Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rafał Trzaskowski ogłasza: "Popieram związki partnerskie. Potrzebna jest ustawa"!

298
Podziel się

Tymczasem wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej ma nadzieję, że już niedługo będzie mógł legalnie poślubić swojego partnera, Michała.

Rafał Trzaskowski ogłasza: "Popieram związki partnerskie. Potrzebna jest ustawa"!
bCzJdDbF

W ostatnich dniach spore zamieszanie wywołał Robert Biedroń, który ogłosił założenie własnej partii politycznej o nazwie Wiosna. W trakcie konwencji na warszawskim Torwarze były prezydent Słupska zaprezentował program, którego jednym z punktów jest legalizacja związków partnerskich.

W Polsce nie ma miejsca na mówienie ludziom, z kim mają zakładać rodzinę. W naszym ukochanym kraju jesteśmy szczęśliwi bez względu na to, z kim jesteśmy i kogo kochamy - mówił polityk.

bCzJdDbH

Specjaliści już szacują, że liberalna partia Biedronia na wstępie może liczyć na 6,4 procent poparcia. Oczywiście natychmiast pojawiły się też głosy, że postulaty Biedronia są populistyczne. Inni zaś zwracają uwagę, że nawet jeśli niektóre z założeń programu ocierają się o populizm, to obecność Wiosny w Sejmie przysłużyłaby się zwiększeniu tolerancji i pogłębieniu dyskusji na temat praw środowiska LGBT.

Być może to przypadek, ale po konwencji Biedronia Koalicja Obywatelska ruszyła z podobnymi postulatami. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w ostatnim przemówieniu ogłosił, że także jest za legalizacją związków partnerskich.

Popieram związki partnerskie. W klubie poselskim PO też jest duże poparcie dla tej inicjatywy. Potrzebna jest ustawa - powiedział.

bCzJdDbN

Słowom Trzaskowskiego natychmiast przyklasnął wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej, który w 2016 roku dokonał coming outu w programie Beaty Lubeckiej Pociąg do polityki.

Wiceprezydent jest w związku z dziennikarzem, podróżnikiem i wicenaczelnym Travelera, Michałem Cessanisem. Mężczyźni nie kryją się ze swoją miłością i chętnie zamieszczają wspólne zdjęcia na Instagramie. Rabiej ma nadzieję, że doczeka czasów, kiedy będzie mógł zawrzeć ze swoim partnerem legalny związek małżeński.

Mam nadzieję, że prezydent Trzaskowski udzieli nam ślubu z Michałem - mówi.

bCzJdDbO

Aktualnie polityk pracuje w warszawskim ratuszu nad szczegółami samorządowej karty LGBT. Zaprzecza, jakoby przyspieszenie prac miało coś wspólnego z "konkurencją" w postaci partii Biedronia.

Karta jest w przygotowaniu. Tu nie ma przyspieszenia z powodu Wiosny Biedronia. Są kolejne spotkania i omawianie szczegółów, ale to jeszcze trochę potrwa - zapowiada wiceprezydent.

bCzJdDbP
bCzJdDbQ
bCzJdDci
KOMENTARZE
(298)
Gość
rok temu
Zajmij się starszymi ludźmi których wyrzuciliscie na bruk z kamienicy
gość
rok temu
A może tak obietnice wyborcze zacząć?tego chyba nie było w programie
gość
rok temu
Obrzydliwe bo problemy mieszkańców T. ma w de....Właściwie to Soros rządzi który lubi jak ludzie kłócą się ze sobą i aby chaos był jak największy aby ludzie nie znali ani dnia ani godziny...
bCzJdDcj
Gość
rok temu
Nie chciał bym mieć takiego prezydenta Warszawiacy jeszcze się nim zachłysną
gość
rok temu
małżeństwo to kobieta i mężczyzna a reszta to niech sobie umowy przed notariuszem zawiera i tyle
Najnowsze komentarze (298)
gość
rok temu
Dlaczego sie z kobieta ozeniles?
gość
rok temu
Bardzo dobrze nareszcie 😊🏳️‍🌈
gość
rok temu
Są jeszcze normalni faceci w Polsce czy już same zniewieściałe pi*dy?
gość
rok temu
nawet jeśli jakimś cudem to sie uda to panowie zapomnieli o konstytucji i o jej zapisie mówiącym że małżeństwo w Polsce to kobieta i mężczyzna więc może zamiast pustej gadaniny panowie się doszkolą gdzie i co muszą zmienić by im się to udało
gość
rok temu
czy ktoś wyjaśni tym tępym politykom że sprawy kto może wstępować w związek małżeński czyli kobieta i mężczyzna to zapis z Konstytucji a nie jakiejś ustawy. I jakby ktoś miał problem to konstytucja jest najważniejsza i byle ustawa nic nie da bo będzie naruszała zapis w konstytucji czyli nici z związków partnerskich
Gość
rok temu
Trzaskowski ty j****y o******e j***c związki tych Gejowskich ścierw
gość
rok temu
Ten to sprzedaje wszystko co kto chce usłyszeć
Gość
rok temu
Wybrali pustaka to mają byłoby śmieszne gdyby nie było straszne
bCzJdDcb
Gość
rok temu
Gejowskie s****wa do gazu
Lila
rok temu
Do czego zmierza ten świat. Nieprawdopodobne. Promowanie chorych ludzi, którzy powinni leczyć sie z homoseksualizmu. Natura nie tak to wymyśliła, Proste.
Lila
rok temu
Do czego zmierza ten świat. Nieprawdopodobne. Promowanie chorych ludzi, którzy powinni leczyć sie z homoseksualizmu. Natura nie tak to wymyśliła, Proste.
gość
rok temu
A co ma do zwiazkow partnerskich Warszawa??? zajmij sie Warszawą krakusie. Zbuduj w koncu metro, porzadek z wykupem nieruchomosci za upust ktory obiecales. zajmij sie starszymi ludzmi, syfem na ulicach, zielenia, parkami etc etc. Ustawy robi rzad a nie samorzad. samorzad jest od pilnowania miast i porzadku w miastach. przestan manipulowac i lapac na populistyczne hasla. ludzie nie sa g***i za jakich ich uwazasz.
gość
rok temu
Jestem wdową i osieroconą mamą. Nie mam siły i ochoty na kolejny związek. W Polsce jestem osoba drugiej kategorii. Bo nie mam faceta. Uważam, że każdy ma prawo do miłości i do szacunku. Jeśli kochają się ludzie tej samej płci, to wyłącznie ich sprawa. Nikomu nic do tego. jeżeli nikomu nie szkodzą, nie popełniają przestępstw i nie krzywdzą to trzeba dać im spokój. Kwestie prawne , takie jak dziedziczenie czy wspólnota majątkowa można załatwić u adwokata. Wielu komentatorów krytykuje takie homoseksualne związki. Ile jest związków hetero, gdzie jest przemoc, łzy, poniżanie, krzywdzenie dzieci, maltretowanie ich. Może tym się zajmijmy.
Gość
rok temu
To sobie wybrali 😁
...
Następna strona
bCzJdDcD