Trwa ładowanie...
Przejdź na

Teresa Lipowska wspomina Witolda Pyrkosza: "Nikomu nie pozwalam siadać na jego krześle"

45
Podziel się

"Bez Witka to już nie jest ten sam dom" - mówi jego serialowa żona.

Teresa Lipowska wspomina Witolda Pyrkosza: "Nikomu nie pozwalam siadać na jego krześle"
bDHTYcUR

22 kwietnia mija druga rocznica śmierci Witolda Pyrkosza. Serialowy Lucjan Mostowiak zmarł na zapalenie płuc w wieku 90 lat.

Teresa Lipowska, jego wieloletnia przyjaciółka wcielająca się w rolę jego żony w serialu M jak miłość, nie zgodziła się na pomysły producentów, by ktokolwiek zastąpił Pyrkosza u jej boku, albo żeby jej bohaterka ułożyła sobie życie na nowo.

bDHTYcUT

Aktorka, która sama jest wdową, wytłumaczyła im, że z doświadczenia wie, że to nigdy nie przebiega tak łatwo, jak się scenarzystom wydaje, zwłaszcza po wieloletnich związkach. A takim było małżeństwo Mostowiaków...

Kiedy gramy sceny, w których mogę zaznaczyć obecność Witka, robię to - ujawnia aktorka w rozmowie z Super Expressem. Życie jest takie, że przychodzą nowi: wnuki, prawnuki, dom się zapełnił nowymi osobami, ale bez Witka to już nie jest ten sam dom. Dla mnie osobiście Witek zawsze będzie w mojej kuchni i w naszym pokoju.

Przez dwa lata, które minęły od śmierci Pyrkosza, przez plan serialu przewinęło się wiele nowych osób. Każdej z nich Lipowska wyjaśniała panujące na planie zwyczaje okazywania szacunku zmarłemu seniorowi rodu.

bDHTYcUZ

To krzesło, na którym siedział, stoi w tym samym miejscu, bo należy do niego - tłumaczy aktorka. Nikomu nie pozwalam na nim siadać. Czasem, jak chcę poczuć jego obecność, sama na nim siadam. Myślę, że Witek cały czas jest w jakiś sposób z nami.

_

bDHTYcVa

_

bDHTYcVu
KOMENTARZE
(45)
Kosa12
2 lata temu
Podział Polski na 460 jednomandatowych okręgów wyborczych, to jeden z postulatów Polski Fair Play Gwiazdowskiego. To chyba będzie duże ułatwienie.
Gural
2 lata temu
Myslicie ze jak Polacy zaczną WIĘCEJ ZARABIAC to wyjdziemy trochę z tego kryzysu gospodarczego? Giwazdowski obiecuje więcej takich zmian. Poczytajcie sobie na polskafairplay.org
stereo
2 lata temu
Nikt za nas tego nie zrobi. Jeśli dalej będziemy popierać obecne władze to nic się nie zmieni. Poczytajcie sobie co proponuje polska fair play...
bDHTYcVv
ozi
2 lata temu
Każdy uprawniony obywatel otrzyma emeryturę obywatelską w wysokości minimum socjalnego. WOW!
ccc
2 lata temu
Polskę stać na więcej, a nie tylko wieczne nagonki jednej parii na drugą. Niewiadomo czy sie smiać czy płakać... ja chyba będę za Gwiazdowskim, przynajmniej proponuje coś nowego
Wit121
2 lata temu
Już coniektórzy obiecywali silną Polskę w UE a zrobil sie z tego tylko jeden wielki syf. Może warto dać szansę ludziom od Gwiazdowskiego? Już mam dość głosowania na stare i bezpieczne bo wcale nie jest lepiej
Agnieszka
2 lata temu
Możemy zarabiać więcej netto – dzięki temu będziemy mogli i więcej oszczędzać i gospodarka będzie mogła szybciej się rozwijać To fragment jednego z postulatów Gwiazdowskiego. Co sądzicie? Są szanse na zmiany?
WERA
2 lata temu
wiedzieliście, że Polska FirPlay Gwiazdowskiego jest za likwidacją PIT, CIT, składek na NFZ, ZUS, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
laca
2 lata temu
Według ministra Szumowskiego, za 10 lat czeka nas krach służby zdrowia, Polska FairPlay chce coś z tym zrobić.
Nick
2 lata temu
Propozycja: Reforma systemu podatkowego - Poczytajcie więcej na polskafairplay.org
Gość1
2 lata temu
DECENTRALIZACJA I DEGLOMERACJA, to coś co powinno być w polsce wprowadzone od dawna #fairplay chce się za to wziąć!
Jacek
2 lata temu
przydałoby się więcej dobrze płatnych fachowców w urzędach państwowych, jak ludzie z Fair Play przeniosą część władzy z warszafki do innych miast i troche pozmienia w jeje funkcjonowaniu,to moze załatwianie spraw urzędowych nie będzie takim utrapieniem.
wlad
2 lata temu
Kaczyński ma piątkę, Gwiazdowski ma szóstkę.
bDHTYcVn
21cm
2 lata temu
Polska FAIR PLAY daje sobie 25 lat na przywrócenie wiarygodnego systemu emerytalnego... hmmm w takim razie może się jeszcze załapię na godna emeryturę :p
bDHTYcVP