Poniedziałek 11.03.2019 00:05

Donald Trump rozdaje autografy i PODPISUJE BIBLIE ofiarom tragicznego tornado w Alabamie (ZDJĘCIA)

Donald Trump Melania Trump

Kontrowersyjne poglądy i zachowania Donalda Trumpa, które budzą oburzenie liberalnej części amerykańskiego społeczeństwa, wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród konserwatywnych Amerykanów. Szczególnie mieszkańcy południowych stanów, znanych w większości z wyznawania "tradycyjnych" wartości i głosowania na kandydatów z partii republikańskiej, darzą 45. prezydenta USA wyjątkową estymą.

Koronnym przykładem było zachowanie mieszkańców zrujnowanej przez ogromne tornado Alabamy. W wyniku kataklizmu, który przetoczył się przez stan w zeszłą niedzielę, zginęły 23 osoby, a tysiące stracio dobytek i dach nad głową.

Trump, zdający sobie sprawę, jak ważne jest wspieranie dotkniętych katastrofami mieszkańców na miejscu, w piątek wybrał się do miasteczka Opelika, które najbardziej ucierpiało w wyniki zabójczych wichur. W podróży do Alabamy towarzyszyli mu syn, Barron i pierwsza dama, Melania Trump, która tym razem wybrała bardziej odpowiedni strój na tego typu wizytę.

Melania Trump w szpilkach i strugach deszczu wylatuje z Donaldem do Teksasu (ZDJĘCIA)

Melania Trump na spotkanie z odebranymi imigrantom dziećmi poleciała w kurtce z napisem "Nie obchodzi mnie to"... (ZDJĘCIA)

Pojawienie się Donalda na miejscu tragedii zachwyciło mieszkańców, którzy potraktowali prezydenta jak... gwiazdę rocka. Trump i Melania długo rozdawali autografy i robili sobie zdjęcia z ludźmi, którzy w wyniku tragedii stracili majątki i dachy nad głową.

Najważniejszym wydarzeniem wieczoru był jednak spontaniczny gest 12-letniego mieszkańca Opeliki, który poprosił prezydenta o... podpisanie mu biblii. Po chwili do Trumpa ustawiła się licząca kilkadziesiąt osób kolejka, marząca o podobnej "pamiątce".

Myślicie, że nasi politycy powinni wziąć z niego przykład?

« Poprzednie 1/15

Donald i Melania Trump wspierają ofiary zabójczego tornado

2Donald i Melania Trump wspierają ofiary zabójczego tornado

Fot. PAP/EPA / East News