Wtorek 11.06.2019 19:30

Maciej Musiał odpowiada na zarzuty o "promowanie homoseksualizmu": "Jest mi smutno"

Maciej Musiał

Maciej Musiał odpowiada na zarzuty o "promowanie homoseksualizmu": "Jest mi smutno"

W sobotę w Warszawie odbyła się Parada Równości, która zaogniła publiczną dyskusję na temat równouprawnienia mniejszości seksualnych. Po stronie środowiska LGBT opowiedziało się wiele osób publicznych, m.in. Kayah, Anja Rubik czy Maja Ostaszewska.

Przypomnijmy: Gwiazdy wspierają Paradę Równości: Maja Ostaszewska, Anja Rubik, Jessica Mercedes, Julia Wieniawa... (ZDJĘCIA)

Wsparcie dla homoseksualistów okazał także Maciej Musiał, który opublikował na Instagramie swoje zdjęcie w koszulce z motywem tęczy i napisem "love". Aktor spotkał się z tego powodu z falą krytyki ze strony katolików, ponieważ sam deklaruje się jako wierzący. W komentarzach zarzucano mu m.in., że "promuje homoseksualizm". W odpowiedzi Musiał argumentował, że "jego wiara uczy go szacunku do drugiego człowieka". To jednak nie powstrzymało lawiny hejtu.

Zobacz: Maciej Musiał poparł Paradę Równości. Fani: "Jak godzisz taką postawę ze swoją wiarą?"

Maciek postanowił odnieść się do zarzutów w oddzielnym poście.

Jest mi smutno. Szalenie przykro. Bo mój ostatni post miał w komunikacie łączyć, a jednak znowu podzielił. Głęboko wierzę, że z perspektywy katolika jest możliwy szacunek, nawet jeśli coś nie zgadza się z nauką kościoła. Ten szacunek chciałem wyrazić i czuję, że trzeba go wyrażać - napisał.

Musiał przyznał jednak, że źle się poczuł z faktem, że były biskup Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego w Polsce, Szymon Niemiec, odprawił na Paradzie Równości mszę.

Myślę, że w tak trudnej dyskusji organizatorzy parady mogą zrobić krok w stronę wierzących i zabronić używania takich znaków. Ale druga strona nie pozostaje dlużna (...) - zaznacza aktor.

24-latek po raz kolejny zaapelował o wzajemny szacunek.

Stoję pośród tego wszystkiego i myślę - nie chcę się bić! Chcę, żebyśmy się szanowali! Chcę szacunku do osób niewierzących, które chcą żyć inaczej. Chcę szacunku do osób wierzących. Może się mylę, może to jest po prostu niemożliwe. Chociaż serce podpowiada mi, że jest. Co robił Jezus w Ewangeliach? Rozmawiał właśnie z tymi, z którymi nikt nie chciał rozmawiać - zauważył.

Maciej dodał, że wydarzenia ostatnich dni sprawiły, że "traci wiarę w ludzi i dobro". Wyłączył też możliwość komentowania swojego wpisu, aby "każdy przemyślał go w spokoju".

Myślicie, że słowa Maćka faktycznie skłonią konserwatywną część jego fanów do refleksji?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Maciej Musiał (@maciejmusial_official)Cze 11, 2019 o 3:23 PDT

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (215)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 215
Odpowiedz
740 98
zgłoś
Gość 11.06.2019 19:32
Brawo Maciek ❤️
Odpowiedz
611 77
zgłoś
Gość 11.06.2019 19:33
Fajnie napisał
Odpowiedz
893 106
zgłoś
gość 11.06.2019 19:33
Bardzo mądry chłopak, z niesłychanie dojrzałymi przemyśleniami
Odpowiedz
645 89
zgłoś
Mała 11.06.2019 19:33
Fajny Kolo z Ciebie Maciej, Stop Hejt!!!!
Odpowiedz
108 21
zgłoś
Gość 11.06.2019 19:35
Mądre słowa ale i tak znikną w potoku hejtu
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 215