Trwa ładowanie...
Przejdź na

TVN pozywa oszustów, reklamujących kryptowaluty wizerunkami gwiazd stacji

38
Podziel się

"Od kilku tygodni zmagamy się ze stronami internetowymi, które wykorzystując wizerunku gwiazd reklamują giełdy kryptowalut" - ujawnia osoba z działu PR TVN-u. "Jest to ewidentne oszustwo".

TVN pozywa oszustów, reklamujących kryptowaluty wizerunkami gwiazd stacji
bDmDLEwl

Nie jest tajemnicą, że firmy, prowadzące działalność na granicy prawa, albo ją przekraczające, nie mają specjalnych oporów przed bezprawnym wykorzystaniem wizerunków znanych gwiazd, oszukując w ten sposób naiwnych, że znani i lubiani celebryci mają coś wspólnego z działalnością oszustów, lub wręcz ją wspierają.

6 lat temu głośno było o agencji towarzyskiej, reklamującej się zdjęciami Joanny Krupy, które burdelmama, jak sama przyznała w trakcie śledztwa, bezczelnie kradła ze stron internetowych.

bDmDLEwn

W podobną sytuację zostali ostatnio wplątani prezenterzy TVN-u, między innymi Piotr Kraśko, Marcin Prokop, Magda Mołek, Kuba Wojewódzki i Hubert Urbański. Ich wizerunki bezprawnie wykorzystuje firma, reklamująca giełdę kryptowalut.

Początkowo prezenterzy próbowali walczyć z oszustami we własnym zakresie. Magda Mołek i Marcin Prokop zamieścili na swoich profilach społecznościowych specjalne oświadczenia w tej sprawie.

Prokopowi puściły nerwy, gdy zobaczył w Internecie spreparowaną reklamę, wykorzystującą jego zdjęcie z Dorotą Wellman z Dzień Dobry TVN, podpisaną całkowicie wymyślonym cytatem, że niby jest zachwycony Bitcoinami i często z nich korzysta. Marcin, z reguły miły i kulturalny, wtedy nie wytrzymał.

J**ać hochsztaplerów - napisał od serca.

bDmDLEwt

Opublikowałam na swoim Facebooku oświadczenie, w którym podkreślałam stanowczo, że nie mam z tym nic wspólnego - dodaje Magda Mołek w rozmowie z Super Expressem.
Ponieważ indywidualne próby nie przyniosły żadnego rezultatu, TVN w imieniu swoich pracowników postanowił wystąpić oficjalnie przeciwko oszustom.

Od kilku tygodni zmagamy się ze stronami internetowymi, które, wykorzystując wizerunku gwiazd oraz kadry z produkcji Grupy TVN i Discovery Polska, reklamują giełdy kryptowalut i obiecują ogromne zyski finansowe - potwierdza w rozmowie z tabloidem Joanna Górska z działu PR stacji. Jest to ewidentne oszustwo, z którym Grupa TVN i Discovery Polska oraz jej pracownicy nie mają nic wspólnego. Proceder oceniamy jako bardzo szkodliwy, dlatego sprawa została zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego oraz prokuratury.

Warto przypomnieć, że półtora roku temu organizatorzy warszawskiego seminarium o wirtualnych pieniądzach też próbowali wykorzystać celebrytów, akurat wtedy robili podchody do tych związanych w Polsatem. Zapowiedziano wówczas udział między innymi Krzysztofa Ibisza, Karoliny Szostak i Agnieszki Hyży, która rzekomo miała poprowadzić imprezę. Oczywiście, żadne z nich nigdy nie prowadziło rozmów w tej sprawie i nie mieli pojęcia, że ich nazwiska zostaną wykorzystane do promocji imprezy.

bDmDLEwu
bDmDLEwO
KOMENTARZE
(38)
Gość
2 lata temu
Krypotowaluty jak kryptocelebryci;) nie są walutami i nie są celebrytami a jednak istnieją i jedne i drudzy:)
Gość
2 lata temu
Kto przy zdrowych zmysłach sugeruje się przy tak ważnej finansowej inwestycji poleceniem jakiegoś celebryty?
piszę pracę m...
2 lata temu
Pani która sprzedaje ciało to prostytutka, a czy pan, który sprzedaje ciało to... prostytut? Proszę o rzetelną odpowiedź.
bDmDLEwP
Gość
2 lata temu
No tak bo jak Janusz czy grazyna przeczyta że jakaś gwiazda inwestuje w kryptowaluty to oni też będą chcieli
Gość
2 lata temu
I dobrze. Bo to jest żałosny biznes.
Najnowsze komentarze (38)
bemol
8 miesięcy temu
https://themarketriser.com/?pname=Bitcoin%20Trader&a=1720&c=344&s1=438350&s2=9Fc-WgIVdNc&s3=112098&s4=15253742&s5=Windows+10&entity=super tutaj stronka z oszustwem prosze sie tym zainteresowac
Prawdomir
2 lata temu
Jak telewizja takie "gwiazdy"
Gość
2 lata temu
Tez mi "gwiazdy", hahaha
gość
2 lata temu
mołek ma bardzo zniszczona twarz ona jest jeszcze w miare młoda a zmarszczki zwłaszcza oczy wygladaja jakby miała 60 lat
gość
2 lata temu
Mimo wszystko piszcie po polsku! "które, wykorzystując wizerunku gwiazd" - wykorzystując wizerunek! wizerunek!!!
gość
2 lata temu
Pudel, czemu nie piszesz o przyjętej wczoraj przez Unię dyrektywy Acta2, która wprowadzi cenzurę w internecie? Czyżby dlatego, że z Polski poparli ją wyłącznie (wbrew wcześniejszym deklaracjom:)) tylko europosłowie z PO? Pudel, sam już cenzurujesz publikowane treści?
Gość
2 lata temu
Kilka tygodni??? Z Kraśko były już od kilku miesięcy strony(wyskakujące reklamy) z reklamą jakiejś piramidy, sposobu na biznes itd.
gość
2 lata temu
To jest ich praca czy Molek , Rusin i inni wiadomo ze to są osoby publiczne i musza się zachowywać jak przystało. Nie będą kląć czy wyzywać jak inni w swojej pracy.Ja Kubie ich oglądać.
bDmDLEwH
gość
2 lata temu
Zlikwidować internet.
gość
2 lata temu
Zmień pracę go będziesz spał spokojnie🤷🏼‍♀️
Gość
2 lata temu
To mają być gwiazdy? 😂 😂 😂 😂 😂
Beata
2 lata temu
Chłopaku graj i ucz się jak najwięcej aktorstwa. Żyj swoimi pasjami i marzeniami, nie rób nic pod innych, bo nikt za Ciebie życia nie przezyje. Zapisz się gdzie tylko da, żeby być aktorem. Powodzenia życzę. Daj znać jak idzie.
Pysz
2 lata temu
Ide dzisiaj wyrwac dwie osemki. Trzymajcie za mnie kciuki...
gość
2 lata temu
Gwiazdy sa na niebie nazywac ludzi gwiazdami to chore kuń by się uśmiał
bDmDLExj