Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lena Dunham znów krytykowana przez feministki! "Jej zachowanie jest dla nas zaskoczeniem"

41
Podziel się

Aktorka Tessa Thompson twierdzi, że Dunham nie pojawiła się na ani jednym spotkaniu organizacyjnym feministycznego ruchu "Times Up", którym się promuje.

Lena Dunham znów krytykowana przez feministki! "Jej zachowanie jest dla nas zaskoczeniem"
bDAXaqSZ

Lena Dunham aktorka dała się poznać szerszej publiczności jako pozbawiona kompleksów kobieta celebrująca swoją "normalność" i głosząca w mediach skrajne, często kontrowersyjne opinie. Przez wielu uważana jest za twarz nowej fali feminizmu, jednak biorąc pod uwagę - krótko mówiąc - idiotyczne wypowiedzi, które padły z ust 30-latki na przestrzeni lat, coraz częściej nazywana jest hipokrytką.

Gwiazda od lat budowała swój wizerunek wojującej feministki, między innymi mówiąc, że "nikt nie ma prawa odezwać się do kobiety, a co dopiero ją dotknąć, wbrew jej prawu". Gdy w zeszłym roku oskarżono jej przyjaciela, współprodukującego z nią serial Girls, Murraya Millera, Lena stanęła w jego obronie, twierdząc, że dziewczyna, na której Miller miał dopuścić się gwałtu, jest "zwykłą kłamczuchą". Kilka dni później Dunham próbowała wykręcić się z niefortunnych słów, nagle zmieniając zdanie i stając po stronie zgwałconej dziewczyny, jednak było już za późno i łatka hipokrytki przylgnęła do niej na dobre.

Uzależniona od wzbudzania kontrowersji Lena po raz kolejny wywołała powszechne oburzenie za oceanem. Przy okazji ceremonii rozdania Złotych Globów zorganizowano imprezę przygotowaną przez ruch "Times Up", w który zaangażowanych było wiele znanych twarzy. Ruch "Times Up" wspiera walkę z molestowaniem seksualnym, jest też kampanią walczącą z nierównościami dotyczącymi płac (niezaleznie od płci), czy ze złym traktowaniem kobiet w pracy. Jedną z gwiazd przybyłych na imprezę była właśnie Lena Dunham, która oprócz pozowania do zdjęć na czerwonym dywanie z plakietką "Times Up", wrzuciła na swój instagramowy profil zdjęcie, na którym pozuje z grupą takich gwiazd jak Reese Witherspoon, Michelle Williams czy Susan Sarandon. Post opatrzyła podpisem:

bDAXaqTb

Jestem wdzięczna, że mogę stać pośród tych niesamowitych kobiet. #TIMESUP Minęły czasy, w których opresja, dyskryminacja, wykorzystywanie i przemoc zamiatane były pod dywan.

Zdjęcie Leny postanowiła skomentować Tessa Thompson, aktorka znana między innymi z Thora: Ragnoark oraz członkini ruchu "Times Up".

Lena nie była obecna na żadnym z wielu spotkań, które odbyły się w ramach ruchu "Times Up" w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Wiele aktorek wzięło udział w przygotowaniach do imprezy, każda miała prawo do nas dołączyć, jednak Lena tego nie zrobiła. Dlatego jej obecność na imprezie i pozowanie do zdjęć z plakietką "Times Up" było dla nas wszystkich zaskoczeniem. Może dla niektórych będzie to lekcja.

Lena odpowiedziała na zarzuty mówiąc, że "z osobistych powodów nie mogła pojawić się na spotkaniach organizacji”.

bDAXaqTh

Przyjaciel poprosił mnie, abym towarzyszyła na tej imprezie. Z powodów osobistych nie mogłam pojawić się na spotkaniach organizacji, czego bardzo żałuję, ale bycie częścią tego wydarzenia było pięknym przeżyciem. Pracowałam wcześniej z Tessą i doceniam jej kunszt i artyzm - dodała na koniec.

Tomphson przeprosiła później Lenę za słowa krytyki, przyznając, że poniosły ją emocje. Myślicie że miała rację atakując Lenę? I czy takie publiczne wojenki pomogą środowisku feministycznemu?

bDAXaqTi
bDAXaqTj
bDAXaqTC
KOMENTARZE
(41)
Moncia
3 lata temu
Jesu jaka on a oblesna
Gość
3 lata temu
Jest w niej cos niepokojąco obleśnego...
gość
3 lata temu
Thompson nie powinna przepraszać. Ma rację. Skoro Lena nie udzielała się w akcji i przyszła tylko pobłyszczeć plakietką i podpiąć się pod czyjąś pracę to słuszne było oburzenie
bDAXaqTD
gość
3 lata temu
Zdjecie z rowem mnie zabilo
gość
3 lata temu
bo lena dunham to atencyjna k***w. wszystko co robi, robi tylko po to, zeby skupic na sobie uwage. a w times up chodzi o grupe ludzi, a nie jednostke, wiec po co ta hipokrytka mialaby sie tam pojawiac?
Najnowsze komentarze (41)
Gość
3 lata temu
Do pieca. Zbędna.
pudelkowy ana...
3 lata temu
BUEEEEEE, jaki obleśny pasztet z tej Dunham.... ufff, wyrzygałem się, ulżyło mi...
gość
3 lata temu
Głupie baby próbują się lansować i tyle
gość
3 lata temu
Nastały ciężkie czasy w Hollywood, teraz już nie będzie tak łatwo gwiazdkom pokroju Lawrenece dostać Oscara :P
gość
3 lata temu
Thompson nawet w wywiadach nie udaje, że umie grać. Podkreśla, że jest czarna i przez obsadzanie jej w filmach, małe czarne dziewczynki będą się czuły dowartościowane. Roszczeniowe beztalencie. Lenie to ona może buty czyścić
Gość
3 lata temu
Nie powinna przepraszać, Lena kolejny raz próbuje się promować na czyjejś pracy. Przez 2 miesiące była tak zajęta, że nie mogła się pojawić nawet na jednym spotkaniu? No to sorry, ale niech teraz nie udaje, że była zaangażowana.
gość
3 lata temu
zarobiła, schudła, poprawiła wygląd teraz na was sra, feminizm nie wynikał z siły a z kompleksów. Inaczej niż u naszej Magdy Mielcarz- pięknej, bogatej a jednak myślącej o innych
gość
3 lata temu
Pff a co ten wasz klub zrobił dla kobiet???? Przynajmniej twórczość Leny daje kobietom siłę także na-ra
bDAXaqTv
gość
3 lata temu
A gdzie byla Anya Rubik? Taka niby dzialaczka i swiatowa modelka a jakos jej nie widac w ruchu #timesup?
gość
3 lata temu
Albo jest sie w ruchu i dziala, albo out! A nie promocja na czerwonym dywanie przed kamerami.
gość
3 lata temu
obecna, trzecia, fala feminizmu nie ma nic wspólnego z feminizmem - te baby walczą o to żeby ponarzekać i nie musieć się z tego tłumaczyć.
xxx
3 lata temu
ta cala lena jest obrzydliwa.nigdy za nia nie przepadalam
gość
3 lata temu
pamietajcie nie odzywajcie sie do kobiet nie dotykajcie ich ogolnie traktujcie jak powietrze chyba ze pozwola wam inaczej i pozwolenie najlepiej na pismie z czytelnym podpisem imieniem i nazwiskiem oraz pieczatka!
gość
3 lata temu
nie znam feministki, która by ją lubiła. przyznała, że molestowała własną siostrę?
bDAXaqTX