Trwa ładowanie...
Przejdź na

Cugowscy CHCIELI OSKUBAĆ ORKIESTRĘ na 6 tysięcy złotych!

1485
Podziel się:

Przestraszyli się... Tak właśnie polskie "gwiazdy" rozumieją "charytatywność".

Cugowscy CHCIELI OSKUBAĆ ORKIESTRĘ na 6 tysięcy złotych!

Zmieszanie wokół organizacji koncertów w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie cichnie. Naszym artykułem (Feel: "Nie gramy koncertów charytatywnych!")
zrobiliśmy spore zamieszanie na rynku. Okazało się, że to wstydliwy temat, o którym do tej pory nikt nie chciał mówić na głos..

Po liście Zbigniewa Hołdysa do Jurka Owsiaka, w którym gwiazdy występujące na koncercie charytatywnym za pieniądze nazwał "zdemoralizowanymi chujami", kilka osób się bardzo obraziło (w tym Paweł Kukiz).

Dziennik Polska opublikował właśnie artykuł, w którym odziera charytatywność po polsku ze wszelkich złudzeń. Większość "artystów" bierze i brała pieniądze za koncerty w ramach WOŚP. Oficjalnie nazywają to "zwrotem kosztów podróży"...

Artyści brali od organizatorów honoraria, choć zazwyczaj nieco niższe niż za zwykłe koncerty - pisze gazeta. Po odwołującym się do sumień muzyków apelu Jurka Owsiaka tylko zespół Bracia zrezygnował z części gaży. Wziął jednak pieniądze za dojazd, jedzenie, nocleg i usługi techników. Razem: 5 tysięcy zł. Wcześniej muzycy byli umówieni z organizatorami na 11 tys. zł.

Czyli tym samym przyznali, że wcześniej chcieli sobie przyciąć 6 tysięcy na "kosztach podróży"... Mamy im winszować, że dopiero pod presją (apel Hołdysa, artykuły na Pudelku z tysiącami ostrych komentarzy czytelników), postanowili zrezygnować z zysków? Choć i to nie jest pewne. Bo chyba da się dojechać w dowolne miejsce Polski i przenocować (nawet w kilka osób, z dużymi bagażami) taniej niż za 5 tysięcy złotych?

Niektórzy nie poszli nawet na taki kompromis: Grające w Jeleniej Górze Elektryczne Gitary też nie zrezygnowały z zarobku. Za występ na połączonej imprezie komercyjnej z finałem WOŚP muzycy zainkasowali 20 tysięcy - pisze Polska. Jak na Orkiestrę to duża stawka.

W Łodzi zrezygnowano z występu Formacji Nieżywych Schabuff, która za koncert zażyczyła sobie aż 15 tysięcy. Według gazety, większość gwiazd brała honoraria wysokości połowy swojej normalnej gaży. Oczywiście wszyscy tłumaczyli się tym samym. Potrzebują po kilkanaście tysięcy złotych, żeby przeżyć dzień w nie urągających im warunkach...

Nie wiem, kto wymyślił nazwę "zwrot kosztów podróży", ale niech będzie. Wiadomo, że nie chodzi o bilety na tramwaj - podsumował Sławomir Andrzejewski ze sztabu WOŚP w Szczecinie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1485)
gość
14 lat temu
Dlaczego Owsiak ma skubać Orkiestrę?Za pracę należy się płaca. Przecież w Polsce nie ma nic za darmochę.
gość
14 lat temu
Nazwa waszego art jest nie na miejscu. Z tego co piszecie, to oni zrezygnowali z ponad połowy gaży, owszem, być może pod presją społeczną, ale zrezygnowali, a np. Elektryczne Gitary, o których piszecie, wzięły 20 tys, wiec chyba od tego wypadałoby zacząć.
gość
14 lat temu
nie kazdy muisi wrzucac cos do puszki owsiaka charytatywnosc to prywatna sprawa ktos nie chce to jego sprawa niesmaczna juz sie robi ta cala nagonka
gość
14 lat temu
ej! powinniscie ich pochwalic za to ze zrezygnowali, a nie sie ich czepiac, to ci ktorzy zrezygnowali z wiekszej części kosztów!!
gość
14 lat temu
a ty p****u wierzysz we wszystko co napisze pudelek...i zostaw jurasa w spokoju
Najnowsze komentarze (1485)
8 lat temu
Taxes ought to be as minimally intrusive upon producers, who're vital if your human population will be to outlive. Think about what can happen when the player stopped producing, just after which think about what can take place when the shopper stopped purchasing. One particular scenario might be disaster for any society, a further could be really hard but adjustable to.
8 lat temu
Just about every single tax ought to become simple to adhere to, meaning it does not expense the citizen enough time or work in submission making use of the law. How handy a tax is even though has transformed through the years, and may possibly nevertheless vary about.
Gość
9 lat temu
Jerzy co ty na to ...
MARKO
10 lat temu
HOLDYS SAM JEST ZDEMORALIZOWANYM CHUJEM ,,BRACIOM CUGOWSKIM TO SAM NIE SIEGA PO CHUJE ,,CHOLDYS TO MUGLBY BRACIOM WYLIZAC CHUJE ALE ZA ,DUZA KASE BO ZADARMO TO NIC NIEMA ,,I CHOLDYS SAM JEST ZWIEDNIETYM STARYM CHUJEM I ,,BRACIOM CUGOWSKIM TO ON NIESIEGA PO PIETY @@@@@
:D ;)
12 lat temu
BRACIA NAJLEPSI !! TYLKO TYLE MAM DO POWIEDZENIA :D
gość
14 lat temu
ty nie robie owsiaku zejdż z braci
gość
14 lat temu
bracia sa świetni.maja talent.nie robia kariery nazwiskiem!!!!!super głos!!!!!
gość
14 lat temu
gość
14 lat temu
Bracia spoko!
gość
14 lat temu
nie chodzi o to, że ktoś nie chce wrzucać do WOŚPowej puszki. Chodzi o to, że "artyści" usiłują wyciągnać i skorzystać na takiej akcji charytatywnej. Z drugiej strony jestem ciekawa ile kosztują koszty transportu - ludzi, sprzętu itd.
gość
14 lat temu
zgadzam sie!
gość
14 lat temu
Bracia najlepsi i już!!!
:)
14 lat temu
BRACIA sa Pożądni a z kąd wiecie jak było na prawde Co?????i bez nadziejnie kłąpiecie .zastanówcie sie !
gość
14 lat temu
Niech Owsiak sam zrezygnuje z tych 20 procent co bierze ze zbiurki zona jego drugie 20 procent to maja razem 40 procent.Holdys chyba pedaluje sie z tym p>>a zlodziejem owsiakiem,dlatego trzyma jego strone
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie