Sobota 19.01.2019 12:15

Kulig o "Klerze": "Jako osoba wierząca, widzę w tym większy sens"

Joanna Kulig Wojciech Smarzowski Kler

Kulig o "Klerze": "Jako osoba wierząca, widzę w tym większy sens"

W sierpniu zeszłego roku, gdy pojawił się pierwszy zwiastun filmu Wojciecha Smarzowskiego Kler, było jasne, że stanie się on kinowym przebojem. Spora w tym zasługa samych duchownych, którzy przy wsparciu prawicowych polityków zrobili Smarzowskiemu darmowa reklamę.

Kiedy tylko w Internecie pojawił się trailer, w którym trzej pijani księża intonują "religijną" pieśń: "Oto wielka tajemnica wiary: złoto i dolary", a Janusz Gajos w roli biskupa zachwyca się kosztownym prezentem, że "złoty, ale skromny", ksiądz Isakowicz-Zaleski publicznie zbeształ ministra kultury za to, że w ogóle pozwolił, by taki film powstał. Zaś posłanka Anna Sobecka wezwała do zablokowania dystrybucji filmu.

Zobacz: Tadeusz Rydzyk znów ruga polityków PiS-u: "Na "Kler" dali, a nam nie"

Trailer nie przypadł do gustu również Joannie Kulig, grającej w filmie kochankę jednego z trzech głównych bohaterów, Trybusa. Jak ujawniła w wywiadzie dla katolickiego Tygodnika Powszechnego, nie tak się umawiali.

W ogóle to do Ameryki przyleciałam wkurzona - wspomina aktorka. Zanim "Kler" wszedł na ekrany, dystrybutor wypuścił trailer, w którym, mimo ustaleń, pojawiła się scena miłosna między moją bohaterką i Trybusem, granym przez Roberta Więckiewicza. 

Kulig, chociaż przebywała wówczas za oceanem, gdzie promowała film Zimna wojna, na próbę reklamowania Kleru przy pomocy jej nagiego biustu, zareagowała szybko i stanowczo. Na jej życzenie dystrybutor wycofał trailer z sieci w celu przemontowania. Ale mleko już się rozlało...

Zaczęła się nagonka w stylu: "Kulig i seks z księdzem" - wspomina rozżalona aktorka. Jedna wielka obrzydliwość, która odcisnęła się piętnem na moim życiu prywatnym. Dla mnie jako osoby wierzącej, która od Kościoła w swoim życiu dostała dużo, wzięcie udziału w tym filmie było bardzo trudną decyzją. Ale postanowiłam to zrobić, bo widzę w tym większy sens. Jako członek wspólnoty nie chcę, aby sytuacje, jakie widzimy w filmie, były zamiatane pod dywan.

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (127)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 127
Odpowiedz
0 35
zgłoś
Gość 19.01.2019 12:18
sssss
Odpowiedz
18 24
zgłoś
Duża Ania 19.01.2019 12:19
Męża szukam, miłości szukam
Odpowiedz
6 23
zgłoś
Gość 19.01.2019 12:19
Męża szukam, miłości szukam
Warsaw szor, jeeeeeeeeee
Odpowiedz
25 27
zgłoś
Gość 19.01.2019 12:19
Smutny dziś dzień
Odpowiedz
651 20
zgłoś
Gość 19.01.2019 12:19
Rozsądny głos w sprawie świadomego katolika, nie zaslepionego
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 127