Trwa ładowanie...
Przejdź na

Hołownia już nie lubi Biedronia: "Nie jest liderem, na którego czekałem"

269
Podziel się

Robert rozczarował Szymona swoimi postulatami liberalizacji prawa aborcyjnego oraz dotyczącym renegocjacji konkordatu. "On nas nie połączy, a podzieli" - wróży rozgoryczony Hołownia.

Hołownia już nie lubi Biedronia: "Nie jest liderem, na którego czekałem"
bCNBeuKt

W niedzielę na warszawskim Torwarze Robert Biedroń przedstawił nazwę oraz założenia programowe swojej partii. Już wiadomo, że jego ugrupowanie będzie nosiło optymistyczną nazwę Wiosna, którą lider partii traktuje po części metaforycznie.

Biedroń nigdy nie ukrywał, że w jego opinii Polska potrzebuje wiosennego przebudzenia w kwestiach światopoglądowych, bo coraz bardziej odstaje w tych sprawach od reszty Europy. Jeśli chodzi o aborcję, to nawet łatwo policzyć. Po referendum w Irlandii, w którym obywatele zobowiązali rząd do liberalizacji przepisów dotyczących terminacji ciąży, podobnie surowe prawo, co w Polsce, obowiązuje już tylko na Malcie oraz w Watykanie, którego obywatele składają się z księży i zakonnic.

bCNBeuKv

Mimo że z najnowszych badań opinii społecznej wynika, że Polacy przez minione trzy lata znacząco zliberalizowali swoje stanowisko w tej kwestii i już 41 procent społeczeństwa jest w stanie zaakceptować dostępność aborcji w przypadku trudnej sytuacji kobiety, Szymon najwyraźniej do nich nie należy. Jak ujawnia w swoim wpisie na Facebooku, ta kwestia oraz postulat renegocjacji konkordatu najbardziej go zabolały.

A więc to nie Robert Biedroń jest liderem, na którego czekałem - napisał rozgoryczony. Bo wczoraj się okazało - to oczywiście tylko moje zdanie - że on nas nie połączy, a podzieli. Owszem, połączy najbardziej niecierpliwie wyczekującą zmiany część lewej strony przekonaniowej mapy, ale to nie jest ktoś mający pomysł na to, jak na nowo polepić rozjeżdżającą się Polskę, w której - zaryzykuję - dla większości ludzi postulat aborcji na życzenie do końca 3. miesiąca, nie mieści się w pojęciowniku. Nie wydaje mi się, bym miał jakieś specjalne wątpliwości co do tego, że jestem katolikiem, ale uważam, że można rozmawiać o związkach partnerskich (Kościół to nie państwo, państwo to nie Kościół, w państwie żyją ludzie różnych przekonań i wizji, trudno znaleźć powód dla którego prawo państwowe miałoby zabraniać dwojgu dorosłych ludzi wyciągania konsekwencji prawnych z ich decyzji, oczywiście dopóki nie dochodzimy do terminu "małżeństwo", bo to otwiera zupełnie nowe pole, granicę dla mnie osobiście nieprzekraczalną). Można rozmawiać o wycofaniu religii ze szkół (źle to nam, Kościołowi, raczej nie zrobi). Ale renegocjacja (czyli de facto) wypowiedzenie konkordatu? Opodatkowanie tacy? Zimne ognie.

Niestety, Szymon nie wyjaśnił, co mu osobiście do tego, że dwoje dorosłych ludzi pragnie zalegalizować swój związek, zamiast żyć "na kocią łapę", ale jak można się domyślać, na ewentualnym weselu Roberta Biedronia i jego wieloletniego partnera Krzysztofa Śmiszka raczej nie zatańczy. Jednak, jak zaznaczył, w sprawie związków partnerskich jest gotów pójść na kompromis. Czyli inaczej niż w kwestii tacy i konkordatu, zapewniających Kościołowi Katolickiemu w Polsce stabilny dobrobyt finansowy. Jego zdaniem, te postulaty dyskwalifikują Biedronia jako ogólnokrajowego lidera.

Pójście na jałowe zwarcie z Kościołem, który w Polsce jest wciąż bardzo silny, i będzie - jako instytucja - silny jeszcze przez co najmniej dekadę, zanim owej instytucji mocno nie przetrzepią skutki obecnego miziania się z władzą, historie a la Toruń, i inne medialnie dopiero wchodzące na tapet sprawy, od nierozliczonej wciąż porządnie od góry sprawy pedofilii zaczynając - pisze, widać, że we wzburzeniu, Hołownia.

