Trwa ładowanie...
Przejdź na

Borys Szyc apeluje do alkoholików: "Wstawajcie i idźcie się leczyć!"

251
Podziel się

Aktor, który wygrał z nałogiem, teraz próbuje być inspiracją dla innych uzależnionych.

Borys Szyc apeluje do alkoholików: "Wstawajcie i idźcie się leczyć!"
bDIQVkRh

Borys Szyc przez lata miał opinię jednego z największych imprezowiczów w polskim show biznesie. Codziennością były dla niego mocno zakrapiane, wielogodzinne imprezy, w trakcie których wdawał się w bijatyki i awantury. Słabość do alkoholu była też przyczyną utraty przez aktora prawa jazdy.

Po latach balowania Borys postanowił zerwać z alkoholem. Dziś z dumą opowiada o tym, że od czterech lat nie pije. Jako trzeźwy człowiek poukładał swoje życie osobiste i zawodowe. Jest w szczęśliwym związku z Justyną Nagłowską, a ostatni rok był dla niego pasmem sukcesów dzięki roli w wielokrotnie nagradzanej Zimnej Wojnie. Obecnie grafik Borysa dosłownie pęka w szwach.

bDIQVkRj

Aktor często porusza temat alkoholizmu publicznie i próbuje edukować społeczeństwo w tym zakresie. Podkreśla, że jest to śmiertelna, wyniszczająca choroba i apeluje, aby nie wstydzić się uzależnienia.

Borys przyznaje, że w utrzymaniu trzeźwości pomaga mu sport. Na Instagramie chwali się, że biega i jest dumny ze swoich osiągnięć.

bDIQVkRp

5-6 lat temu nie tylko nie przyszło by mi do głowy żeby biegać... nie przyszło by mi do głowy, żeby wstać do wieczora, a pewnie byłby to kolejny dzień, który spędzam w łóżku, wyglądając jak menel i nie odbierając telefonów od tych, którzy się o mnie martwią. Nie piszę teraz tego do tych, którzy wstali równie rześko jak ja. Piszę do tych, którzy nadal leżą. I wydaje im się, że już nigdy nie wstaną. Nie piszę dlatego, że mnie teraz w tym pięknym słońcu bolą te wspomnienia. Piszę, bo jestem wdzięczny, że mi się udało. I znów czuje radość i mam do siebie szacunek - wyznaje Borys.

Aktor apeluje do wszystkich, którzy zmagają się z uzależnieniem.

Piszę do Was cierpiących nadal, żyjących w strachu i niszczącym poczuciu winy. Wstawajcie i idźcie się leczyć. To żaden wstyd. To będzie Wasza duma. Wasza siła. I zdradzę Wam sekret... nie ma większych twardzieli niż ci, którzy wygrali z chorobą - przekonuje Szyc.

Myślicie, że słowa aktora pomogą komuś zerwać z nałogiem?

bDIQVkRq
bDIQVkRK
KOMENTARZE
(251)
Miś Gogo
2 lata temu
Jak już idziesz do AA to weź szyc tę swoją elytę i zajdź do psychiatry ! Tak się bawi, tak się bawi zasra.. e l y t a !
Doktor No
2 lata temu
No pijanice wstawać i zapi... do AA doktor szyc wzywa !
abmas
2 lata temu
Borys! Twoje poglądy polityczne mi się nie podobają, ale są Twoje. Mówisz o leczeniu choroby alkoholowej - tu zgadzam się w 100%, pamiętaj tylko, że nie ten twardziel co się chwali, ale ten który faktycznie nie pije i tu mam wątpliwości w wielu przypadkach.
bDIQVkRL
gość
2 lata temu
Znajomy uważał , że nie można się uzależnić od piwa.. bo to przecież nie alkohol, a teraz jest na odwyku w ośrodku wiosenna gdzieś w małopolsce.. alkohol trzeba potrafić pić inaczej może zgubić człowieka.
Gość
2 lata temu
Wreszcie cos co warto poczytac.
Gość
2 lata temu
Alina posłuchaj go ma rację
Gość
2 lata temu
W czym ma wspierać? W piciu?
Gość
2 lata temu
Dobrze, że próbuje. Wyjście z nałogu na pewno jest bardzo trudne i wszystkim, którzy się tego podejmują życzę dużo sił i wytrwałości. Na pewno warto. Tym, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, można tylko radzić żeby nie czekali, nie odwlekali, bo życie jest za krótkie żeby zwlekać.
gość
2 lata temu
Jest Pan super,67+
Kibol robol
2 lata temu
Ja tam lubię się napić! Wtedy czuje się dobrze.. Jestem wyluzowany, wesoły, lubię smak alkoholu, imprezy w gronie znajomych.!co w tym złego, jeśli nie krzywdzi się innej osoby?? Życie jest czasem tak przytłaczające, że bez tego bym sobie nie poradził
gość
2 lata temu
Szyc, Ty jesteś dalej alkoholikiem. Całe życie nim będziesz, tylko teraz suchym alkoholikiem.
Gość
2 lata temu
Kolejny ćpun z "Zatoki Sztuki" udaje nawróconego...
Gośćeg
2 lata temu
No i gitara Borys tak trzymaj
bDIQVkRD
Fizyk
2 lata temu
Wóda to syf. Zabierze ci wszystko. Nie bądź g***i, nie pij !
...
Następna strona
bDIQVkSf