Sobota 16.02.2019 16:45

Tak wyglądało ostatnie pożegnanie Jana Olszewskiego (ZDJĘCIA)

Jan Olszewski pogrzeb Jana Olszewskiego Jarosław Kaczyński Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda Antoni Macierewicz Mateusz Morawiecki

7 lutego w wieku 89 lat zmarł Jan Olszewski - prawnik, powstaniec, legenda antykomunistycznej opozycji i były premier polskiego rządu. Od 2011 roku Olszewski miał poważne problemy ze zdrowiem po przebytym udarze. Polityk zmarł w Wojskowym Instytucie Medycznym, po tym jak karetka zabrała go nieprzytomnego z jego mieszkania.

Zobacz: Jan Olszewski nie żyje. Były premier zmarł w wieku 88 lat

Od piątku w Warszawie odbywają się uroczystości związane z ostatnim pożegnaniem byłego premiera. Trumna z jego ciałem została wystawiona w gmachu KPRM. W sobotę o godzinie 11.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiono mszę żałobną, w której wzięli udział m.in. Jarosław Kaczyński i para prezydencka. Na mównicy przemawiali m.in. Andrzej Duda, Antoni Macierewicz i premier Mateusz Morawiecki. Następnie kondukt żałobny odprowadził trumnę pod pomnik Powstania Warszawskiego i dalej w stronę Powązek Wojskowych, gdzie spoczęło ciało byłego premiera.

W związku ze śmiercią Olszewskiego ogłoszono żałobę narodową, która potrwa do godziny 19 w sobotę. Zobaczcie zdjęcia z przebiegu uroczystości:

« Poprzednie 1/14

Ostatnie pożegnanie Jana Olszewskiego

2Ostatnie pożegnanie Jana Olszewskiego