"Zimna Wojna" bez szans na Złoty Glob. Film nie otrzymał nominacji

137
Podziel się

Film Pawlikowskiego został pominięty podczas selekcji nominacji do prestiżowej nagrody. Czy pójdzie mu lepiej w walce o Oscara?

"Zimna Wojna" bez szans na Złoty Glob. Film nie otrzymał nominacji

Po wygraniu statuetki za najlepszą reżyserię w tegorocznym festiwalu w Cannes, wydawało się już, że nic nie może stanąć na przeszkodzie drużynie odpowiedzialnej za Zimną Wojnę w drodze po Oscara. Tomasz Kot zasypywany jest ofertami międzynarodowych kontraktów, natomiast Joanna Kulig, o której mówi się, że może liczyć nawet na zdobycie tytułu "najlepszej aktorki", zacieśnia przyjaźnie z pierwszoligowymi gwiazdami Hollywood podczas promocji filmu Pawlikowskiego w Stanach Zjednoczonych.

Entuzjazm i nadzieje wszystkich Polaków zostały jednak mocno ostudzone wraz z ogłoszeniem nominacji do przyszłorocznych Złotych Globów. Na próżno bowiem szukać Zimnej Wojny wśród obrazów wyselekcjonowanych do zdobycia tytułu najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Jest to na tyle znaczące, że wybory kapituły Złotych Globów często uważa się za prognozy nominacji do Oscarów.

Zaskakujące pominięcie polskiego dzieła nie oznacza jednak końca walki o najbardziej prestiżową statuetkę, zarówno dla aktorów jak i dla całego filmu. Złote Globy znane są z wybierania bardziej popularnych filmów. Wystarczy wspomnieć, że aż trzech nominacji doczekała się przyjęta umiarkowanie ciepło przez krytyków Czarna Pantera Marvela, która jednak zrobiła w Stanach sporo szumu, głównie ze względów politycznych.
W międzyczasie trzeba nam więc czekać do 22. stycznia, kiedy to zostaną ogłoszone nominacje do Oscarów.

KOMENTARZE
(137)
Gość
rok temu
Bo my polacy mamy tendencje do ogłaszania czegoś za nim to jeszcze się wydarzło w sporcie, kinie itp.
gość
rok temu
jestem architektem i szukam pracy trzymajcie kciuki !
gość
rok temu
Zatem nominacja do Oskara to pewniak
Gość
rok temu
Świetny film i świetna muzyka
E
rok temu
A czarna pantera ma nominacje takie g****o że szok
Najnowsze komentarze (137)
gość
rok temu
Czarna pantera najgorszy wytwór z filmów Marvela. Stworzony chyba tylko ku pokrzepieniu czarnych serduszek. Niestety w jednych czasach do każdego filmu serialu na siłę wciska się Afroamerykanów hindusów kto itd.. z Kopciuszka też już zrobili meksykanke a Merlina murzynem.. grube przegięcie!!!
Gość
rok temu
Bardzo dobrze ! Bojkotować tego psa pawlikowskiego ! Skoro wybielał w Idzie komunistyczna żydówę sędzię ktora mordowała polskich bohaterów !
gość
rok temu
Ja p*****le jak czarna pantera mogła dostać nominacje przecież to był taki zle zrobiony film z durna fabuła - chodzi o to żeby czarnych zadowolić bo inaczej będą się burzyć.
Gość
rok temu
Moze nominacje do oscara dostatnie ale na nominacji sie skonczy
Gość
rok temu
Bo gdyby był żydowski to by wygrał
gość
rok temu
No i dobrze.
gość
rok temu
Ale za to niemiecki film - laurka na cześć artysty który był w Hitlerjugend został nominowany... Typowe Oskary - za wszystkim stoi kasa i układy.
Gość
rok temu
Naprawdę nierozumiem fascynacji Joanna Kulig .W filmie sponsoring pokazała wszystko oprócz talentu .W ostatnim wielkim hicie o zyciu ksiezy również pokazała coś oprócz talentu.Film Zimna Wojna oczywiście dobry ale za sprawą rezyseri i wspaniałego Tomasza Kota .Otwórzmy wkincu oczy i przestanmy lansowal Joannę Kulig .która jedynie co posiada to tylko duży biust
gość
rok temu
film,jak to polski,beznadziejny,ponury i nudny.całe szczęscie ż enie dostał bo skończy się temat
gość
rok temu
Nie ma złotego globu to nie będzie Oskara. Tak to działa.
gość
rok temu
Czarna pantera z nominacją??? Koszmarna pomyłka...na filmie chyba ze 3 razy usnęłam...flaki z olejem...
Gość
rok temu
I słusznie bo ten film to gniot, bez emocji. Dobry film zostaje w nas jeszcze dlugo po wyjsciu z kina, a po wyjsciu z tego filmu pustka. Po tym sie poznaje gnioty. Czasem to wina rezysera, czasem gry akrorskiej. Kulig drewniana gra w tym filmie
Gość
rok temu
Wiele wątków i scen zmałpowanych z filmu Nieznośna lekkość bytu Kundery. I kilku innych. A Kot ma zawsze minę jakby jaja sobie robił. Nawet jak grał Religię zachowywał się jakby go parodiował. To unoszenie brwi i durna mina. Nie nie nie.
Gość
rok temu
W tym filmie Joanna Kulig i Tomasz Kot zagrali nieprzekonująco, nie było między nimi chemii na ekranie, co widz czuje. Dlatego ten film nie powinien dostać Oskara. Nie widzialam tej.pani w innych rolach. Pamiętam ja z Szansy na Sukces gdzie śpiewała piosenkę pana Turnaua. Ja uwazam ze powinna zająć sie śpiewanien, bo to zdecydowanie lepiej jej wychodzi. Świetnia zaśpiewała.
...
Następna strona