Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kulig o "Klerze": "Jako osoba wierząca, widzę w tym większy sens"

92
Podziel się:

"Od Kościoła dostałam w życiu dużo" - wyjaśnia aktorka w katolickim tygodniku. "Jako członek wspólnoty nie chcę, aby sytuacje, jakie widzimy w filmie, były zamiatane pod dywan".

Kulig o "Klerze": "Jako osoba wierząca, widzę w tym większy sens"

W sierpniu zeszłego roku, gdy pojawił się pierwszy zwiastun filmu Wojciecha Smarzowskiego Kler, było jasne, że stanie się on kinowym przebojem. Spora w tym zasługa samych duchownych, którzy przy wsparciu prawicowych polityków zrobili Smarzowskiemu darmowa reklamę.

Kiedy tylko w Internecie pojawił się trailer, w którym trzej pijani księża intonują "religijną" pieśń: "Oto wielka tajemnica wiary: złoto i dolary", a Janusz Gajos w roli biskupa zachwyca się kosztownym prezentem, że "złoty, ale skromny", ksiądz Isakowicz-Zaleski publicznie zbeształ ministra kultury za to, że w ogóle pozwolił, by taki film powstał. Zaś posłanka Anna Sobecka wezwała do zablokowania dystrybucji filmu.

Trailer nie przypadł do gustu również Joannie Kulig, grającej w filmie kochankę jednego z trzech głównych bohaterów, Trybusa. Jak ujawniła w wywiadzie dla katolickiego Tygodnika Powszechnego, nie tak się umawiali.

W ogóle to do Ameryki przyleciałam wkurzona - wspomina aktorka. Zanim "Kler" wszedł na ekrany, dystrybutor wypuścił trailer, w którym, mimo ustaleń, pojawiła się scena miłosna między moją bohaterką i Trybusem, granym przez *Roberta Więckiewicza. *

Kulig, chociaż przebywała wówczas za oceanem, gdzie promowała film Zimna wojna, na próbę reklamowania Kleru przy pomocy jej nagiego biustu, zareagowała szybko i stanowczo. Na jej życzenie dystrybutor wycofał trailer z sieci w celu przemontowania. Ale mleko już się rozlało...

Zaczęła się nagonka w stylu: "Kulig i seks z księdzem" - wspomina rozżalona aktorka. Jedna wielka obrzydliwość, która odcisnęła się piętnem na moim życiu prywatnym. Dla mnie jako osoby wierzącej, która od Kościoła w swoim życiu dostała dużo, wzięcie udziału w tym filmie było bardzo trudną decyzją. Ale postanowiłam to zrobić, bo widzę w tym większy sens. Jako członek wspólnoty nie chcę, aby sytuacje, jakie widzimy w filmie, były zamiatane pod dywan.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(92)
Gość
5 lata temu
Rozsądny głos w sprawie świadomego katolika, nie zaslepionego
Gość
5 lata temu
Polska, Polki i Polacy przeciw nienawiści. Również na portalach plotkarskich !
Gość
5 lata temu
Już się bałam, że nie będzie zdjęcia z bradem
gość
5 lata temu
Żałoba po człowieku, którego większość ludzi nawet nie znała, oprócz mieszkańców Gdańska.
gość
5 lata temu
To po co przyjęła rolę kochanki księdza skoro się zbulwersowała jak pokazali to w zwiastunie. Przecież i tak byłoby to w filmie. Takie pierdzielenie trzy po trzy. A że księża mają kochanki to każdy wie.
Najnowsze komentarze (92)
Gość
5 lata temu
robia z niego świetego, a jemu do świętości daleko.
Gość
5 lata temu
Nigdy wcześniej o tym Panu nie słyszałam.
Gość
5 lata temu
Panna nikt
Gość
5 lata temu
Bardzo dobra opinia .
Gość
5 lata temu
widac ze jest wierzaca matka polka
Gość
5 lata temu
Ano właśnie kariera na golej d w kontekście z kosciolem
gość
5 lata temu
Jejku jak ona sie w ciazy roztyla. W ogole jej nie poznalam. Jeden cycek wielkosci brada glowy. Ja urodzilam syna 2 tygodnie temu I wrocilam juz do wagi z przed ciazy.
Gość
5 lata temu
Zagrała w paszkwilu, robionym bynajmniej nie z prawdziwej troski o Kościół i to tyle na ten temat.
gość
5 lata temu
o prosze, logika od katoliczki, jakze rzadko spotykana
kika
5 lata temu
Sprzedała Pani swoją wiarę za garść srebrników, przykre.
Paweł
5 lata temu
Kler, to lewackie, ateistyczne oszczerstwo wobec Kościoła katolickiego w Polsce. Kontynuacja leninowskiej idei zniszczenia religii
Gość
5 lata temu
trzeba mieć nadzieję !!! że wreście ludzie zzzzmądrzeją i zrozumieją że bóg jest wszędzie i zaczną samodzielnie myśeć bez " drogowskazów " w habitach !!! kościół to mafffffia !!!! taka sama jak cosa nostra - zabij jednego a przestraszysz tysięcy , tysięcy - barbarzyñstwa , pornokracja , http://detektywprawdy .*l pozdrawiam😇
gość
5 lata temu
Mimo wszystko za duzo jej wszedzie.Jakas paranoja dotyczaca jej osoby.To tylko stwierdzenie,nie hejt.
Gość
5 lata temu
Ciąża jej nie służy niestety
...
Następna strona