Papież Franciszek surowo o aborcji: "Nazistowskie metody, dzieciobójstwo"

552 reakcje
0
0
552
Podziel się

Na spotkaniu z Forum 500 stowarzyszeń włoskich rodzin papież zalecił zdradzanym żonom, by zapomniały o dumie i poczekały, aż mąż "powróci do wierności"...

Papież Franciszek surowo o aborcji: "Nazistowskie metody, dzieciobójstwo"

Papież Franciszek od początku pontyfikatu wzbudza entuzjazm środowisk liberalnych i lewicowych, zachwyconych tym, że częściej się uśmiecha, rzadziej straszy piekłem i uwielbia pozować do selfie z wiernymi. Jego poglądy, zwłaszcza dotyczące spraw obyczajowych, są powszechnie uważane za postępowe na tle poprzedników, chociaż religioznawcy od dawna tłumaczą, że doktryna pozostała niezmienna od setek lat, tylko papież Franciszek po prostu przedstawia ją w milszy sposób.

Ale nie zawsze mu się chce prezentować się od łagodniejszej strony. Na spotkaniu z Forum 500 stowarzyszeń włoskich rodzin przedstawił opinie, które z pewnością ucieszyły katolickich fundamentalistów w rodzaju Tomasz Terlikowskiego.

Na początek postanowił skomentować prawo, zezwalające na aborcję w przypadku ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby płodu. Obowiązuje ono we wszystkich, oprócz Watykanu i Malty, europejskich państwach, do których w wyniku referendum dołączy wkrótce Irlandia.

Papież porównał je do nazistowskiego ludobójstwa w czasie II Wojny Światowej, zaś badania prenatalne uznał za chwilową modę.

W zeszłym stuleciu cały świat był zgorszony tym, co robili naziści, by doprowadzić do czystości rasy. Dzisiaj robimy to samo, ale w białych rękawiczkach. Dlaczego nie widać karłów na ulicach? Bo protokół postępowania wielu lekarzy mówi: jest chory, odrzućmy go. To bolesna konstatacja, ale tak to dzisiaj działa - improwizował papież bez wcześniej przygotowanego przemówienia. Słyszałem, że modne jest, albo przynajmniej jest zwyczajem, to, że gdy w pierwszych miesiącach ciąży robi się badania, czy dziecko nie jest chore lub czy nie ma wad, pierwszą propozycją jest: odrzucamy je. To dzieciobójstwo. Aby zapewnić sobie spokojne życie, zabija się niewinnego. To okrucieństwo. Niestety wiele razy tak jest; zbyt powierzchownie podchodzi się do największego daru, jaki Bóg dał ludzkości: do rodziny, ikony Boga. Największym darem są dzieci, także wtedy, gdy są chore. Dzieci przyjmuje się takie, jakie przychodzą na świat, jakie przysyła je Bóg.

Przy okazji dostało się osobom bezdzietnym, chociaż brak dzieci często nie jest ich świadomą decyzją, tylko wynikiem bezpłodności, którą Kościół chce leczyć modlitwą. Papież skrytykował ich za to, że adoptują psy i koty.

Oberwało się także zdradzanym żonom, które zdaniem papieża, powinny zapomnieć o dumie i czekać aż małżonek się wyszumi i "powróci do wierności".

Tyle kobiet w milczeniu czekało na męża, który powróci do wierności - mówił z zachwytem. To jest świętość, która wybacza wszystko, bo kocha.

552
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(552)
Gość
2 lata temu
Mój mąż kocha inna, ile mam czekać aż przestanie drogi Franciszku?
Gość
2 lata temu
A czy ktoś się spodziewał innych slow od papieża na ten temat?
Jaworek
2 lata temu
Czy ma taki sam pogląd na zdradę przez żonę? Że się kobieta niech wyszumi a mąż niech przebacz?
gość
2 lata temu
Słabe, spodziewałam się po nim więcej
Gość
2 lata temu
A jak kobieta zdradzi to facet tez ma czekać? Czy to tylko kobiety mają być tak uniżane?
Najnowsze komentarze (552)
Guest
3 miesiące temu
Pergoli jak polski potluczeniec z PiS-u
gość
2 lata temu
Adopcja zwierząt to diabelskie zachowanie. A zdradzającego męża należy całować po d***e.
gość
2 lata temu
No i zonk. Juz go przestałam lubić i szanować. Taki sam oszołom jak reszta fundamentalnej katobandy.
gość
2 lata temu
XD
gość
2 lata temu
obrona życia nienarodzonego bezbronnego małego człowieka jest dla pudla katolickim fundamentalizmem - co za czasy !
moda
2 lata temu
Nie rozumiem, dlaczego środowisko jest tak pomijane pod wszystkimi względami, chrońmy środowisko i uaktywnijmy opłatę emisyjną!
dd
2 lata temu
Elektromobilność to przyszłość, olac ceny paliw
Gural
2 lata temu
to trump podwyzszyl nam ceny paliwa
pirat
2 lata temu
Ceny paliw zależą od notowań ropy naftowej. dlatego teraz paliwo poszlo w gore. Arabowie skacza trumpowi
turbo
2 lata temu
wzrost cen paliw jest tez przez to ze Trump zadecydowal o wyjściu USA z porozumienia nuklearnego z Iranem wiec przez jakis czas ceny paliw beda rosly. nic sie nie da zrobic.
Spyta
2 lata temu
Inwestycje inwestycjami, ale zdrowie człowieka musi być stawiane zawsze na pierwszym miejscu !
NiepożObjawyP...
2 lata temu
Resztki poaborcyjne są w szczepionkach! ostatnio jakiś biskup od 7 boleści zachwalał szczepionki.
gość
2 lata temu
Co to za papież co porównuję adopcję dziecka do psa czy kota. Modlitwą też nie zdziałam cuda, bo 5 lat się już modlę o dziecko, a i tak sobie go nie wymodlę, bo mąż jest bezpłodny. Lubiłam tego papieża, bo wydawał się taki ponadczasowy, ale teraz zupełnie zmieniłam o nim zdanie. Zwykła k****a, co p*****y farmazony!
chłop
2 lata temu
No to przebrało rozumne rozmiary, żeby atakować samego Papieża.Bardzo mądrze i po chrześcijańsku mówi.Tylko wy odeszliście od Boga i wypowiadacie się po diabelsku.A niektórym babom to się we łbach poprzewracało,że hej .
...
Następna strona