Trwa ładowanie...
Przejdź na

Internauci zebrali już PONAD PIĘĆ MILIONÓW ZŁOTYCH na puszkę Adamowicza!

228
Podziel się

Zbiórka trwa do północy. Wkrótce padnie kolejny rekord?

Internauci zebrali już PONAD PIĘĆ MILIONÓW ZŁOTYCH na puszkę Adamowicza!
bDzRiGDF

Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza uruchomiła za sobą lawinę wypadków i emocji, które trudno było przewidzieć. Jednym z przejawów solidarności, wyrażanej zresztą nie tylko w mediach społecznościowych, była akcja Murem za Owsiakiem, mająca na celu nakłonienie szefa WOŚP do odwołania wcześniejszej rezygnacji. Udało się, ale "dyrygent" Orkiestry wspomina, że ostatnie dni były dla niego prawdziwą próbą: Jerzy Owsiak na konferencji WOŚP: "Ten tydzień był jak pobyt w kosmosie"

W międzyczasie na Facebooku powstała także akcja Ostatnia puszka Pawła Adamowicza, którą zorganizowała Patrycja Krzymińska. Internetowa zbiórka potrwa do północy z wtorku na środę. Jak się okazuje, internauci zebrali już grubo ponad 5,5 miliona złotych, a kwota rośnie w zatrważającym tempie.

Krzymińska chciała początkowo zebrać jedynie... tysiąc złotych. Kwota, jaka aktualnie istnieje na koncie zbiórki, budzi więc zrozumiałą radość i zaskoczenie.

bDzRiGDH

Na początku starałam się wszystkim z osobna podziękować, ale nie nadążam. Zbiórka już żyje swoim życiem. Duma z ludzi! - komentuje Krzymińska w rozmowie z serwisem Na Temat.

Dotarło do mnie, że to jest jego ostatnia zbiórka, a przecież zbierałby z nami przez następne lata. I w tym momencie poczułam, że to jest niemożliwe, żeby to była ostatnia zbiórka. Byłam na finale WOŚP, wrzucałam pieniądze do puszki, ale nie do jego. A chciałabym wrzucić do jego puszki. To była spontaniczna zbiórka dla mnie, dla moich znajomych. Urosła do mega rozmiarów.

Paweł Adamowicz podczas swojej ostatniej kwesty ulicami Gdańska zebrał 5 613,11złotych. WOŚP już zapowiedziała, że pieniądze zostaną doliczone do wyniku tragicznie zmarłego prezydenta. Fundacja kupi za nie karetkę neonatologiczną dla Gdańska.

Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

bDzRiGDN
bDzRiGDO
bDzRiGEi
KOMENTARZE
(228)
Gość
2 lata temu
Brawo Polacy!
Gość
2 lata temu
Dalej mi nie daje spokoju ta niepotrzebna smierć :( a pieniądze? Polacy to piękny naród. Podzieliła nas władza :( damy radę!
gość
2 lata temu
kwota rośnie w ZAWROTNYM tempie, a nie ZATRWAŻAJĄCYM, pismaki z bazaru na Targówku
bDzRiGEj
Gość
2 lata temu
Brawo Polacy!
Gość
2 lata temu
Piękny gest.
Najnowsze komentarze (228)
gość
2 lata temu
czy to nie Andrzej D..da powiedział w 2012?:"Zacznie się od bicia a skończy na nożu lub obrzynie"/ duck chce położyć łapska na majątku Adamowiczów
gość
2 lata temu
Czy to nie Andrzej D..da powiedział w 2012? 'Zacznie się od bicia a skończy na nożu lub obrzynie" myślę że Duck chce położyć łapska na majątku Adamowiczów
Polak
2 lata temu
Wdowa niech sprzeda kilka mieszkan albo niech przekaże na cele charytatywne. Ani grosza.
Gość
2 lata temu
Ani grosza nie dam.
Gość
2 lata temu
Nigdy nie dam na tych żebraków
Anna
2 lata temu
Tu macie przykład trola: facebook.com/marian.tymecki
gość
2 lata temu
To jest wzruszające
666
2 lata temu
Tylko do kogo i na co trafia te pieniadze
bDzRiGEb
Ooooo
2 lata temu
Taki dobry człowiek.Szkoda go....
gość
2 lata temu
nie na puszke , a do puszki
Gość
2 lata temu
Zebrali 15 000 000
Gość
2 lata temu
Daliby z tego choc troche na zwierzeta i schroniska kurcze
gość
2 lata temu
niby piękny gest, ale mam wrażenie że trochę żerujący na śmierci prezydenta. Gdyby Ci ludzie chcieli dać tą kasę, wpłaciliby ją na WOŚP w dniu akcji, a takie zbieranie na "puszkę" trochę mi się nie podoba. Czyli że gdyby nie zmarł to by nie dali tej kasy na WOŚP? hmm...
Gość
2 lata temu
Niech tę kasę dadzą ludziom wysiedlonym z mieszkań przez ekipę Adamowicza.
...
Następna strona
bDzRiGED