Sobota 09.02.2019 15:30

Rafał Trzaskowski ogłasza: "Popieram związki partnerskie. Potrzebna jest ustawa"!

Rafał Trzaskowski Paweł Rabiej Robert Biedroń związki partnerskie

Rafał Trzaskowski ogłasza: "Popieram związki partnerskie. Potrzebna jest ustawa"!

W ostatnich dniach spore zamieszanie wywołał Robert Biedroń, który ogłosił założenie własnej partii politycznej o nazwie Wiosna. W trakcie konwencji na warszawskim Torwarze były prezydent Słupska zaprezentował program, którego jednym z punktów jest legalizacja związków partnerskich.

W Polsce nie ma miejsca na mówienie ludziom, z kim mają zakładać rodzinę. W naszym ukochanym kraju jesteśmy szczęśliwi bez względu na to, z kim jesteśmy i kogo kochamy - mówił polityk.

Zobacz: Biedroń założył partię o nazwie "Wiosna"! W programie m.in. dostęp do aborcji i legalizacja związków partnerskich

Specjaliści już szacują, że liberalna partia Biedronia na wstępie może liczyć na 6,4 procent poparcia. Oczywiście natychmiast pojawiły się też głosy, że postulaty Biedronia są populistyczne. Inni zaś zwracają uwagę, że nawet jeśli niektóre z założeń programu ocierają się o populizm, to obecność Wiosny w Sejmie przysłużyłaby się zwiększeniu tolerancji i pogłębieniu dyskusji na temat praw środowiska LGBT.

Być może to przypadek, ale po konwencji Biedronia Koalicja Obywatelska ruszyła z podobnymi postulatami. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w ostatnim przemówieniu ogłosił, że także jest za legalizacją związków partnerskich.

Popieram związki partnerskie. W klubie poselskim PO też jest duże poparcie dla tej inicjatywy. Potrzebna jest ustawa - powiedział.

Słowom Trzaskowskiego natychmiast przyklasnął wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej, który w 2016 roku dokonał coming outu w programie Beaty Lubeckiej Pociąg do polityki.

Przypomnijmy: Polityk Nowoczesnej wyznaje: "Jestem gejem"

Wiceprezydent jest w związku z dziennikarzem, podróżnikiem i wicenaczelnym Travelera, Michałem Cessanisem. Mężczyźni nie kryją się ze swoją miłością i chętnie zamieszczają wspólne zdjęcia na Instagramie. Rabiej ma nadzieję, że doczeka czasów, kiedy będzie mógł zawrzeć ze swoim partnerem legalny związek małżeński.

Mam nadzieję, że prezydent Trzaskowski udzieli nam ślubu z Michałem - mówi.

Aktualnie polityk pracuje w warszawskim ratuszu nad szczegółami samorządowej karty LGBT. Zaprzecza, jakoby przyspieszenie prac miało coś wspólnego z "konkurencją" w postaci partii Biedronia.

Karta jest w przygotowaniu. Tu nie ma przyspieszenia z powodu Wiosny Biedronia. Są kolejne spotkania i omawianie szczegółów, ale to jeszcze trochę potrwa - zapowiada wiceprezydent.

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (464)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 464
Odpowiedz
171 100
zgłoś
Gość 09.02.2019 15:31
Quo Vadis świecie
Odpowiedz
98 82
zgłoś
Gość 09.02.2019 15:31
Ja mam chlopaka i sie z tym nie obnosze.
Odpowiedz
53 48
zgłoś
Gość 09.02.2019 15:32
Apetyt na miłość program nieźle cyrki😆
Odpowiedz
347 194
zgłoś
gość 09.02.2019 15:32
małżeństwo to kobieta i mężczyzna a reszta to niech sobie umowy przed notariuszem zawiera i tyle
Odpowiedz
134 119
zgłoś
Gość 09.02.2019 15:32
Koniec świata. Za tysiac lat beda sie z nas śmiali.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 464