Trwa ładowanie...
Przejdź na

Maciej Musiał odpowiada na zarzuty o "promowanie homoseksualizmu": "Jest mi smutno"

160
Podziel się:

Po tym, jak aktor wyraził poparcie dla Parady Równości, spłynęła na niego fala hejtu ze strony katolików.

Maciej Musiał odpowiada na zarzuty o "promowanie homoseksualizmu": "Jest mi smutno"
bESQUlPF

W sobotę w Warszawie odbyła się Parada Równości, która zaogniła publiczną dyskusję na temat równouprawnienia mniejszości seksualnych. Po stronie środowiska LGBT opowiedziało się wiele osób publicznych, m.in. Kayah, Anja Rubik czy Maja Ostaszewska.

Wsparcie dla homoseksualistów okazał także Maciej Musiał, który opublikował na Instagramie swoje zdjęcie w koszulce z motywem tęczy i napisem "love". Aktor spotkał się z tego powodu z falą krytyki ze strony katolików, ponieważ sam deklaruje się jako wierzący. W komentarzach zarzucano mu m.in., że "promuje homoseksualizm". W odpowiedzi Musiał argumentował, że "jego wiara uczy go szacunku do drugiego człowieka". To jednak nie powstrzymało lawiny hejtu.

bESQUlPH

Maciek postanowił odnieść się do zarzutów w oddzielnym poście.

Jest mi smutno. Szalenie przykro. Bo mój ostatni post miał w komunikacie łączyć, a jednak znowu podzielił. Głęboko wierzę, że z perspektywy katolika jest możliwy szacunek, nawet jeśli coś nie zgadza się z nauką kościoła. Ten szacunek chciałem wyrazić i czuję, że trzeba go wyrażać - napisał.

bESQUlPN

Musiał przyznał jednak, że źle się poczuł z faktem, że były biskup Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego w Polsce, Szymon Niemiec, odprawił na Paradzie Równości mszę.

Myślę, że w tak trudnej dyskusji organizatorzy parady mogą zrobić krok w stronę wierzących i zabronić używania takich znaków. Ale druga strona nie pozostaje dlużna (...) - zaznacza aktor.

24-latek po raz kolejny zaapelował o wzajemny szacunek.

Stoję pośród tego wszystkiego i myślę - nie chcę się bić! Chcę, żebyśmy się szanowali! Chcę szacunku do osób niewierzących, które chcą żyć inaczej. Chcę szacunku do osób wierzących. Może się mylę, może to jest po prostu niemożliwe. Chociaż serce podpowiada mi, że jest. Co robił Jezus w Ewangeliach? Rozmawiał właśnie z tymi, z którymi nikt nie chciał rozmawiać - zauważył.

bESQUlPO

Maciej dodał, że wydarzenia ostatnich dni sprawiły, że "traci wiarę w ludzi i dobro". Wyłączył też możliwość komentowania swojego wpisu, aby "każdy przemyślał go w spokoju".

Myślicie, że słowa Maćka faktycznie skłonią konserwatywną część jego fanów do refleksji?

bESQUlPP
bESQUlQi
KOMENTARZE
(160)
Gość
2 lata temu
Brawo Maciek ❤️
gość
2 lata temu
Bardzo mądry chłopak, z niesłychanie dojrzałymi przemyśleniami
Mała
2 lata temu
Fajny Kolo z Ciebie Maciej, Stop Hejt!!!!
bESQUlQj
Gość
2 lata temu
Fajnie napisał
Gość
2 lata temu
Mądre słowa ale i tak znikną w potoku hejtu
Najnowsze komentarze (160)
gość
2 lata temu
Młody ale bardzo madry chłopak może powinien zostac politykiem a nie aktorem BRAWO MACIEK
Panie Macieju...
2 lata temu
chylę czoła, jest Pan bardzo mądrym człowiekiem. Jestem z Panem jak wielu prawdziwych chrześcijan dla których miłość bliźniego jest najważniejsza. Proszę nie tracić wiary w ludzi, większość jest rozsądna i mądra, agresywne mniejszości z każdej strony są po prostu bardziej widoczne. Z wyrazami szacunku Beata
Wacek
2 lata temu
Przytulić?
Gosia
2 lata temu
A gdzie szacunek dla katolików?! Profanacja mszy....matka boza w tęczy.... katolicy maja szanować innych a ich można obrażać?!
gość
2 lata temu
to mądry chłopak jest
Gość
2 lata temu
Wystarczy popatrzeć na tą niby madonne z koroną na głowie. Żal mi tych ludzi. Po prostu.
gość
2 lata temu
Wydaje mi się, że on jest gejem...
gość
2 lata temu
LUDZIE KOCHAJMY I SZANUJMY SIĘ
bESQUlQb
Gość
2 lata temu
Spie..
Gość
2 lata temu
Odwalcie się od katolikow, nie wszyscy są homofobami.
pixel
2 lata temu
Katolicy w Polsce muszą zrozumiec, że nie wszyscy należą do ich sekty i nie podzielają ich fobii i zabobonów.
Gość
2 lata temu
Bzdura na każdej paradzie obraża się katolików i profanuje jakąs dlanich świętośc lgbt nie ma prawa pouczać o tolerancji bo nie rozumie tego słowa
gość
2 lata temu
kto na tej paradzie widział miłość i szacunek dla drugiego człowieka,tam była nienawiść i pogarda dla myślących inaczej,żenada i masakra,nie parada,która z równością ie miała nic wspólnego
Gość
2 lata temu
Maciej sam jest gejem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESQUlQU
bESQUlQV
bESQUlQW
bESQUlQX
bESQUlQY
bESQUlQD