Środa 27.03.2019 00:20

TVN pozywa oszustów, reklamujących kryptowaluty wizerunkami gwiazd stacji

Joanna Krupa Magda Mołek Marcin Prokop Hubert Urbański Piotr Kraśko kryptowaluty Agnieszka Hyży Krzysztof Ibisz

TVN pozywa oszustów, reklamujących kryptowaluty wizerunkami gwiazd stacji

Nie jest tajemnicą, że firmy, prowadzące działalność na granicy prawa, albo ją przekraczające, nie mają specjalnych oporów przed bezprawnym wykorzystaniem wizerunków znanych gwiazd, oszukując w ten sposób naiwnych, że znani i lubiani celebryci mają coś wspólnego z działalnością oszustów, lub wręcz ją wspierają.

6 lat temu głośno było o agencji towarzyskiej, reklamującej się zdjęciami Joanny Krupy, które burdelmama, jak sama przyznała w trakcie śledztwa, bezczelnie kradła ze stron internetowych.


W podobną sytuację zostali ostatnio wplątani prezenterzy TVN-u, między innymi Piotr Kraśko, Marcin Prokop, Magda Mołek, Kuba Wojewódzki i Hubert Urbański. Ich wizerunki bezprawnie wykorzystuje firma, reklamująca giełdę kryptowalut.

Początkowo prezenterzy próbowali walczyć z oszustami we własnym zakresie. Magda Mołek i Marcin Prokop zamieścili na swoich profilach społecznościowych specjalne oświadczenia w tej sprawie.

Prokopowi puściły nerwy, gdy zobaczył w Internecie spreparowaną reklamę, wykorzystującą jego zdjęcie z Dorotą Wellman z Dzień Dobry TVN, podpisaną całkowicie wymyślonym cytatem, że niby jest zachwycony Bitcoinami i często z nich korzysta. Marcin, z reguły miły i kulturalny, wtedy nie wytrzymał.

J**ać hochsztaplerów - napisał od serca.

Opublikowałam na swoim Facebooku oświadczenie, w którym podkreślałam stanowczo, że nie mam z tym nic wspólnego - dodaje Magda Mołek w rozmowie z Super Expressem.

Ponieważ indywidualne próby nie przyniosły żadnego rezultatu, TVN w imieniu swoich pracowników postanowił wystąpić oficjalnie przeciwko oszustom.

Od kilku tygodni zmagamy się ze stronami internetowymi, które, wykorzystując wizerunku gwiazd oraz kadry z produkcji Grupy TVN i Discovery Polska, reklamują giełdy kryptowalut i obiecują ogromne zyski finansowe - potwierdza w rozmowie z tabloidem Joanna Górska z działu PR stacji. Jest to ewidentne oszustwo, z którym Grupa TVN i Discovery Polska oraz jej pracownicy nie mają nic wspólnego. Proceder oceniamy jako bardzo szkodliwy, dlatego sprawa została zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego oraz prokuratury. 

Warto przypomnieć, że półtora roku temu organizatorzy warszawskiego seminarium o wirtualnych pieniądzach też próbowali wykorzystać celebrytów, akurat wtedy robili podchody do tych związanych w Polsatem. Zapowiedziano wówczas udział między innymi Krzysztofa Ibisza, Karoliny Szostak i Agnieszki Hyży, która rzekomo miała poprowadzić imprezę. Oczywiście, żadne z nich nigdy nie prowadziło rozmów w tej sprawie i nie mieli pojęcia, że ich nazwiska zostaną wykorzystane do promocji imprezy. Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (57)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 57
Odpowiedz
129 17
zgłoś
Gość 27.03.2019 00:22
Krypotowaluty jak kryptocelebryci;) nie są walutami i nie są celebrytami a jednak istnieją i jedne i drudzy:)
Odpowiedz
84 11
zgłoś
piszę pracę mgr 27.03.2019 00:25
Pani która sprzedaje ciało to prostytutka, a czy pan, który sprzedaje ciało to... prostytut? Proszę o rzetelną odpowiedź.
Odpowiedz
49 11
zgłoś
Gość 27.03.2019 00:26
I dobrze. Bo to jest żałosny biznes.
Odpowiedz
121 10
zgłoś
Gość 27.03.2019 00:27
Kto przy zdrowych zmysłach sugeruje się przy tak ważnej finansowej inwestycji poleceniem jakiegoś celebryty?
Odpowiedz
23 17
zgłoś
Gość 27.03.2019 00:27
Ojej, jacy biedni celebryci, jak mi ich żal... Mamy ich wesprzeć finansowo, emocjonalnie czy wystarczy tylko pomodlić się za nich?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 57