Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rafał Trzaskowski podpisał Kartę LGBT! "To pierwszy taki dokument w Polsce"

240
Podziel się

Deklaracja gwarantuje m.in. stworzenie hostelu interwencyjnego i powołanie w ratuszu pełnomocnika ds. społeczności LGBT.

Rafał Trzaskowski podpisał Kartę LGBT! "To pierwszy taki dokument w Polsce"
bCIUwiNx

W ostatnim czasie głośno jest o nowej partii politycznej założonej przez Roberta Biedronia, której jednym z punktów programowych jest legalizacja związków partnerskich.

Kilka dni po konwencji Wiosny na warszawskim Torwarze, Koalicja Obywatelska ruszyła z podobnymi postulatami, a prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że także jest za legalizacją związków partnerskich. Jednocześnie jego zastępca, Paweł Rabiej, wyraził nadzieję, że wkrótce będzie mógł wziąć ślub ze swoim partnerem.

bCIUwiNz

Trzaskowski już w kampanii wyborczej obiecywał zająć się problemami mniejszości seksualnych. Teraz poczynił konkretne kroki w kierunku realizacji tych deklaracji. W poniedziałek o godzinie 14.30 podpisano uroczyście Kartę LGBT, która ma być odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności LGBT.

Postulaty przygotowała organizacja Miłość Nie Wyklucza. Wśród nich znalazło się utworzenie hostelu interwencyjnego oraz centrum społecznościowego dla osób LGBT+, monitoring przestępstw na tle homofobicznym, edukacja antydyskryminacyjna w szkołach, a także powołanie w ratuszu pełnomocnika/-czki ds. społeczności LGBT.

bCIUwiNF

To pierwszy taki dokument w Polsce, ale i w tej części Europy, który dotyczy emancypacji społeczności LGBT. Władze Warszawy poprzez ten dokument mówią warszawiakom i warszawiankom LGBT: widzimy was, jesteście częścią tego miasta - komentuje Oktawiusz Chrzanowski z MNW.

Trzaskowski podkreśla, że zależy mu na tym, aby Warszawa była miastem tolerancyjnym i otwartym.

Rozmawiałem z organizacjami, które bronią prawa wszystkich obywateli do równości. To prawo zagwarantowane w konstytucji - mówi prezydent, dodając, że miejsce polityków powinno być przy mniejszościach zagrożonych dyskryminacją.

Trzaskowski zapewnia, że koszty wdrożenia Karty nie będą odczuwalne w budżecie miasta.

bCIUwiNG

To ważny dzień dla Warszawy. Jestem szczęśliwy jako warszawiak, jako obywatel, jako radny i jako gej. To innowacyjny dokument, który odnosi się do tych najbardziej lokalnych potrzeb społeczności LGBT. Liczę, że Warszawa będzie przykładem dla innych polskich miast. Robimy coś innowacyjnego, coś dobrego, co może sprawić, że osoby LGBT będą się czuły w Polsce lepiej i godniej - skomentował w rozmowie z wyborcza.pl Marek Szolc z Nowoczesnej, który był zaangażowany w prace nad deklaracją.

bCIUwiNH
bCIUwiOa
KOMENTARZE
(240)
gość
rok temu
swoboda to nie wolność
Gość
rok temu
Czy ja sie kiedys wyspie?
111Gość
rok temu
Wszyscy psioczą na Trzaskowskiego, rozumiem, bo też nie szanuję tego pana ale pytam jakim cudem wygrał wybory skoro same zle słowa o nim słyszę? Ciekawe...
bCIUwiOb
gość
rok temu
Wyrzucanie publicznych pieniędzy nie wiadomo na co. Hostel, dobre;-P
hmmm
rok temu
Dusimy się w smogu, ale najważniejsze jest LGBT. Brawo. Co tam zdrowie, są ważniejsze sprawy.
Najnowsze komentarze (240)
Ewa
miesiąc temu
żyję w nieformalnym związku od 14 lat, mamy syna dlaczego nie mogę się np. dowiedzieć o stan zdrowia partnera, ojca mojego dziecka i mieć prawa dziedziczenia z tym tez trzeba zrobić porządek
Gość
rok temu
miejszosc to tez obywatele miasta i tez warto zajac sie ich problemami
gość
rok temu
Sama jestem hetero. Ale cieszę się, że przedstawiciele innej orientacji seksualnej znaleźli swoje miejsce w społeczeństwie. Życzę im wszystkiego dobrego!
gość
rok temu
nie wiedzialam ze trzaskowski jest gejem. teraz wszytsjko jasne.
gość
rok temu
Ciekawe kto z LGBT się ujawni i skorzysta z tego hostelu?????
qwerty
rok temu
"Zamienił stryjek siekierkę na kijek"
gość
rok temu
list nieszindllllllera
gość
rok temu
jest pełno przemocy i przesladowan osob lgbt, bardzo dobrze zeby miec gdzie zglosic sie o pomoc, to jest nienormalne zeby zyc w calkowitym ukryciu cale zycie.
bCIUwiNT
gość
rok temu
A co tak w ogóle jest w tej karcie? darmowe autobusy? zniżka na bilety do kina?? na basen???
Gość
rok temu
Wal się na ryj
Gość
rok temu
„Kolorowa niepodległa” można takie hasła pisać na fladze Polski ?
gość
rok temu
Proponuję każdemu wyborcy ch..j w d u p ę! Na znak solidarności.
gość
rok temu
A co z kartą dla normalnych? Jak zwykle jesteśmy dyskryminowani w imię gloryfikacji praw mniejszości bo statystyka mówi o 1-3% populacji gejowskiej.
gość
rok temu
może lepiej zbudować hotel dla wyrzuconych z kamienic w Warszawie?
...
Następna strona
bCIUwiOv