Wtorek 14.05.2019 20:45

Cannes 2019: Wielka gala otwarcia - Paweł Pawlikowski, Tilda Swinton, Julianne Moore, Eva Longoria (ZDJĘCIA)

Cannes 2019 festiwal w Cannes Paweł Pawlikowski Natalia Janoszek Julianne Moore Tilda Swinton Eva Longoria Elle Fanning Chartlorre Gainsbourg Javier Bardem

Już po raz 72. miasto Cannes otworzyło swoje podwoje dla gwiazd kina światowego formatu, aby stać się na dwa tygodnie centrum międzynarodowego show biznesu. W zeszłym roku Paweł Pawlikowski wywalczył na festiwalu Złotą Palmę dla najlepszego reżysera za Zimną Wojnę. Tym razem role się odwróciły i to polski reżyser oceniać będzie dzieła swoich znajomych z branży.

Zobacz: Elegancka Grażyna Torbicka buduje napięcie przed festiwalem w Cannes

Festiwal rozpoczął się we wtorkowy wieczór od uroczystej premiery filmu The Dead Don't Die w reżyserii Jima Jarmuscha. Na czerwonym dywanie nie mogło więc zabraknąć odtwórców głównych ról: Seleny Gomez, Tildy Swinton i Adama Drivera. Na wielką inaugurację święta kina przybyły także takie gwiazdy jak Juliane Moore, Eva Longoria, czy Charlotte Gainsbourg. Bardzo prężna była również polska reprezentacja. Paweł Pawlikowski zaprezentował się razem z drużyną jurorów tegorocznego wyścigu o Złote Palmy, natomiast Natalia Janoszek przewędrowała przed rozgrzanymi do czerwoności aparatami w ogromnej, rozkloszowanej sukni balowej.

Zobacz: Szarmancki Paweł Pawlikowski dowcipkuje z Elle Fanning podczas spotkania jury festiwalu Cannes

Kto wyglądał najlepiej?

« Poprzednie 1/16

Cannes 2019: Wielka gala otwarcia - Paweł Pawlikowski, Tilda Swinton, Julianne Moore, Eva Longoria

2Cannes 2019: Wielka gala otwarcia - Paweł Pawlikowski, Tilda Swinton, Julianne Moore, Eva Longoria