Internauci zebrali już PONAD PIĘĆ MILIONÓW ZŁOTYCH na puszkę Adamowicza!

228
Podziel się

Zbiórka trwa do północy. Wkrótce padnie kolejny rekord?

Internauci zebrali już PONAD PIĘĆ MILIONÓW ZŁOTYCH na puszkę Adamowicza!

Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza uruchomiła za sobą lawinę wypadków i emocji, które trudno było przewidzieć. Jednym z przejawów solidarności, wyrażanej zresztą nie tylko w mediach społecznościowych, była akcja Murem za Owsiakiem, mająca na celu nakłonienie szefa WOŚP do odwołania wcześniejszej rezygnacji. Udało się, ale "dyrygent" Orkiestry wspomina, że ostatnie dni były dla niego prawdziwą próbą: Jerzy Owsiak na konferencji WOŚP: "Ten tydzień był jak pobyt w kosmosie"

W międzyczasie na Facebooku powstała także akcja Ostatnia puszka Pawła Adamowicza, którą zorganizowała Patrycja Krzymińska. Internetowa zbiórka potrwa do północy z wtorku na środę. Jak się okazuje, internauci zebrali już grubo ponad 5,5 miliona złotych, a kwota rośnie w zatrważającym tempie.

Krzymińska chciała początkowo zebrać jedynie... tysiąc złotych. Kwota, jaka aktualnie istnieje na koncie zbiórki, budzi więc zrozumiałą radość i zaskoczenie.

Na początku starałam się wszystkim z osobna podziękować, ale nie nadążam. Zbiórka już żyje swoim życiem. Duma z ludzi! - komentuje Krzymińska w rozmowie z serwisem Na Temat.

Dotarło do mnie, że to jest jego ostatnia zbiórka, a przecież zbierałby z nami przez następne lata. I w tym momencie poczułam, że to jest niemożliwe, żeby to była ostatnia zbiórka. Byłam na finale WOŚP, wrzucałam pieniądze do puszki, ale nie do jego. A chciałabym wrzucić do jego puszki. To była spontaniczna zbiórka dla mnie, dla moich znajomych. Urosła do mega rozmiarów.

Paweł Adamowicz podczas swojej ostatniej kwesty ulicami Gdańska zebrał 5 613,11złotych. WOŚP już zapowiedziała, że pieniądze zostaną doliczone do wyniku tragicznie zmarłego prezydenta. Fundacja kupi za nie karetkę neonatologiczną dla Gdańska.

Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

KOMENTARZE
(228)
Gość
rok temu
Brawo Polacy!
Gość
rok temu
Dalej mi nie daje spokoju ta niepotrzebna smierć :( a pieniądze? Polacy to piękny naród. Podzieliła nas władza :( damy radę!
gość
rok temu
kwota rośnie w ZAWROTNYM tempie, a nie ZATRWAŻAJĄCYM, pismaki z bazaru na Targówku
Gość
rok temu
Brawo Polacy!
Gość
rok temu
Piękny gest.
Najnowsze komentarze (228)
gość
rok temu
czy to nie Andrzej D..da powiedział w 2012?:"Zacznie się od bicia a skończy na nożu lub obrzynie"/ duck chce położyć łapska na majątku Adamowiczów
gość
rok temu
Czy to nie Andrzej D..da powiedział w 2012? 'Zacznie się od bicia a skończy na nożu lub obrzynie" myślę że Duck chce położyć łapska na majątku Adamowiczów
Polak
rok temu
Wdowa niech sprzeda kilka mieszkan albo niech przekaże na cele charytatywne. Ani grosza.
Gość
rok temu
Ani grosza nie dam.
Gość
rok temu
Nigdy nie dam na tych żebraków
Anna
rok temu
Tu macie przykład trola: facebook.com/marian.tymecki
gość
rok temu
To jest wzruszające
666
rok temu
Tylko do kogo i na co trafia te pieniadze
Ooooo
rok temu
Taki dobry człowiek.Szkoda go....
gość
rok temu
nie na puszke , a do puszki
Gość
rok temu
Zebrali 15 000 000
Gość
rok temu
Daliby z tego choc troche na zwierzeta i schroniska kurcze
gość
rok temu
niby piękny gest, ale mam wrażenie że trochę żerujący na śmierci prezydenta. Gdyby Ci ludzie chcieli dać tą kasę, wpłaciliby ją na WOŚP w dniu akcji, a takie zbieranie na "puszkę" trochę mi się nie podoba. Czyli że gdyby nie zmarł to by nie dali tej kasy na WOŚP? hmm...
Gość
rok temu
Niech tę kasę dadzą ludziom wysiedlonym z mieszkań przez ekipę Adamowicza.
...
Następna strona