Środa 16.01.2019

Muza projektantów, ikona modelingu i znana imprezowiczka, Kate Moss, kończy dziś 45 LAT (ZDJĘCIA)

Kate Moss modapudelek

Nie da się ukryć, że Kate Moss zapisała się na kartach historii mody jako prawdziwa ikona modelingu. W ciągu trwającej od ponad 30 lat kariery niepokorna Brytyjka podjęła współpracę z każdym szanującym się projektantem, fotografem czy domem mody, tym samym stając się jedną z najsłynniejszych modelek na świecie.

Kariera Kate rozpoczęła się w momencie, gdy zaledwie w wieku zaledwie czternastu lat została odkryta przez scouta modelek na lotnisku. Mimo oporów rodziców, Moss zaczęła pracować z wieloma znanymi nazwiskami i w krótkim czasie podbiła branżę modową, podpisując kontrakty z największymi markami i chodząc po wybiegach najważniejszych pokazów. Mimo imprezowego stylu życia i wielu skandali związanych z braniem używek, Kate stała się muzą wielu artystów, którzy pokochali jej charakterystyczną, anielską twarz i buntowniczą naturę.

Dziś Kate Moss kończy 45 lat i - mimo podeszłego, jak na modeling, wieku - wciąż zaliczana jest do grona największych ikon świata mody. Zobaczcie, jak najsłynniejsza modelka świata zmieniała się przez trwającą ponad 30 (!) lat karierę:

« Poprzednie 1/14

Muza projektantów, ikona modelingu i znana imprezowiczka, Kate Moss, kończy dziś 45 LAT

2Muza projektantów, ikona modelingu i znana imprezowiczka, Kate Moss, kończy dziś 45 LAT