Jerzy Owsiak na konferencji WOŚP: "Ten tydzień był jak pobyt w kosmosie"

365
Podziel się

"Złożyliśmy skargę do KRRiT w sprawie świata z plasteliny, złożymy skargę do sądu" - zapowiedział Owsiak.

Jerzy Owsiak na konferencji WOŚP: "Ten tydzień był jak pobyt w kosmosie"

Zamach na życie prezydenta Gdańska podczas finału WOŚP w Gdańsku mocno poruszył Jerzego Owsiaka. Tuż po potwierdzeniu informacji o śmierci Pawła Adamowicza, zwołał on konferencję prasową, na której ogłosił decycję o rezygnacji z szefostwa fundacji. Internauci, dziennikarze, ludzie kultury, gwiazdy i celebryci zjednoczyli się w akcji "Murem Za Owsiakiem", która miała skłonić działacza społecznego do zmiany decyzji.

Owsiak dał się przekonać i po sobotnim pogrzebie Adamowicza ogłosił, że wraca na stanowisko. W poniedziałek zorganizował kolejną konferencję, na której bardziej na spokojnie przedstawił powody swojej decyzji.

Ten tydzień był jak pobyt w kosmosie. Razem z milionami przeżyliśmy tę śmierć. (...) Kiedy składałem rezygnację, to nie była próba ucieczki od odpowiedzialności, ten tydzień był nieprawdopodobną zwrotną dla Polaków. To co się wydarzyło, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Polacy zaczęli wspierać fundację i mnie osobiście, czego w takim zakresie nie spodziewałem się kompletnie. Bardzo wszystkim dziękuję. Wzruszające było to, że ludzie internetowo pisali takie rzeczy. Nigdy w życiu nie chciałbym powtarzać akcji #muremzowsiakiem - mówił Owsiak.

Pan premier Morawiecki też powiedział to wyraźnie i trzymamy pana za słowo: pan ma wpływ na to, żeby nie pozwalać na słowa nienawiści. To wy posłowie macie prawo mówić o tym najwięcej. Panie i panowie, nie piszcie na swoich facebookach języka pogardy, nie obrażajcie ludzi. Pani, która z imienia i nazwiska chce skierować nóż w moją stronę. Nie wstyd pani? Sąsiedzi panią oglądają.

(...) Wiadomości - bardzo proszę najpierw mnie spytać, zadzwonić, zanim będziecie budowali kolejną nieprawdziwą rzecz. Złożyliśmy skargę w KRRiT w sprawie świata z plasteliny, złożymy skargę do sądu - zapowiedział Jerzy Owsiak.

Kiedy rezygnowałem, byłem przekonany, że żadna siła mnie już nie ruszy i nie zmienię decyzji. Ale wydarzyło się coś, za co nie będę umiał podziękować - podkreślił szef WOŚP, po czym zdecydował się na apel do TVP.

TVP, gdzie jest wasza kamera? Byliście z nami od samego początku, razem graliśmy, wszystkie telewizje mogą tylko pozazdrościć TVP. Mogły pozazdrościć. Macie prawo dać każdy komentarz, ale zróbcie to profesjonalnie, nie obrażajcie milionów ludzi. Nie mówcie, że jakiś koleś fałszywy próbuje wam coś bajdurzyć. Nie róbcie tego, bo ja mam dla was ogromny szacunek za te 24 lata. Pani Danuta Holecka czy Adrian Klarenbach, który pozwolił sobie na nieprawdopodobną uwagę - kiedy przyjeżdżałem do TVP, to wtedy rozmawiało nam się fantastycznie. Danuta miała łzy w oczach. To są mili ludzie - uwierzcie mi. Nie widziałem ich od trzech lat, aż nie chce mi się wierzyć, że mogą nie szanować Orkiestry. Nie wiem, co tam się dzieje w tym gmachu, że ludzie mogą tak podpisywać się pod tymi wiadomościami, najbrudniejszym festiwalem, wymazywaniem serduszek.

Wyniki tegorocznej zbiórki na WOŚP zostaną podane 8 marca.

