Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ironia losu: TVP jest winna ZUS-owi miliony złotych. Jest wyrok sądu!

116
Podziel się

Sprawa dotyczy tzw. outsourcingu pracowników, który miał "odciążyć finansowo" telewizję publiczną. Co na to Kurski?

Ironia losu: TVP jest winna ZUS-owi miliony złotych. Jest wyrok sądu!
bCIzRpnp

Wydawać by się mogło, że relacje TVP z władzami układają się raczej pomyślnie. Obsadzenie Jacka Kurskiego w roli prezesa było chyba jedną z najlepszych decyzji Jarosława Kaczyńskiego w utrwalaniu propagandy. Tym samym szef PiS-u zapewnił sobie tubę w formie przekazu telewizyjnego i w tak zwanym "prime time", gdy nadawane są Wiadomości, może do woli sterować treściami przekazywanymi przez znienawidzonych już prowadzących:

Okazuje się jednak, że los potrafi zaskoczyć i mimo prób zawłaszczenia przez PiS krajowego sądownictwa, na wokandę trafiła sprawa dotycząca... zadłużenia TVP w ZUS-ie.

bCIzRpnr

Chodzi o sprawę sprzed czterech lat, kiedy to władze TVP zdecydowały się na tzw. outsourcing pracowników do firmy zewnętrznej. Oszczędności szacowano wtedy na miliony złotych, a pomysł miał uratować wątłą kondycję TVP. Przejście pracowników z zatrudnienia na etat na działalność gospodarczą okazało się być jednak kiepskim pomysłem. ZUS uznał, że pracownicy nadal powinni mieć odprowadzane składki przez TVP.

Jak dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna, Sąd Okręgowy w Warszawie zadecydował, że TVP nadal pozostaje pracodawcą przeniesionych osób. Jeśli wyrok się uprawomocni, Telewizja Polska będzie musiała zapłacić ZUS-owi milionowe należności...

bCIzRpnx
bCIzRpnS
KOMENTARZE
(116)
Gość
2 lata temu
Co to dla Jacka wyciągnąć z budżetu kilka baniek? Chleb powszedni.
Gość
2 lata temu
Fajnie zawoalowaliście, że rzecz miała miejsce w 2014 roku, czyli za rządów PO i PSL. PiS tu akurat nie zawinił, ale kto nie umie odjąć 4 od 2018, się nie zorientuje ;)
Gość
2 lata temu
Ale zaraz to nie Kurski S poprzedni prezes z nominacji PO - Juliusz Braun wymusił na pracownikach przejście na samozatrudnienie. Skąd zatem teraz każda na Kurskiego i PiS?
bCIzRpnT
gość
2 lata temu
Przyzwoici ludzie nie ogladają TV kurWskiej
Co za obluda
2 lata temu
PO zwaliniala z etatów za Brauna, ale oczywiście teraz winne PiS.
Najnowsze komentarze (116)
Gość
2 lata temu
Nie lubię....
Gość
2 lata temu
Powalony....
ja
2 lata temu
Self-employed vs Employee - typowy przyklad pracodawcow probujacych zaoszczedzic na skladkach, placeniu urlopowego i innych benefitow pracowniczych ktore sie nie naleza jesli sie jest w samozatrudnieniu
gość
2 lata temu
Im prędzej padnie TVPis, tym lepiej.
kris
2 lata temu
jarek daj rozkaz prezesce zusa uścińskiej niech umoży dług i tyle w temacie
gość
2 lata temu
a nic zlodziejskla mafia okradnie nas i da tej mafii kaczynskiego i rydzyka. Kiedys za to odpowiecie a ten kurski down to wyrzyga.
Gość
2 lata temu
TVP płaci teraz za k******o PO !!!Kiedy wreszcie sądzicie do p*****a te peowskie złodziejstwo nasienia?!Kiedy wreszcie wyczyscicie Sądy z ubekow i oszustów ?!jak długo mamy czekać ?!!
Gość
2 lata temu
Oczywiscie ze przegrali w ubeckim Sądzie !!!!To konsekwencje umowy Brauna sukinsyna i Lobuza.To wtedy kiedy PO zagarnęła TVP.A teraz peowskie trole krytykują PIS.a każdy kto wygrywał wybory ,najpierw rzucał się na TVP.ale jak PIS wziął to już jest be !!!Prostacy wy ja jak wilki na PIS !!!
bCIzRpnL
gość
2 lata temu
"Przejście pracowników z zatrudnienia na etat na działalność gospodarczą " - Pudel pomylił sprawy. tu chodziło o to że byli zatrudnieni przez agencje pracy na tym samym stanowisku co poprzednio w TVP tzw, outsourcing fikcyjny.
wkurzony
2 lata temu
Ale to przeniesienie pracowników to jeszcze pomysł PO więc o co winicie Kurskiego ??? To nie Kurski wywalił pracowników do zewnętrznych firm ! Tak to trudno zrozumieć ? Kolejna afera PO za którą zapłacą wszyscy Polacy !!! Bo zapłacić muszą !
gość
2 lata temu
Dlaczego manipulejci kundle? Przecież to za TVPO nie płacili zusu za pracowników. Widać jak kradli.. Na całej lini. Mili rozmach skur..syny.
TVPiSda
2 lata temu
Się kvraw załatwi.
Koko
2 lata temu
Elektromobilność to przyszłość, olac ceny paliw
Kryssis
2 lata temu
Inwestycje inwestycjami, ale zdrowie człowieka musi być stawiane zawsze na pierwszym miejscu !
...
Następna strona
bCIzRpon