Trwa ładowanie...
Przejdź na
aktualizacja

Gessler straszy złą wodą: "Cały Śląsk jest jak zatruty"

113
Podziel się:

"Nie otworzyłam restauracji z Gliwicach, bo oficjalnie mi powiedziano, że w wodzie jest arsen".

Gessler straszy złą wodą: "Cały Śląsk jest jak zatruty"
bETWdsNx

Podczas gdy w Polsce trwa akcja "Piję wodę z kranu", w której profesorowie chemii różnych uczelni i instytutów oraz celebryci przekonują Polaków, że woda w polskich kranach spełnia wszystkie normy, Magda Gessler jest mocno sceptyczna pod tym względem.

Chociaż specjaliści i Magdalena Popławska, która jest jedną z twarzy kampanii, przekonują, że picie kranówki uodparnia na marketingowe sztuczki producentów butelkowanej wody, którym zależy na tym, byśmy zaśmiecali planetę, a ekolodzy z Anją Rubik namawiają do ograniczenia zużycia plastiku, restauratorka wie swoje.

W rozmowie z Super Expressem twierdzi, że z kranów płynie trucizna, zwłaszcza na Śląsku.

bETWdsNz

Nie otworzyłam restauracji w Gliwicach, bo oficjalnie powiedziano mi, że w wodzie jest arsen, więc cały Śląsk jest jak zatruty - twierdzi z tabloidzie. O tym się nie mówi, ale arsen, którego jest w nas coraz więcej, to przyczyną wielu nowotworów.

Na tym nie koniec. Gessler otwarcie namawia do picia wody butelkowanej.

Polecam każdemu zbadać wodę, która leci u nas w kranie, żeby jej nieświadomie nie pić, bo może być skażona - zaleca ponuro. Do spożycia najlepiej kupować wodę w butelkach,bo jest przebadana i nie zawiera szkodliwych substancji.

bETWdsNF
bETWdsOa
KOMENTARZE
(113)
Gość
3 lata temu
Gliwice fajne miasto👍
Gliwice
3 lata temu
Woda kranowa u nas jest fatalna. Dziwię się niektórym, jak zachęcają do picia kranówki.
Gość
3 lata temu
Powietrze na Śląsku nie lepsze :(
bETWdsOb
gość
3 lata temu
Ola J. z tvn 24 od wielu lat jest prostytutką. Regularnie spotyka się z klientami w warszawskich hotelach. Stacja nadal przymyka na to oko, pewnie dlatego że nie jest jedyna.
gość
3 lata temu
To prawda, tam jest naparwdę źle, tylko nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Szkoda dzieci przede wszystkim.
Najnowsze komentarze (113)
gość
3 lata temu
Akurat tu jestem w stanie się z nią zgodzić, nawet jak sanepid nic nie wykryje to przecież w wielu miejscach rury są bardzo stare i tam siedzi mnóstwo bakterii. Wolę cisowiankę sobie kupić za kilka zł co jest przebadana niż się zatruć
gość
3 lata temu
chyba trochę racji w tym Gesslerówa ma bo tak nie tylko powietrze nieczyste jest jak byłam u rodziny to oni kupują butelkową cisowiankę. I do kranówki się nie tykają
gość
3 lata temu
Miasto Gliwice powinno tą Panią podać do sądu za takie pier....... Niech to odszczeka!
gość
3 lata temu
mieszkam od kilku lat w Warszawie tu to dopiero jest obrzydliwa woda :( jak bym mogła to bym przywiozła cała cysterne wody z mojego rodzinnego miasta gdzie mamy wodę z źródeł artezyjskich
Gość
3 lata temu
Cd oswiadczenia wydanego wczoraj: Potwierdzają to badania zarówno geologiczne oraz wód głębinowych wykonywane przez Instytut Geologiczny oraz Państwowy Zakład Higieny na nasze zlecenie. Woda dostarczana przez PWiK Sp. z o. o. w Gliwicach jest na bieżąco kontrolowana w zakresie wszystkich parametrów wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia Dz. U. 2017; poz. 2294 w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez akredytowane Laboratorium PWiK Sp. z o. o. jak również przez Laboratorium Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Gliwicach, a wyniki badań są podawane do publicznej wiadomości. Gliwicka woda nie zawiera arsenu.
Gość
3 lata temu
związku z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi rzekomego skażenia arsenem gliwickiej wody, które ukazały się w dniu 23.11.2018r. na łamach gazety Super Express Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. kategorycznie dementujemy powyższe informacje. Jednocześnie informujemy, że woda dostarczana do mieszkańców Gliwic i ościennych gmin pochodzi z ujęć głębinowych pochodzenia triasowego, a w składzie chemicznym utworów geologicznych otaczających wody nie występuje naturalnie arsen.
Artur
3 lata temu
Co za bzdury! Ale gimbaza uwierzy bo to Besos powiedziała ;)
Gość
3 lata temu
Sama jest z arsenu.
bETWdsNT
Gość
3 lata temu
Gdyby nie włosy z trwałej to byłaby małe nic.
Gość
3 lata temu
Nie otwarła restauracji bo by się w Gliwicach jej to nie opłacało a nie że woda.
gość
3 lata temu
jak chcecie pic wode z kranu to zainwestujcie w butelki i dzbanki z filtrem, na dluzsza mete sie oplaca i jest bezpiecznie
Gość
3 lata temu
Święta racja ! Woda w polskich kranach jest tragiczna i nikt jej nie bada na metale ciężkie i pestycydy !!!! Polacy umierają masowo na nowotwory z powodu smogu i wody !!!!!! SIC !!
gość
3 lata temu
taaaa...woda zywiec zdroj...
gość
3 lata temu
Z butelkowaną jest niewiele lepiej. No chyba że szkło a nie plastik.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETWdsOM
bETWdsON
bETWdsOO
bETWdsOP
bETWdsOQ
bETWdsOv