KOMENTARZE
(365)
Gość
rok temu
Jurek graj do końca i o jeden dzień dłużej człowieku 👍👍👍
Joan
rok temu
Nie martw się Jurek! Jesteśmy z Tobą!
Gość
rok temu
Dzięki Jurek, że wrociles!! Stóp hejtowi, gramy do końca świata i jeden dzień dluzej!!
Gość
rok temu
Owsiak 🙌🙌🙌 gramy dalej!!
Gość
rok temu
Popierałam,popieram i zawsze będę popierać WOŚP. A ten co tylko krytykuje niech się zastanowi dwa razy bo kiedyś sam może będzie potrzebował skorzystać z pomocy sprzętu zakupionego przez Owsiaka i co wtedy zrobi ?
Najnowsze komentarze (365)
gość
rok temu
Inkubatorów kiedyś rzeczywiscie nie było kiedyś w szpitalach.Pamiętam jak znajoma pielęgniarka płakała,że dziecko umarło bo nie było inkubatora.
gość
rok temu
A ja proszę uprzejmie TVP o podanie statystyk ile jest sprzętów ratujących życie w szpitalach i ile z tego pochodzi od WOŚP a ile z NFZ. Bo niektórzy tu uważają że tylko Owsiak kupuje.
gość
rok temu
"Zapracował"? Ha ha ha ha ha
Gość
rok temu
To wypad stad
gość
rok temu
Jurek. Je poddawaj się. Ci wszyscy co Cię opluwają powinno mieć zakaz korzystania z pomocy i sprzętu. Życie jest nie przewidywalne dla nikogo z nas . Jeszcze dobrze można pełzać prosząc o ratunek. Czego nikomu nie życzę.
gość
rok temu
trzeba być nie lada geniuszem aby wielką hojność Polaków w dawaniu na orkiestrę Owsiaka przekuć jako swoje wybitne osiągnięcie. Przecież na sukces p. Owsiaka składają się miliony Polek i Polaków którzy do puszek wrzucają swoje pieniądze, a p Owsiak, jego żona + reszta rodziny + reszta fundacji dzielą i kupują co jest potrzebne dla szpitali itd. Zasługa p.Owsiaka polega na ? (właściwych zakupach).
Gość
rok temu
Po cholerę WOŚP łączyć z polityka ???
Gość
rok temu
Moje zdanie jest jedno ; ZA DUZO POLITYKI W WOSP !! PAN OWSIAK SAM PODZIELIŁ LUDZI wykrzykujac Na wizji TVN TVN i jawnie krytykujac TVP pis itd...Opowoedzial sie po " ktorej strone stoi" dziwi sie ze ma wrogow ??? Mnie to nie dziwi ....nie o to chodzi prosze pana , swiadomie lub nie tworzy sobie pan wosp'owy elektorat a to ma tylko jedna droge za i przeciwników pańskiej akcji , i mamy poerwszy wynik : tragedie .JA SIE PYTAM PO CO ??? NO Q...A PO CO ???WOSP TO WSPANIALA AKCJA POWINNA ŁĄCZYĆ POLAKOW ( to raz ) Powinna Być dla Wszystkich ( co łaska kto chce ten uczestniczy ) Akcja WOSP JEST WSPANIALA IDEĄ która ma.kojarzyc się z dobrem bo je daje.
gość
rok temu
Jak nie widzisz różnicy to kup okulary albo szare komórki na wagę. Do teatru chodzić nikt nie musi, nikogo nikt nie zmusza żeby kupował bilety. W teatrze oglądać możemy sztukę czyli pewną wizję przedstawioną przez autora i oglądają to ludzie którzy są tym zainteresowani. Telewizja zwłaszcza publiczna powinna przedstawiać same FAKTY bo jest to medium informacyjne i opiniotwórcze. W dodatku telewizja utrzymywana jest z podatków wszystkich ludzi a nie tylko osób głosujących na partię rządząca. Żenujące widowisko obecnie i moim zdaniem TVP w obecnym staniem powinno być zlikwidowane.
gość
rok temu
siema ściema :)
gość
rok temu
KRYTYKA TO NIE HEJT
Gość
rok temu
Mamy Owsiaka!!!dobro narodowe,on tez czlowiek i ja niewiem czy bym udzwignęła tyle pomyj co na niego wylewają!!?i bez względu ile on ma z tego jak co niektórzy liczą za żadne skarby bym nie dała rady tego robić.wiec brawo on!!!
gość
rok temu
Juruś rozlicz się z rodziną prezydenta. Chyba byłeś ubezpieczony OC przy takiej imprezie ? Jak nie to daruj kilka mieszkań i będzie git.
gość
rok temu
Holecka odjechała, jak każdy religijno-prawicowy oszołom.Stąd to " miłosierdzie" - Proszę możecie mnie hejtować, taka jest prawda o tych brudnych komentarzach.
...
Następna strona