Trwa ładowanie...
Przejdź na

Sejm ODRZUCIŁ PROJEKT "Ratujmy Kobiety". "Zlepek komórek NIE JEST DZIECKIEM"

389
Podziel się:

Jarosław Kaczyński chciał, by projekt trafił do dalszego czytania. Zabrakło głosów Platformy i Nowoczesnej...

Sejm ODRZUCIŁ PROJEKT "Ratujmy Kobiety". "Zlepek komórek NIE JEST DZIECKIEM"

W środę wieczorem w Sejmie odbyło się głosowanie nad obywatelskim projektem ustawy łagodzącej prawo antyaborcyjne. Projekt zgłoszono w ramach komitetu Ratujmy Kobiety, tego, który powstał po demonstracjach z 2016 roku. Posłowie już w pierwszym głosowaniu zdecydowali, że projekt nie trafi do dalszych prac, zaakceptowali za to inicjatywę ruchu Zatrzymaj Aborcję, który domaga się zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych.

Atmosfera podczas głosowania była gorąca. Na mównicy wystąpiła między innymi Barbara Nowacka, która apelowała do posłów, by posługiwali się językiem medycznym, a nie eufemizmami:

Żołądź to nie jest dąb, jajko to nie jest kura, a zlepek komórek to nie jest dziecko - powiedziała, co wywołało oburzenie posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Projekt odrzucono, jednak do przesunięcia go do odpowiedniej komisji zabrakło jedynie 9 głosów: za opowiedziało się 202 posłów, przeciw 194. Co ciekawe, projekt do dalszego czytania chcieli przesunąć posłowie PiS, między innymi Jarosław Kaczyński i Krystyna Pawłowicz. W głosowaniu nie wzięło natomiast udziału aż 39 posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, które uchodziły za zwolenników liberalizacji aborcji.

Rozgoryczenia po głosowaniu nie kryła właśnie Nowacka, która napisała na Twitterze, że ci, którzy nie głosowali nad propozycją i tak siedzieli w sali plenarnej, co jest niedopuszczalne:

Na demonstracjach prodemokratycznych, sorry, nie macie czego szukać - napisała. Już raz pokazali, że obietnice wyborcze mają za nic, że nie będą przestrzegać tego, co obiecali - dodała w rozmowie z TVN24.

Media zwracają także uwagę na posłankę Nowoczenej, Kornelię Wróblewską, która nie wzięła udziału w głosowaniu nad projektem Ratujmy Kobiety, natomiast na Facebooku podzieliła się grafiką popierającą złagodzenie przepisów antyaborcyjnych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(389)
Gość
6 lat temu
PO i Nowoczesna to same pajace, PIS sobie chyba wymodlił taką opozycję
gość
6 lat temu
Płakać mi się chce jak widzę co się w tym kraju wyprawia... ludzie cofają się w rozwoju
Gość
6 lat temu
Macie swoją po i nowoczesna
Gość
6 lat temu
Aż ciężko to skomentować nie używając wulgaryzmów 😒
R
6 lat temu
W Polsce nie ma świadomej opozycji. PIS nie ma z kim przegrać.
Najnowsze komentarze (389)
gość
6 lat temu
i znow wyjazda do Berlina , Wielkiej Brytanii czy na Slowacje pieniadze zostawiamy z zagranica a nie w Polsce
gość
6 lat temu
Pani Brbaro, jeżeli mamy posługwać się językiem medycznym, to przypominam, że Pani też jest zlepkiem komórek. w dodatku w obrębie głowy niezbyt dobrze dzialających.
gość
6 lat temu
Towarzyszka Barbara Nowacka to taki duży zlepek komórek
gość
6 lat temu
Mężczyźnie nie mają prawa decydować o ciele KOBIETY.
gość
6 lat temu
Każe jej urodzić. Gwarantuję ,że gdyby to męzczyźni rodzili mielibyśmy darmowy dostęp do aborcji.
gość
6 lat temu
śmierc czlowieka = śmierc mózgu. śmierc mozgu - zanik aktywnosci fal mózgowych i śmierc pnia mózgu. Poczatek tych procesow to analogicznie wiec- poczatek zycia czlowieka. Poczatek tych procesow to +6 miesiac ciazy. a bijące serduszko to mięsień ,jak go wyizolujesz i na stole [odłączysz do elektrod to tez będzie biło,decyzja należy do kobiety
Gość
6 lat temu
Jakże mądrze napisał Boy-Żeleński tyledziesiąt lat temu. I jakież to aktualne.
gośćolo
6 lat temu
Aborcję mozna wykonać na Ukrainie bez problemów daleko nie jest. Sama wykonałam. Płód miał wadę. Polska zacofany kraj tylko k***a religia. Kobiety to nasze ciało nie ***** rządu
Gośćifjc
6 lat temu
Nie jest dzieckiem? A czym małym kotkiem?
Kaśka
6 lat temu
Sorry Pani Nowacka , ale przecież każdy z nas jest zlepkiem komórek!!!!!.Pani też !!!!! To porównania Pani nie wyszło. To znaczy ze każdego z nas można bezkarnie zaciukać bo to tylko zlepek komórek.
gość
6 lat temu
Pani Nowicka zwierze i roślina TO NIE CZŁOWIEK !!! Niech sobie pani to zapamięta Tym różnimy sie od zwierząt i roślin ze posiadamy umiejetność abstrakcyjnego myślenia I nie pochodzimy od małpy No chyba ze pani tak ... Bo ja nie
Gość
6 lat temu
Nowacka wal sie na ryj opozycji niema PO i. Nowoczesna to gejowskie s****wa
gość
6 lat temu
Z taka opozycja Kaczyński może i 100 lat rzadzić😢
gość
6 lat temu
wieczne blokady co to jest
...
Następna strona