bCNBeuKB

Nie wiem, czy Robert będzie premierem, wiem że wczoraj ogłosił że na pewno nie będzie prezydentem. Narodził nam się więc kolejny skrzydłowy, ale nie kapitan. Gdzie jest kapitan? Jeszcze go nie ma. Jeden kandydat siedzi na Żoliborzu i nieumiejętnie udaje że nim nie jest (…). Drugi siedzi zaś w Brukseli, popuszcza ezopowe tweety, i taktycznie próbuje wyczekać perfekcyjny moment wlączenia się do walki. Ludzie nie potrzebują kraju z wojną na trybunały czy pomniki, albo z aborcją na życzenie. Potrzebują kraju, w którym ci, co sądzą, że aborcja na życzenie z tymi co sądzą, że aborcja nigdy, są w stanie tak żyć, żeby im się za poglądy nie pozabijały ich już narodzone dzieci. Nie potrzeba nam lewicowego mesjasza z workiem "tysioncplusów", ani prawicowego wąsatego tatula narodu. Potrzeba nam kogoś, kto wcieli w życie to genialne hasło: "Zgoda. Jesteśmy różni".

Tylko że, jak można wnioskować z tego wpisu i co zresztą wypomnieli mu internauci w komentarzach, zdaniem Szymona "różnić się pięknie" można jedynie w obrębie religii katolickiej...

bCNBeuKC
bCNBeuKW
KOMENTARZE
(269)
Gość
rok temu
Dajcie spokój! Czas na oddech, na zmiany! Kosciol to nic dobrego
Hołownia nie ...
rok temu
Kościół prowadzi w Polsce działalność gospodarczą, więc powinien płacić podatki jak każda inna firma!!!
gość
rok temu
Włąśnie Biedroń ma fajny program, a bez przesady, nikt nie zrobi aborcji dla rozrywki..
bCNBeuKX
Gość
rok temu
Partia Biedronia ma szansę. Nie wygra w pierwszych wyborach ale będzie miał dużo głosów. Zacznie zagrażać pisowi... może wreszcie skończą się ich rządy.
Gość
rok temu
Oddzielić kościół od państwa. W tym kraju nie ma 100% katolików. Są też ludzie innej wiary i ateiści. Dlaczego oni mają z podatków płacić na kościół?
Najnowsze komentarze (269)
LAICKIE PANST...
rok temu
konic z rzadami koscioła!!!!!!!!, a jak chcesz wierzyc w zabobony i 'jedyna własciwa religie' to nie na pokaz i tam gdzie tego miejsce
gość
rok temu
Mowa tu o aborcji na życzenie ciemnogrodzie więc przeczytaj co to jest, a dopiero potem wyskakuj z gwałtami.
gość
rok temu
zgadzam się z Hołownią, rozczarowana Biedroniem
gość
rok temu
chorzy psychicznie wspierają pasożytów księży
gość
rok temu
hołownia to zakłamany wac ciekawe czy by ze ze swojej pensji utrzrzymywał księży pasożytów nareszczie ktoś pomyślal kościół powinien być oddzielony od państwa a k****y powinni pracować odprowadzać podatki a swoje flamy sami utrzymywać a nie drzeć mordy żeby dawać więcej na kościół już r****k straszy że jak nie dasz na kościół nie dostaniesz rozgrzeszenia i nie pójdziesz do nieba bardzo debilny facecik
Gość
rok temu
Bierdon to populista. Prywatnie to typowy homos, kto zna troche srodowisko ten wie o czym mowie
Gość
rok temu
No ciekawe, ciekawe
gość
rok temu
Hołowni nie lubię
bCNBeuKP
gość
rok temu
A jeżeli zostanę zgwałcona i zajdę w ciąże, to kto ma wziąć odpowiedzialność za wychowanie dziecka. Ja czy gwałciciel, a może powinnam go wtedy odnaleźć, spotkać się w kawiarni i ustalić tą kwestię?
gość
rok temu
Czego można się spodziewać po zboczonym pedale?
gość
rok temu
Ludzie, dlaczego zaraz wpadacie w skrajności, to, że do czegoś ma się prawo nie oznacza, że zaraz z tego prawa się skorzysta, a już na pewno to kobieta w swoim sumieniu powinna rozważyć co ma zrobić, a czego nie może
Gość
rok temu
holownia a my nie chcemy cie ogladac bo jestes zacofany
gość
rok temu
Hołownia to łoś i pusty dzban.
Gość
rok temu
Problem w tym, panie Hołownia, że nikt nikomu aborcji nie każe robić...Tak więc niech, co sądzą, że "aborcja nigdy", niech jej po prostu nie robią i dadzą żyć tym w trudnej sytuacji...A kościół po prostu TRZEBA odciąć od łatwych pieniędzy i władzy, tu już dawno nie chodzi o "bog", tylko o wpływy i kasę. Jako osoba niewierząca (a takich jak ja jest wiele), nie zgadzam się na finansowanie tej zakłamanej instytucji z moich podatków !
...
Następna strona
bCNBeuLr