Środa 06.06.2018 09:30

Dantejskie sceny na koncercie Zenka. Ludzie wyłamali płot, żeby zobaczyć idola

Zenon Martyniuk Zenek Martyniuk Zenek w Rudzie Śląskiej koncert Martyniuka w Rudzie Śląskiej

Dantejskie sceny na koncercie Zenka. Ludzie wyłamali płot, żeby zobaczyć idola

O ile w branży muzyki popularnej trwa zacięta walka o palmę pierwszeństwa i miano "królowej", o tyle każdy wie, kto jest królem disco polo. Chodzi oczywiście o Zenka Martyniuka, któremu po piętach depcze Sławomir. Obydwaj mogą liczyć na największe stawki, a Zenek jest już tak rozchwytywany, że musiał ograniczyć liczbę granych koncertów: Zenek ZWALNIA TEMPO: "Zdecydowałem, że wystarczy jeden koncert dziennie"

Zenek jest dosłownie rozchwytywany, przynajmniej w Rudzie Śląskiej. Podczas Dni Rudy Śląskiej doszło do przykrego incydentu na koncercie Martyniuka i Sławomira. Gdy ochrona przestała wpuszczać kolejnych widzów, ci zdenerwowali się i... wyważyli ogrodzenie prowadzące na teren koncertu.

Dantejskie sceny rozegrały się w niedzielę na Terenach Targowych w rudzkim Wirku. Na teren weszło już 8 tysięcy osób przewidzianych przepisami bezpieczeństwa, więc ochrona zdecydowała, że kolejni widzowie będą wpuszczani rotacyjnie: jedna osoba wejdzie, gdy z koncertu wyjdzie inna. Niestety, to nie spodobało się rudzkim melomanom, którzy przepuścili szturm na bramę.

Pewnie nie do wszystkich dotarło, że pod bramami działy się sceny dantejskie, gdyż te zamknięto podczas występu Sławomira, tłumacząc to względami bezpieczeństwa - cytuje internautę portal Polska Times. Z relacji znajomych wiem, że od strony Shella, ogrom osób wszedł razem z bramą, taranując ją razem z ochroniarzami. Od drugiej strony wyłamano cały płot. Z tego ostatniego wydarzenia otrzymałem filmik. Osoba która go udostępniła, szybko zdjęła, natomiast ja uważam że macie prawo wiedzieć. Cud, że nikt nie zginął.

Urzędnicy uspokajają jednak i twierdzą, że wszystko odbyło się pod kontrolą ochrony, a niczyje życie nie było zagrożone.

Na prośbę organizatora sytuacja została opanowana w krótkim czasie. Administrator targowiska uszkodzenie ocenił jako niewielkie do naprawy we własnym zakresie - komentuje Andrzej Trzciński, naczelnik wydziału Kultury i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

Film ze szturmowania bramy wciąż jest dostępny w sieci.

Spodziewaliście się, że Zenek wywołuje takie emocje?

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (683)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 683
Odpowiedz
940 56
zgłoś
gość 06.06.2018 09:31
ale zoo
Odpowiedz
759 59
zgłoś
gość 06.06.2018 09:31
Przepraszam, gdzie policja? Niszczą jak swoje, bydło.
Odpowiedz
722 139
zgłoś
Gość 06.06.2018 09:31
Jaki kraj taki idol wies tanczy i spiewa
Odpowiedz
530 85
zgłoś
gość 06.06.2018 09:32
piszecie tak jakby to była Zenka wina..
Odpowiedz
68 22
zgłoś
gość 06.06.2018 09:32
na krzywy ryj
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 683