Trwa ładowanie...
Przejdź na

Żona Polańskiego odrzuciła zaproszenie Amerykańskiej Akademii Filmowej. Seigner BRONI MĘŻA

64
Podziel się:

"Ta sama Akademia, która uhonorowała mojego męża nagrodą za najlepszą reżyserię za "Pianistę"" - napisała Emmanuelle Seigner w akcie protestu.

Żona Polańskiego odrzuciła zaproszenie Amerykańskiej Akademii Filmowej. Seigner BRONI MĘŻA

Amerykańska Akademia Filmowa od dawna krytykowana jest za to, że niechętnie przyjmuje w swoje szeregi kobiety, osoby o innej niż biała kolorze skóry czy narodowości innej niż amerykańska. Ludzie, którzy co roku decydują o tym, kto zdobędzie najważniejsze nagrody filmowe świata, Oscary, uważani są za podstarzałe kółko wzajemnej adoracji, zamknięte na nowe wyzwania czy inną wrażliwość artystyczną.

Dopiero akcja #MeToo, w której wzięły udział najbardziej wpływowe aktorki świata, między innymi Meryl Streep, Judi Dench i Angelina Jolie, sprawiła, że Akademia postanowiła trochę unowocześnić swój skład. Jej członkowie wysłali zaproszenia do 928 artystów, w większości kobiet oraz osób spoza Stanów Zjednoczonych.

Jedną z kandydatek, której zaproponowano członkostwo w Akademii Filmowej jest Emmanuelle Seigner, nie dość, że kobieta, to jeszcze Francuzka. A prywatnie żona Romana Polańskiego, wyrzuconego z Akademii dwa miesiące temu, o czym chyba autorzy zaproszenia na śmierć zapomnieli.

W liście otwartym opublikowanym w Journal du dimanche, pod tytułem No merci, czyli Nie, dziękuję francuska aktorka postanowiła im o tym dobitnie przypomnieć.

Jest jedna kobieta, której na pewno nie będziecie mieć - zapowiada Seigner. Któż mógłby wątpić, że nie jestem zainteresowana równością praw kobiet i mężczyzn? Czy jednak będąc feministką, mam teraz udać, że nie wiem, jak Akademia potraktowała mego męża kilka tygodni temu, aby być w zgodzie z okresową modą? Ta sama Akademia, która uhonorowała go w 2003 r. nagrodą za najlepszą reżyserię za "Pianistę". Ciekawy przypadek amnezji.

Nie znaczy to, że Seigner, deklarująca się jako feministka, nie ma ani odrobiny współczucia dla Samanthy, która w wieku zaledwie 13 lat została zmuszona przez 44-letniego Polańskiego do odbycia z nim stosunku analnego w rezydencji Jacka Nicholsona. Przypomnijmy szokujące zeznania dziewczynki, która wyznała, że "Polański szczytował w jej odbycie": 13-latka: "POLAŃSKI SZCZYTOWAŁ W MOIM ODBYCIE. Zbierało mi się na płacz"

Reżyser był członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej od 1969 roku. Amerykański wymiar sprawiedliwości ściga go za gwałt na nieletniej od 1977 roku. Członkowie Akademii mieli więc 41 lat, żeby go wyrzucić. Nikomu jednak nie przeszkadzało to, że zgwałcił trzynastolatkę, dopóki akcja #MeToo nie ujawniła, jak wygląda codzienność w tak zwanej fabryce snów i na jak wiele pozwalają sobie wpływowi mężczyźni w tej branży.

Dopiero wtedy, chociaż też nie od razu, Akademia zdobyła się na oficjalne potępienie Polańskiego. A teraz, po dwóch miesiącach, z honorami zaprasza w swoje szeregi jego żonę.

Trudno się dziwić, że trochę jej się to wszystko nie klei.

Być może Akademia sądzi, że jestem pozbawioną kręgosłupa karierowiczką, która potrafi zapomnieć, że od 29 lat jest żoną jednego z największych reżyserów - napisała Seigner. Kocham go, jest ojcem moich dzieci, a traktuje się go obecnie jak jakiegoś pariasa. Niewidzialni dla świata członkowie Akademii zakładają najwyraźniej, że byłabym zdolna wspiąć się na jego plecach, aby "dotrzeć na szczyty sławy". *Cóż za nieznośna hipokryzja. *

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(64)
Gość
4 lata temu
Przecież to dziecko zostało wystawione przez rodziców do sexu z reżyserem, pamietajmy o kontekście
gość
4 lata temu
Akurat wyrzucanie kogoś z Akademii po 40 latach od ujawnienia wydarzeń jest mega słabe. Albo od razu, albo w ogóle. A swoją drogą oddzielajmy życie zawodowe od prywatnego. To jakiś absurd co teraz się dzieje.
Gość
4 lata temu
Allen jest dużo gorszy, wykorzystywać swoje dzieci to największe sk””””””ństwo
Gość
4 lata temu
Dobrze zrobiła
yoko
4 lata temu
Ma rację członkowie Akademii to hipokryci ,którzy obudzili się stanowczo za późno gdyby nie stanowczy protest pokrzywdzonych do dziś by udawali ,że nic się nie stało
Najnowsze komentarze (64)
Gość
4 lata temu
Matko komiczna baba ale czego się spodziewać po żonie g****iciela ..
gość
4 lata temu
dlaczego Polański do dzisiaj jest bezskutecznie ścigany listem gończym przez sąd USA , nie każdemu przestępcy udaje się ponad 40 lat unikać kary, po gwałcie złożył zeznania , miał najlepszych prawników ale wiedział że się nie wywinie bo nic go nie tłumaczy więc zwiał
gość
4 lata temu
Ci sami członkowie dobrze wiedzieli co robi Weinstein i jakoś im to nie przeszkadzało aby go nagradzać.Karanie Polańskiego po 40 latach tylko dlatego że jest taka moda trąci hipokryzją.
gość
4 lata temu
Dziecko nie zostało wystawione przez rodziców o nikt nie nie liczył na to że Polański ją zgwałci
gość
4 lata temu
Nie klei się? Jej kariera to jej kariera a jego to jego. To, że jest jego żoną nie oznacza, że ma pochwalać wszystkie jego zachowania z przeszłości.
gość
4 lata temu
"nieznośna hipokryzja" to fakt, że z nim jesteś i deklarujesz się jako feministka.
gość
4 lata temu
stary, obleśny pedofil
gość
4 lata temu
do celi bezkarnego pedofila
gość
4 lata temu
Dobrze napisala. Brawo.
Parias
4 lata temu
Stary ZBOK î tyle w temacie!!!!!
gość
4 lata temu
hipokryzją jest fakt udawania ,że się nie wie z kim się żyje, z pedofilem ,może zagrażać własnym dzieciom
Autor vidmo
4 lata temu
Zostawcie go w spokoju! Bierzcie się za TUSKA '!!!!!! To on jest całym złem!
gość
4 lata temu
A co ma zrobic broni tego starego zboczenca.
gość
4 lata temu
Jestem ciekawa czy nadal bronila by pedofila gdyby ktos jej core zg****il?????!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie