Trwa ładowanie...
Przejdź na

Arcybiskup uwikłany w skandal pedofilski trafił do szpitala!

221
Podziel się

Hierarcha spokojnie zniósł szum wokół filmu braci Sekielskich. Zasłabł, gdy na jaw wyszedł jego udział w sprzedaży Mateuszowi Morawieckiemu gruntów, które obecnie warte są 70 milionów złotych.

Arcybiskup uwikłany w skandal pedofilski trafił do szpitala!
bCzhBdud

Mijają dwa tygodnie od premiery filmu braci Sekielskich Tylko nie mówi nikomu, obnażającego bagatelizowany latami problem pedofilii w Kościele Katolickim. Reakcje były zróżnicowane. Podczas gdy arcybiskup Marek Jędraszewski nadal nie dostrzega problemu, a arcybiskup Sławoj Leszek Głódż bestrosko komentuje, że "nie ogląda byle czego", prymas Polski Wojciech Polak przeprasza ofiary pedofilów i dziękuje braciom Sekielskim za ten mocny przekaz.

Minister Zbigniew Ziobro zapowiedział zdecydowane działania, chociaż na razie aresztowano tylko rzutniki, użyte przez działaczy Wiosny do wyświetlenia filmu na murze Katedry Polowej Wojska Polskiego, żeby arcybiskup Głódż mógł go w końcu obejrzeć. Nazwiska księży pedofilów nadal nie pojawiły się w prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości rejestrze, nawet tych, którzy zostali skazani prawomocnymi wyrokami.

bCzhBduf

W zasadzie jedyne, co się zmieniło to to, że ofiar jest coraz więcej. Z prowadzonych przez Fundację Nie lękajcie się statystyk wynika, że do tej pory niecałe 40 procent skrzywdzonych przez pedofilów w sutannach miało odwagę opowiedzieć o tym, co ich spotkało. Pozostałe 60 procent nadal ukrywa swoje traumy.

Trudno się dziwić, że emisja filmu Sekielskich ośmieliła niektórych z nich do kontaktu z Fundacją. Zgłosiło się już ponad sto osób, między innymi Karol Chum, który ujawnił, że 30 lat temu, jako piętnastoletni chłopiec był obmacywany przez kardynała, obecnie przebywającego na emeryturze.

Jak niedawno wyszło na jaw, pedofilia to nie jedyny skandal, w który był zamieszany. Okazało się, że aktywnie działał również na rynku nieruchomości.

bCzhBdul

Jak ujawnia Fakt, arcybiskup spokojnie zniósł szum wokół filmu braci Sekielskich i ujawnienie historii Karola Chuma. Zdrowie nie wytrzymało mu, gdy media nagłośniły fakt, że to on podjął decyzję o sprzedaży po niespotykanie korzystnej cenie Mateuszowi Morawieckiemu gruntów, których obecna wartość szacowana jest na 70 milionów złotych.

Obecnie hierarcha przebywa w szpitalu.

Nie jest to stan zagrażający życiu, jednak w przypadku 96-letniego człowieka pogorszenie stanu zdrowia wymaga dokładnej diagnozy - ujawnia w rozmowie z tabloidem Rafał Kowalski z archidiecezji wrocławskiej.

bCzhBdum
bCzhBduG
KOMENTARZE
(221)
Gość
rok temu
Biskupi są zaprzeczeniem nauk Jezusa.
Gość
rok temu
Ta banka nigdy nie pęknie . Ten swiat jest zgniły
Gość
rok temu
To co się dzieje jest straszne. A najgorsze, że ludzie w dalszym ciągu maja klapki na oczach
bCzhBduH
gość
rok temu
Dobrze, że zaczynaja się brac za kościół, nie wszystko zamiecie się pod dywan
gość
rok temu
Najpierw albo kradną, albo gwałcą, w najlepszym przypadku nie mają nic wspólnego z Bogiem, a potem gdy prawda ujrzy światło dzienne wszyscy na hura lecą do szpitala. Sumienie raczej ich nie dosięga, to chyba z żalu i złości że prawda wyszła na jaw.
Najnowsze komentarze (221)
Gość
rok temu
Mafia i tyle
Gość
rok temu
Ludzie oni są czarna mafia opamietajcie się
gość
rok temu
dlaczego zamazujecie jego gębę?!?
Gość
rok temu
PiS temat teraz zamiecie pod DYWAN,to ich elektorat wyborczy Mocherowa Armia z Rydzykiem na czele
gość
rok temu
no i co,przezyl sobie 96 lat w zbytku i bezecenstwie tak jak chcial...
gość
rok temu
Ciekawe czy premierowi chociaż brewka drgnęła?
Gość
rok temu
Na ziemię powinna spaść kometa źebyśmy wszyscy wygineli to moźe inna cywilizacja będzie bardziej rozumna odnaz.
Gość
rok temu
nigdy wiecej pudelka
bCzhBduz
Gość
rok temu
Podaj przykład.
Gośćowa
rok temu
Dlaczego ludzie którzy nie chodzą do Kościoła tak bardzo kościołem się zajmują?
Gośćowa
rok temu
Tu chodzi o politykę niestety A nie o troskę o Kosciol
Gość
rok temu
Polacy wy świnie bez Boga ani do trwoga.
gość
rok temu
Wśtód uczniów Jezusa był Judasz , który go sprzedał . Ci psełdo biskupi , którzy zdradzają Jezusa , będą osądzeni przez BOGA . PiS och nie osądzi
gość
rok temu
obrzydliwe
...
Następna strona
bCzhBdvb