Trwa ładowanie...

Dudowie i Kaczyńska z rodziną na obchodach 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej (ZDJĘCIA)

0
Podziel się:
0
Podziel się:

Prezydent spotkał się z Martą na Wawelu, gdzie złożył wieńce na grobach Lecha i Marii Kaczyńskich.

1
 / 14
Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
0
0

W środę minęło dokładnie dziewięć lat od katastrofy smoleńskiej. Okoliczności tragedii do dziś pozostają zagadkowe. W wypadku Tu-154, który stał się narzędziem w politycznych sporach i podzielił społeczeństwo, zginęło aż 96 najważniejszych przedstawicieli państwa, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką, Marią. Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa.

W obchodach dziewiątej rocznicy katastrofy wziął udział m.in. Andrzej Duda. Rano prezydent złożył wieńce na grobach Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu. Tam też spotkał się z Martą Kaczyńską, której towarzyszył mąż i dzieci.

Cieszę się, że dzisiaj jesteśmy tutaj razem i możemy uczcić ich pamięć, bo bardzo ich nam brakuje - mówił prezydent.

Następnie Duda udał się do Warszawy, gdzie wraz z żoną Agatą odwiedził Cmentarz Wojskowy na Powązkach i złożył wieńce na grobach ofiar. Potem zapalił znicze przed pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku i przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego.

Zobaczcie zdjęcia:

2
 / 14
Niewyobrażalna tragedia

W środę minęło dokładnie dziewięć lat od katastrofy smoleńskiej. Okoliczności tragedii do dziś pozostają zagadkowe.

3
 / 14
Śmierć pary prezydenckiej

W wypadku Tu-154 zginęło aż 96 najważniejszych przedstawicieli państwa, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką, Marią. Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa.

4
 / 14
Obecność głowy państwa

W obchodach dziewiątej rocznicy katastrofy wziął udział m.in. Andrzej Duda.

5
 / 14
Wizyta na Wawelu

Rano prezydent złożył wieńce na grobach Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu. Tam też spotkał się z Martą Kaczyńską, której towarzyszył mąż i dzieci.

6
 / 14
Uczczenie pamięci

Cieszę się, że dzisiaj jesteśmy tutaj razem i możemy uczcić ich pamięć, bo bardzo ich nam brakuje - mówił prezydent.

7
 / 14
Złożenie wieńców

Następnie Duda udał się do Warszawy, gdzie wraz z żoną Agatą odwiedził Cmentarz Wojskowy na Powązkach i złożył wieńce na grobach ofiar.

8
 / 14
Zapalenie zniczy

Duda zapalił też znicze przed pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku i przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego.

9
 / 14
Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
10
 / 14
Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
11
 / 14
Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
12
 / 14
Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
13
 / 14
Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
14
 / 14
Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
KOMENTARZE
(0)
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Garstka celebrytów na wernisażu: Olivier Janiak, Renata Gabryjelska, Edward Miszczak, Rafał Zawierucha... (ZDJĘCIA)

We wtorek miał miejsce wernisaż otwierający międzynarodowy projekt artystyczny "Jeźdźcy". Na wydarzeniu pojawili się nieliczni. Zobaczcie, kto wypadł najlepiej.
9.

Dawno niewidziana Małgorzata Lewińska POWRÓCIŁA na salony i pojawiła się na premierze spektaklu. Tak dziś wygląda gwiazda "Lokatorów" (ZDJĘCIA)

We wtorek wieczorem na Scenie Relax odbyła się premiera spektaklu "Miłość i polityka". Swoją obecnością na wydarzeniu zaszczyciła dawno niewidziana Małgorzata Lewińska. Jak dziś wygląda gwiazda "Lokatorów"?
8.

Krystian Wieczorek z MŁODSZĄ o 17 lat żoną uśmiechają się do obiektywów na premierze spektaklu. Ładna z nich para? (ZDJĘCIA)

Krystian Wieczorek i jego młodsza o 17 lat żona Maria zagościli na ściance z okazji premiery spektaklu "Miłość i polityka". Tym razem gwiazdorska para nie stroniła od wspólnych zdjęć na ściance.
7.

Andrzej i Agata Dudowie w ASYŚCIE OCHRONIARZY spędzają rodzinne popołudnie. Prezydent skusił się na mały spacerek (ZDJĘCIA)

Para prezydencka znalazła chwilę przerwy od zawodowych aktywności. Niedzielne popołudnie upłynęło im na obiedzie w rodzinnym domu głowy państwa. Małżonkowie zaprezentowali się w eleganckich, wiosennych stylizacjach.
6.

Bella Hadid w KUSYM BIKINI paraduje w okolicy pięciogwiazdkowego hotelu we Francji. Miłe wakacje? (ZDJĘCIA)

Bella Hadid wciąż wypoczywa na Lazurowym Wybrzeżu. Paparazzi po raz kolejny przyłapali ją na zabawach nad wodą. Tym razem 27-letnia modelka dokazywała w skąpym różowym bikini.
5.

Elegancka Jennifer Lopez posyła ZALOTNE spojrzenia na premierze filmu. U jej boku próżno było szukać Bena Afflecka. Wymownie? (ZDJĘCIA)

Jennifer Lopez i Ben Affleck rzekomo zmagają się z kryzysem małżeńskim. W poniedziałek 54-letnia gwiazda pokazała się na uroczystej premierze swojego nowego filmu. Na grafitowym dywanie pozowała jednak sama...
4.

Joanna Racewicz wyrzuca śmieci z zaparkowanego na zakazie auta, po czym drepcze do parkomatu (ZDJĘCIA)

Joanna Racewicz po raz kolejny została przyłapana na gorącym uczynku. Zdaje się jednak, że zupełnie nie zdawała sobie sprawy z popełnionego wykroczenia. Po zaparkowaniu swojego kompaktowego SUV-a w niewłaściwym miejscu... pospiesznie udała się po bilecik.
3.

Natalia Janoszek podbija czerwony dywan w Cannes u boku Kevina Costnera. Zaliczyła też imprezę, na której występował Tyga (ZDJĘCIA)

Natalia Janoszek nie ustaje w próbach udowodnienia swojej wysokiej pozycji na rynku filmowym. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes prezentowała się niczym najjaśniejsza gwiazda kina. Złakniona celebryckich wrażeń aktorka obskoczyła kilka eventów z udziałem ikon amerykańskiej popkultury.
2.

Hailey Bieber eksponuje CIĄŻOWE KRĄGŁOŚCI na koncercie Billie Eilish (ZDJĘCIA)

Odkąd Hailey Bieber ogłosiła, że oczekuje pierwszego dziecka, to z dumą zaczęła odsłaniać swój ciążowy brzuszek. Ostatnio modelka wybrała się w towarzystwie Justina Biebera na koncert Billie Elish, gdzie zaprezentowała swoje krągłości.
1.

Sienna Miller promienieje na czerwonym dywanie w Cannes. Towarzyszył jej młodszy o 15 LAT partner i dorastająca córka (ZDJĘCIA)

Sienna Miller powraca na wielkie ekrany w głównej roli w nowym filmie Kevina Costnera. Aktorka olśniewała urodą w zwiewnej kreacji zaprezentowanej na święcie kina w Cannes. W dniu premiery wspierał ją znacznie młodszy ukochany oraz debiutująca u jej boku nastoletnia latorośl.