Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szymon Wydra znowu wystąpił na festiwalu w Opolu. Już go nie bojkotuje?

83
Podziel się

Szymon Wydra jeszcze dwa lata temu bojkotował wydarzenie ze względu na jego polityczny wydźwięk. Zmienił zdanie?

Szymon Wydra znowu wystąpił na festiwalu w Opolu. Już go nie bojkotuje?
bDmJOckB

Szymon Wydra to wokalista, który sławę zdobył jako finalista pierwszej edycji Idola. Od tamtej pory występuje ze swoim zespołem Carpe Diem, a jego życie zawodowe, w przeciwieństwie do najbardziej popularnej piosenki zespołu, nie wygląda jak poemat. Artysta jednak nie poddaje się i próbuje o sobie przypominać. Dzisiaj wystąpił na Festiwalu w Opolu 2019. Jednak jeszcze dwa lata temu Wydra opublikował długi wpis o tym, dlaczego jego zespół bojkotuje to wydarzenie.

Zawsze jako zespół byliśmy apolityczni. Muzyka jest dla nas tym, co kochamy i czym żyjemy. Taką obraliśmy ścieżkę i tym bardziej boli nas obraz żenującego spektaklu, który rozgrywa się na scenie „opolskiego amfiteatru”. Niezrozumiałe i niepojęte dla nas jest wykluczanie Artystów za ich sympatie polityczne, przekonania religijne, oraz światopogląd. Zawsze uważaliśmy, że Festiwal Piosenki Polskiej, był festiwalem piosenki, a nie polityki - pisał artysta.

bDmJOckD

Gramy dla Was, istniejemy dla Was i mimo tego, że wielu z Was proponowało, abyśmy na przekór tej sytuacji wystąpili na festiwalu, chcąc pozostać w zgodzie z naszymi sumieniami, z przykrością jesteśmy zmuszeni nasz tegoroczny opolski występ odwołać. Jak śpiewał klasyk: „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie". My w to wierzymy! - zapewniał.

W swoim poście Wydra odnosił się do skandalu, który wybuchł wokół Festiwalu w Opolu w 2017 roku. Jacek Kurski częściowo ocenzurował muzyczne wydarzenie. Najbardziej dostało się Kayah, która wylądowała na TVP-owskiej czarnej liście. Maryla Rodowicz komentowała wydarzenia i pospieszyła na ratunek swojej młodszej koleżance.

Carpe Diem też bojkotowało festiwal. Aż do dzisiaj. Od kilku tygodni na mediach społecznościowych Wydry roi się od wpisów na temat Opola. Wokalista serdecznie zaprasza na festiwal, który tak krytykował jeszcze dwa lata temu.

bDmJOckJ

Czy Wydra ma aż taką krótką pamięć, czy może coś się zmieniło i Festiwal w Opolu przestał być festiwalem polityki? Przypominamy, że w zarządzie Telewizji Polskiej nic się nie zmieniło.

bDmJOckK
bDmJOcle
KOMENTARZE
(83)
Gość
rok temu
Typek jest śliski na maksa. Juz w czasach Idola niesamowicie mnie irytował tym swoim pseudo rockowym wyglądem....bleh bleh
gość
rok temu
Ania Karwan!!!!!! Co za przepiękna piosenka, nareszcie coś na poziomie w naszej muzyce !!
Iga0
rok temu
Z roku na rok Opole jest co raz słabsze
bDmJOclf
Gość
rok temu
To on jeszcze śpiewa?
gość
rok temu
Ania Karwan!!!!!! Co za cudowna piosenka i głos
Najnowsze komentarze (83)
Gość
rok temu
Pamiętam go w długich włosach i wtedy mi się podobał.Teraz z tym irokezem,zdecydowanie nie.Ma taka męską urodę,lepiej już by wyglądał gdyby był łysy.
dynia
rok temu
wszyscy są na sprzedaż ...to tylko kwestia ceny
gość
rok temu
wyglada jak 70 latek
gość
rok temu
Myślał że zbojkotuje raz festiwal, władza się zmieni i zostanie jej ulubieńcem, a tu jak na złość ta sama partia rządzi a zarabiać się chce. jak śpiewał klasyk : "... bo wszyscy artyści to prostytutki..."
ivone
rok temu
Ale zarościk, faktycznie zaczyna wyglądać jak stara wydra.
Gość
rok temu
Kasy zabrakło to i w Opolu wystapil
gość
rok temu
Jak go nie zaprosili, to wystosował list, a teraz jest ok, bo go zaprosili, beznadziejny typek, niech nie śpiewa
zdzichu
rok temu
Pewnie kasa przywołała rozum
bDmJOckX
Gość
rok temu
Dla mnie to artysta jednej nocy, nie osiągnął zupełnie nic
Gość
rok temu
Ha ha ha No wówczas było tak wygodnie a teraz inaczej...
gość
rok temu
Nie luuubię goo, nie lubię na na na na naaa 🎶
Gość
rok temu
Jak mawiał klasyk kasa misiu kasa
gość
rok temu
a ja jego pojkotuje
Gość
rok temu
Ma twarz jak z horroru można się go przestraszyć
...
Następna strona
bDmJOclz