Trwa ładowanie...
Przejdź na

PiS chce ZAKAZAĆ EDUKACJI SEKSUALNEJ. Karą ma być nie 3, ale 5 lat więzienia

484
Podziel się:

PiS nie tylko poparł kuriozalny projekt, ale jeszcze zaproponował ostrzejsze kary.

PiS chce ZAKAZAĆ EDUKACJI SEKSUALNEJ. Karą ma być nie 3, ale 5 lat więzienia

W lipcu tego roku do Sejmu trafił kuriozalny projekt organizacji "Stop pedofilii". Jego autorzy chcieli, żeby za edukację seksualną "osób poniżej 18. roku życia" karać nawet trzema latami więzienia. Na tym idiotycznym pomyśle nie zostawiła suchej nitki m.in. Anja Rubik, która sama mogłaby trafić za kraty, gdyby ustawa weszła w życie.

We wtorek odbyło się pierwsze czytanie projektu. Tak, jak przewidywała Rubik, zyskał on poparcie PiS. Mało tego - poseł Andrzej Matusiewicz w imieniu całej partii zaproponował, żeby kary były jeszcze wyższe. Według PiS, edukatorzy, którzy "deprawują" młodzież zasługują na kary do 5 lat pozbawienia wolności. Posłowi PiS-u wtórował Jacek Wilk z Kukiz15. Tak intymne sfery nie mogą być roztrząsane w szkołach - mówił.

To, jak bardzo pomylony jest to projekt szybko wypunktował Krzysztof Paszyk z PSL.

To projekt, który penalizuje wszystkie inicjatywy edukujące dzieci, młodzież o sprawach seksualności i fizyczności. (...) Mówię z perspektywy rodzica: Państwo widzicie zagrożenie nie w tym miejscu, gdzie ono występuje.

Brak jakiejkolwiek logiki w argumentacji osób popierających błędnie nazwaną organizację "Stop pedofilii" zauważyła również Joanna Scheuring-Wielgus. Zdaniem posłanki to nie edukacja seksualna, a jej brak jest największym zagrożenie dla dzieci, które nieświadome potencjalnego niebezpieczeństwa stanowią łatwiejszy cel dla oprawców.

Głosowanie nad projektem odbędzie się już w najbliższą środę ok. godziny 17. Miejmy nadzieję, że tym razem nowo wybrani posłowie będą kierować się dobrem polskich dzieci, a nie partyjnymi sympatiami i interesami potężnych lobbystów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(484)
gość
3 lata temu
To jak za edukacje taka wysoka kara to za współżycie z nieletnim to chyba szubienica ? Dotykanie przez księży dzieci to samo czy dożywocie ?
gość
3 lata temu
Sami sobie to wybraliście
Gość
3 lata temu
Po prostu zamiast w domu traktować sferę seksualną jak tabu, zacznijcie rozmawiać ze swoimi dziećmi (kiedy będą na tyle duże) i nastolatkami o seksie, zabezpieczeniu, zamiast liczyć na to, że zrobi to za was szkoła.
Gość
3 lata temu
To jest nowelizacja istniejącego już przepisu, bystrzaki, i nie ma tam słowa o edukacji. Ale rozumiem, że łatwiej jest powtarzać bzdury niż samemu się dowiedzieć o co chodzi.
gość
3 lata temu
Tu jest potrzebny lekarz
Najnowsze komentarze (484)
gość
3 lata temu
To jes g.... burza , oni nie chca nikogo zamykac , ale lubia jak sie Polacy zwalczaja tak ze nawet sie nie mecza nad sprostowaniem klamstw . A pjani Anja mimo ze juz kolo 40 mentalnie przed 18 tez raczej wychowywaniem dzieci nie powinna sie zajmowac , jak sama stwierdzila niech rodzice sami to robia .
JANNDAY
3 lata temu
Pudel! PIS nie chce niczego zakazać. Nie szczuj. PIS rozpatruje w sejmie projekt obywatelski, całkiem słuszny. Przeczytajcie najpierw projekt. Chodzi o zakaz propagowania. Nie ma tam zakazu edukacji, Dlaczego kłamiecie i manipulujecie. Niestety ci, co nienawidzą PIS, to im woda na młyn i będą hejtować, choć nie czytali.
gość
3 lata temu
Jak w krajach islamskich.
Gość
3 lata temu
projekt obywatelski , wiecie co to jest? glupoty wypisujecie , robicie zamieszanie..... i jeszcze ten zbawca a raczej zbawczyni narodów , krzewicielka wiedzy .... szkoda ze bez szkoly ...Anja R.
BONNA
3 lata temu
pis jest dziki, pis jest zły ... pis ma bardzo ostre kły... kto spotyka nagle pis ten na drzewo szybko zmyka! hej.. powco- kodowcy z jachirą , schetyną. jandą i szthurem.. zmykajcie na drzewo banany prostować!
Gośćpolska
3 lata temu
DOBRZE ❗️ Brawo pis
ala
3 lata temu
Brawo jesteśmy za jeszcze tylko zabrać się się LBGT prezesie Kaczyński to będzie dobrze popieramy pana inicjatywę w 100%
gość
3 lata temu
Pudlu...nie decydują o tym "nowo wybrani posłowie", bo to było jeszcze posiedzenie "starego" sejmu
Leon
3 lata temu
Fajne news, chce zakazać propagandy lgbt a nie mądrej edukacji seksualnej. Przeczytajcie projekt a później komentujcie. Zresztą czego oczekiwać od pudelka, liczba wejść się musi zgadzać
Gość
3 lata temu
Jak piesnpudel może zrozumieć ustawę
Gość
3 lata temu
Pudel czytaj ustawę a nie kłamiesz beszczelnie
Gość
3 lata temu
Pudel beszczelnie kłamiesz i siejesz zło wśród ludzi
Gość
3 lata temu
Nawet nie wiem jak to skomentować. Brak słów
Gość
3 lata temu
Ludzie litości to nie może prawdą niech ten PiS znika
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie