Trwa ładowanie...
Przejdź na

Burza u Pospieszalskiego. "Geje potrzebują terapii!"

355
Podziel się

Jan Pospieszalski zupełnie nie przejmuje się nauką i dalej obraża mniejszości seksualne w państwowej telewizji.

Burza u Pospieszalskiego. "Geje potrzebują terapii!"
bEgNGuER

Informowaliśmy was już o tym, że Jan Pospieszalski razem ze swoją ekipą programu Warto rozmawiać zamierza nakręcić odcinek o "leczeniu" homoseksualizmu. Sprawa wydała się przy okazji zaproszenia do niego organizacji LGBT Miłość nie wyklucza, która opublikowała osobliwą wiadość z zaproszeniem do programu. W audycji miała odbyć się debata wokół książki "Homoseksualizm. Przyczyny, objawy, terapia, aspekty społeczne". Książki, która już w tytule przekazuje nieprawdę, ponieważ homoseksualizm nie jest chorobą, a więc nie można się z niego wyleczyć. Jej autorka pozostaje anonimowa, a sama książka została zablokowana przez PWN jako niespełniająca naukowych standardów.

Lawina krytyki nie zniechęciła jednak ani Pospieszalskiego, ani TVP. W dzisiejszym Warto rozmawiać mieliśmy wątpliwą przyjemność obserwować spektakl, w którym wystąpili homofobiczny ksiądz Oko, doktor Jolanta Próchniewicz, która pracowała przy wspomnianej książce oraz Dariusz Szwed - polityk związany z lewicową partią Zieloni oraz doradca Roberta Biedronia. Autorka książki nie pojawiła się w studio. Ponoć dlatego, że boi się szykanowania ze strony środowisk lewicowych. A może ze strony środowisk naukowych, do jakich wedle większości ciężko zaliczyć jej dzieło?

Na wstępie Pospieszalski wygłosił oświadczenie, w którym zapewnił, że jest przeciwko przemocy, także werbalnej, stosowanej wobec zarówno osób nieheteroseksualnych, ale także niepełnosprawnych czy kobiet. To stoi nieco w opozycji do licznych kontrowersji, które przez lata wywołują programy i wypowiedzi dziennikarza. Przypomnijmy chociażby okładkę Do Rzeczy z 2016 roku, na której pan Jan w stroju husarza bronił Polskę przed "homoimperium".

bEgNGuET

Dyskusja była nieco absurdalna, ponieważ toczyła się wokół książki, którą przeczytała tylko pani redaktor, która pracowała przy niej. Ksiądz Oko opowiadał o tym, co wypisuje się o nim na gejowskich forach społecznościowych. Szwed również przyznał, że nie przeczytał pozycji, więc nie może wypowiedzieć się na jej temat. Choć nikt nie miał nic konkretnego do powiedzenia, wszyscy zachowywali powagę poważnego programu publicystycznego.

Później dyskusja przeniosła się ogólnie na temat homoseksualizmu, na który oczywiście wszyscy mieli już dużo więcej do powiedzenia, a zwłaszcza ksiądz Oko, który chyba stał się już samozwańczym specjalistą w tej tematyce. Geje przyznają, że żyją jak maniacy seksualni, a więc potrzebują terapii - wysnuł tezę duchowny. Pomagam ludziom, którzy chcą zmienić swoją orientację z homoseksualnej na normalną - dodał Oko. Gdy Dariusz Szwed chciał mu zadać pytanie ten stwierdził, że nieładnie jest przerywać. Pytanie nie padło.

A co ze światowymi organizacjami naukowymi, które uznają homoseksualizm za tożsamość seksualną równoważną z heteroseksualizmem? Daje się ślepą wiarę gremium amerykańskim, które są zupełnie nie uzasadnione -powiedziała odwrócona tyłem anonimowa autorka książki, której wypowiedzi zostały nagrane już wcześniej. Homoseksualizm jest objawem pewnych konfliktów, zranień. To objaw niezakorzenionej tożsamości płciowej - dodała doktor Próchniewicz.

bEgNGuEZ

Po co wy chcecie konwertować czyjąś seksualność? Dlaczego kościół katolicki tak bardzo interesuje się homoseksualistami? Zajmijcie się najpierw swoim gronem. Pozwólcie ludziom by sami decydowali, jak żyją - odpowiadał Dariusz Szwed.

Naprawdę uważacie, że w 2018 roku musimy jeszcze rozmawiać o tym czy gejów powinno się leczyć czy nie?

bEgNGuFa
bEgNGuFu
KOMENTARZE
(355)
gość
3 lata temu
Jeśli kogoś tu trzeba leczyć to Pospieszalskiego z nienawiści.
Gość
3 lata temu
Lecz się człowieku.
gość
3 lata temu
PisTv dramat, kto to jeszcze ogląda
bEgNGuFv
Gość
3 lata temu
Ja pi*****e.SERIO?!
Gość
3 lata temu
W Polsce mamy prawdziwe zacofanie. Musiałem uciec z wioski do dużego miasta zeby traktowano mnie jak niemalnego człowieka. Rodzice wcale nie pomagali;( Ludzie niedokształceni, nie mający swojego życia, zacofani i sfrustrowani niszczą osoby homoseksualne.
Najnowsze komentarze (355)
gość
3 lata temu
p*****l straszny wystarczy na niego spojrzec....
gość
3 lata temu
Wszyscy trzej na okladce out!!!
gość
3 lata temu
ty łysy f****e !!! p*****y kiedys skończą i ty z nimi
gość
3 lata temu
Pospieszalski myli pedofilii księży z gejami To księży trzeba leczyć i trzymać z daleka od dzieci
gość
3 lata temu
Pospieszalski był molestował przez księdza w młodości dlatego tak geji niie lubi
gość
3 lata temu
chyba w zyciu chodzi o szczescie prawda? Dajmy kazdegmu byc szczesliwym i sami badzmy a nie grajmy inteligentow jak pan pospieszalski
gocha
3 lata temu
TZN. TAK: Ja jestem osoba homoseksualna. To się nie stało z dnia na dzien. zasypiajac wieczorem mysle o osobach z mojej plci, to moja glowa sama to wybiera, nie umiem przestawic tego uczucia, chociaz kiedys probowałam się zmusić do pociągu do męzczyzn, to wole nikogo nie oszukiwac. I teraz ja wiedzac to i czujac w glowie to co czuje nie wiem co myslec o takich inteligentach, ktorzy tego nie czują a sie wypowiadaja. To tak jakby mowili jakie powietrze jest na marsie,sami go przeciez nie testujac. Podobnie byłoby gdyby kogos hetero zmusic nagle do pokochania tej samej plci. Nie da się, bo serce i glowe ciagnie do przeciwnej. tego nie da sie wyleczyc, nauczyc. to nie jest wynik nowoczesnosci a postepu, ktory pozwala nam starac sie prowadzic normalne zycie. Ale mam swiadomosc, ze normalne to nie jest, jednak umiem to przyznac.
Antmen
3 lata temu
G******o nie jest i nigdy nie będzie normalne czy tego chcecie czy nie marniaki
bEgNGuFn
gość
3 lata temu
czekam kiedy zmieni sie wladza
Aqq
3 lata temu
Całe to naukowe gremium powinno sie uśpić bo może sie rozmnożyć
gość
3 lata temu
parę lat wstecz prezes takiej organizacji "leczącej gejów, który latami mówił, że wyleczył ich tysiące, przyznał, że nie wyleczył ANI JEDNEGO, że dziesiątki związków, doprowadzał ludzi na skraj samoójstwa i prosi o wybaczenie Boga i tych ludzi.
gość
3 lata temu
Leczenie to by sie pospieszalskiemu i Sp. przydalo
gość
3 lata temu
A może, tylko może NIE WOLNO ludziom wmawiać, że są chorzy i zamiast im pomóc zaakceptować siebie w homofobicznym społeczeństwie, próbować prać im łeb bo w Bilbii napisali, że to dzieci Szatana?!
gość
3 lata temu
To się nigdy nie skończy. Bo tych ludzi, nieważne czy nawet są wykształceni, mają dyplomy, napędza WIARA, Biblia. Światopoglad wygrywa z faktami, wygrywa z empatią, wygrywa z człowieczeństwem. DLa tej głupiej książki są w stanie zaryzykować psychiczne zdrowie drugiego, poświęcić go na ołtarzu swojej religii.
...
Następna strona
bEgNGuFP