Influencerka STRACIŁA KONTRAKT po tym, jak obraziła mężczyzn. "FACECI TO ŚMIECIE!"

46
Podziel się

Sprowokowana niewyszukanym "komplementem" nie wytrzymała. Słono za to zapłaciła.

Influencerka STRACIŁA KONTRAKT po tym, jak obraziła mężczyzn. "FACECI TO ŚMIECIE!"

Influencerzy to osoby, którym zaczęło się wydawać, że duża ilość internetowych obserwatorów potrafi zastąpić osobowość. Ta ostatnia często staje się jedynie tłem dla promowania produktów otrzymywanych od sponsorów. Jednym z ulubionych sposobów zdobycia rozgłosu są niczego nie wnoszące kłótnie wewnątrz środowiska. W ten sposób "królowie internetu" mogą przedstawiać nowym sponsorom rozdmuchane statystyki zasięgów. Podobną taktykę zdaje się obierać Zuzanna Borucka używająca niegdyś pseudonimu Banshee. Pomysłem Zuzi na podbudowanie spadającej popularności było ocieplenie wizerunku... zbrodniarzy wojennych. Zarzutkę podchwyciła surowa recenzentka dosłownie wszystkiego - Karolina Korwin Piotrowska.

Osobnym gatunkiem internetowej elity są streamerki zajmujące się grami. Podczas transmisji często naśladują strojem postacie z gier, co idealnie wpisuje się w fantazje nastoletnich chłopców. Ci przekazują im ochoczo pieniądze i adorują na najróżniejsze sposoby, w zamian za uśmiech, lub "ahegao" - minę naśladującą... szczytowanie postaci z anime. Entuzjazm męskiej części publiczności często staje się prymitywny, co powoduje problemy.

Przekonała się o tym Gabriela Cattuzzo z Brazylii. Dziewczyna straciła kontrakt z producentem sprzętu komputerowego. Na usuniętym już koncie na Twitterze zamieściła zdjęcie ujeżdżania mechanicznego byka.

Możesz ujeżdżać mnie, jeśli chcesz - napisał jeden z "fanów". To było już dla Gabi za wiele. Wyprowadzona z równowagi napisała to, o czym myśli wiele nagabywanych kobiet.

Zawsze wyskoczy jakiś walnięty na głowę macho gadający kocopoły i seksualizujący kobiety, dopóki one same nie zaczną z tego żartować, prawda? Właśnie dlatego faceci to śmiecie - stwierdziła.

Mimo że na jej Instagramie ciężko znaleźć "seksualizujące" zdjęcie, to sponsor uznał, że to za wiele. Rozwiązał współpracę argumentując, że odpowiedź na seksistowski komentarz również była seksistowska.

Jako gracze spotykamy się z uprzedzeniami i stereotypami. Walczymy jednak, by takie sytuacje się nie powtarzały - napisała firma.

Kiedy emocje opadły, influencerka wytłumaczyła fanom swoją reakcję. Jej zdaniem nazwanie facetów "śmieciami" nie miało ich obrazić. Było użyte jedynie po to, by się bronić.

Nie zamierzam przepraszać za samoobronę. Zawsze będę się bronić. Proszę zrozumcie. Codziennie dodaję zdjęcia i codziennie dostaję setki obraźliwych, seksualizujących mnie komentarzy. Jestem wdzięczna wszystkim facetom, którzy są wyjątkiem od tej reguły - napisała, jednak tłumaczenia nie przekonały sponsora.

KOMENTARZE
(46)
gość
9 miesięcy temu
No ale dziewczyna ma racje.
gość
9 miesięcy temu
Ile dni jeszcze redakcja będzie publikować i tolerować ten syf w komentarzach?
Gość
9 miesięcy temu
No ale laska ma rację
Gość
9 miesięcy temu
Ma rację
gość
9 miesięcy temu
prawda jest taka, że faceci nie mają żadnych hamulców. Kobieta może sobie nawet nago siedzieć na balkonie a oni nie maja prawda rzucać w nią głupimi tekstami. Niech sobie pomyślą, ale zachowują to dla siebie. Co innego komplementy na poziomie takie sa zawsze miłe
Najnowsze komentarze (46)
Romantyk
9 miesięcy temu
Pewnie, tak samo jak kobiety.
Gość
9 miesięcy temu
Przecież faceci to faktycznie ś..... e tu ma rację
gość
9 miesięcy temu
Tylko chłosta pomoże na goły tyłek
Gość
9 miesięcy temu
To jakaś tufta. Sama pewnie daje za kasę
gość
9 miesięcy temu
z cycami na wierzchu a potem majom pretensje puste lalki
gość
9 miesięcy temu
Powiedziała prawdę !!!!!
gość
9 miesięcy temu
Pudelek piszący do Linkiewicz maile by wypytać o jej życie prywatne HIT
nono
9 miesięcy temu
Prowokuje? A ty masz rozumek królika i ulegasz tej prowokacji. Współczuję Ci.
Gość
9 miesięcy temu
a wiecie że jest takie powiedzonko "baby to ch.je"
Gość
9 miesięcy temu
następny nastoletni niedorozwój
Gość
9 miesięcy temu
I jak tu nie być damską szowinistką
Gość
9 miesięcy temu
Racja
Gość
9 miesięcy temu
I bardzo dobrze. Jestem kobietą i nie chce być obrażana że względu na płeć i druga płeć też nie powinna, nie o to chodzi w równości.
gość
9 miesięcy temu
To po co te fotki z wywalonym biustem???