Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kulig o "Klerze": "Jako osoba wierząca, widzę w tym większy sens"

92
Podziel się

"Od Kościoła dostałam w życiu dużo" - wyjaśnia aktorka w katolickim tygodniku. "Jako członek wspólnoty nie chcę, aby sytuacje, jakie widzimy w filmie, były zamiatane pod dywan".

Kulig o "Klerze": "Jako osoba wierząca, widzę w tym większy sens"
bCxvnKXp

W sierpniu zeszłego roku, gdy pojawił się pierwszy zwiastun filmu Wojciecha Smarzowskiego Kler, było jasne, że stanie się on kinowym przebojem. Spora w tym zasługa samych duchownych, którzy przy wsparciu prawicowych polityków zrobili Smarzowskiemu darmowa reklamę.

Kiedy tylko w Internecie pojawił się trailer, w którym trzej pijani księża intonują "religijną" pieśń: "Oto wielka tajemnica wiary: złoto i dolary", a Janusz Gajos w roli biskupa zachwyca się kosztownym prezentem, że "złoty, ale skromny", ksiądz Isakowicz-Zaleski publicznie zbeształ ministra kultury za to, że w ogóle pozwolił, by taki film powstał. Zaś posłanka Anna Sobecka wezwała do zablokowania dystrybucji filmu.

bCxvnKXr

Trailer nie przypadł do gustu również Joannie Kulig, grającej w filmie kochankę jednego z trzech głównych bohaterów, Trybusa. Jak ujawniła w wywiadzie dla katolickiego Tygodnika Powszechnego, nie tak się umawiali.

W ogóle to do Ameryki przyleciałam wkurzona - wspomina aktorka. Zanim "Kler" wszedł na ekrany, dystrybutor wypuścił trailer, w którym, mimo ustaleń, pojawiła się scena miłosna między moją bohaterką i Trybusem, granym przez *Roberta Więckiewicza. *

Kulig, chociaż przebywała wówczas za oceanem, gdzie promowała film Zimna wojna, na próbę reklamowania Kleru przy pomocy jej nagiego biustu, zareagowała szybko i stanowczo. Na jej życzenie dystrybutor wycofał trailer z sieci w celu przemontowania. Ale mleko już się rozlało...

Zaczęła się nagonka w stylu: "Kulig i seks z księdzem" - wspomina rozżalona aktorka. Jedna wielka obrzydliwość, która odcisnęła się piętnem na moim życiu prywatnym. Dla mnie jako osoby wierzącej, która od Kościoła w swoim życiu dostała dużo, wzięcie udziału w tym filmie było bardzo trudną decyzją. Ale postanowiłam to zrobić, bo widzę w tym większy sens. Jako członek wspólnoty nie chcę, aby sytuacje, jakie widzimy w filmie, były zamiatane pod dywan.

bCxvnKXx
bCxvnKXy
bCxvnKXS
KOMENTARZE
(92)
Gość
rok temu
Rozsądny głos w sprawie świadomego katolika, nie zaslepionego
Gość
rok temu
Polska, Polki i Polacy przeciw nienawiści. Również na portalach plotkarskich !
Gość
rok temu
Już się bałam, że nie będzie zdjęcia z bradem
bCxvnKXT
gość
rok temu
Żałoba po człowieku, którego większość ludzi nawet nie znała, oprócz mieszkańców Gdańska.
gość
rok temu
To po co przyjęła rolę kochanki księdza skoro się zbulwersowała jak pokazali to w zwiastunie. Przecież i tak byłoby to w filmie. Takie pierdzielenie trzy po trzy. A że księża mają kochanki to każdy wie.
Najnowsze komentarze (92)
Gość
rok temu
robia z niego świetego, a jemu do świętości daleko.
Gość
rok temu
Nigdy wcześniej o tym Panu nie słyszałam.
Gość
rok temu
Panna nikt
Gość
rok temu
Bardzo dobra opinia .
Gość
rok temu
widac ze jest wierzaca matka polka
Gość
rok temu
Ano właśnie kariera na golej d w kontekście z kosciolem
gość
rok temu
Jejku jak ona sie w ciazy roztyla. W ogole jej nie poznalam. Jeden cycek wielkosci brada glowy. Ja urodzilam syna 2 tygodnie temu I wrocilam juz do wagi z przed ciazy.
Gość
rok temu
Zagrała w paszkwilu, robionym bynajmniej nie z prawdziwej troski o Kościół i to tyle na ten temat.
bCxvnKXL
gość
rok temu
o prosze, logika od katoliczki, jakze rzadko spotykana
kika
rok temu
Sprzedała Pani swoją wiarę za garść srebrników, przykre.
Paweł
rok temu
Kler, to lewackie, ateistyczne oszczerstwo wobec Kościoła katolickiego w Polsce. Kontynuacja leninowskiej idei zniszczenia religii
Gość
rok temu
trzeba mieć nadzieję !!! że wreście ludzie zzzzmądrzeją i zrozumieją że bóg jest wszędzie i zaczną samodzielnie myśeć bez " drogowskazów " w habitach !!! kościół to mafffffia !!!! taka sama jak cosa nostra - zabij jednego a przestraszysz tysięcy , tysięcy - barbarzyñstwa , pornokracja , http://detektywprawdy .*l pozdrawiam😇
gość
rok temu
Mimo wszystko za duzo jej wszedzie.Jakas paranoja dotyczaca jej osoby.To tylko stwierdzenie,nie hejt.
Gość
rok temu
Ciąża jej nie służy niestety
...
Następna strona
bCxvnKYn