Trwa ładowanie...
Przejdź na

Weksle Kamila Durczoka. Sąd nie zgodził się z prokuraturą: "Nie uwzględnił wniosku o zwolnienie z tajemnicy bankowej"

71
Podziel się

Sąd Okręgowy w Warszawie nie zgodził się, aby bank udostępnił prokuraturze dokumenty niezbędne do dalszych prac nad sprawą dziennikarza.

Weksle Kamila Durczoka. Sąd nie zgodził się z prokuraturą: "Nie uwzględnił wniosku o zwolnienie z tajemnicy bankowej"
bCPopBpN

Chociaż jeszcze kilka lat temu Kamil Durczok był jednym z najbardziej cenionych dziennikarzy telewizyjnych w Polsce, dziś w mediach pojawia się głównie za sprawą kolejnych skandali. W lipcu został zatrzymany przez policję za spowodowanie wypadku na autostradzie A1. Wkrótce okazało się, że podczas prowadzenia samochodu miał we krwi 2,6 promila alkoholu.

Niedługo później media dotarły do informacji, że w 2009 roku Durczok miał dopuścić się podrobienia podpisu swojej żony Marianny, który to umieścił na wekslu wartym 2 miliony franków szwajcarskich. Miał on stanowił poręczenie kredytu na zakup nieruchomości. Przekręt wyszedł na jaw, gdy po 10 latach bank zwrócił się do żony dziennikarza o spłatę należności, o której ta nie miała pojęcia.

bCPopBpP

Marianna Dufek od początku zarzekała się, że nie składała podpisu na wekslu ani nie była obecna przy jego sporządzaniu. Zdecydowała się więc zgłosić sprawę do prokuratury. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył również bank.

W prokuraturze toczy się postępowanie w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa podrobienia podpisów poręczyciela na dwóch wekslach czym doprowadzono do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, które zostało zainicjowane z zawiadomienia pokrzywdzonej osoby fizycznej, a następnie banku - wyjaśniła Super Expressowi rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Katowicach, Agnieszka Wichary.

Wszystko wskazuje jednak na to, że postępowanie w najbliższym czasie nie dobiegnie końca. Jak donosi Super Express, do dalszych ustaleń prokuratura potrzebuje bankowych weksli. Okazuje się jednak, że Sąd Okręgowy w Warszawie nie zgodził się, aby bank udostępnił dokumenty.

bCPopBpV

Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił wniosku prokuratury o zwolnienie z tajemnicy bankowej. Sąd zarzucił temu wnioskowi ogólnikowość i niewskazanie konkretnych osób, które miałyby złożyć zeznania. Jednocześnie, Sąd sam wskazał, iż dopiero analiza dokumentów bankowych, o które wnioskowała prokuratura, pozwoli na ustalenie osób, których przesłuchanie jest konieczne w toku postępowania. Postanowienie Sądu zostało zaskarżone przez prokuraturę - powiedziała Super Expressowi Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bielik.

Pełnomocnik Durczoka adwokat Łukasz Isenko stwierdził, że wraz ze swoim klientem są gotowi na złożenie stosownych wyjaśnień. Jednocześnie zapewnił, że "wszystkie okoliczności brania kredytu były znane małżonce", a kobieta "uczestniczyła w podpisywaniu dokumentów".

Marianna Dufek jak na razie nie zdecydowała się skomentować sprawy.

bCPopBpW
bCPopBqq
KOMENTARZE
(71)
gość
9 miesięcy temu
Polskie sady...
gość
9 miesięcy temu
pewnie posmarowal...
Sami swoi
9 miesięcy temu
Durczok zawsze bronił interesów sędziowskiej kasty, więc kasta broni interesów Durczoka…
bCPopBqr
gość
9 miesięcy temu
Obleśny koleś ... nie tylko z wyglądu!
Nadzwyczajny ...
9 miesięcy temu
Sąd w Warszawce? Żart jakiś. Przenieść sprawę do jakiegoś Wałbrzycha i skończy się sr..nie po gałęziach.
Najnowsze komentarze (71)
Olo
9 miesięcy temu
Hahaha Jednym słowem sąd współpracuje z potencjalnym oszustem. Te towarzystwo bandziorów w togach powinno być dawno zreformowane
Mika
9 miesięcy temu
Nasztuba tez uniewinnili. Co sie dzieje z warszawskim sadem? Same kolesie w togach?
Marek
9 miesięcy temu
Niedługo Kamil zostanie węglarzem. Szkoda człowieka ale do tego prowadzi duma i megalomania.
Gość
9 miesięcy temu
A ten jeszcze się nie zaćpał?
Bvc
9 miesięcy temu
BAGNO.
maku
9 miesięcy temu
DALEJ GLOSUJCIE NA PO itp..
Gość
9 miesięcy temu
Mnie były okradł na 60 000 franków, a tą Panią na 2 mln. Współczuję i życzę powodzenia i sprawiedliwości.
Gość
9 miesięcy temu
Wstyd Panie sedzio. To jak Pan chce podpisy porownac wrozac z fusow?
bCPopBqj
Gość
9 miesięcy temu
Plakac mi sie chce mad polskim sadownictwem
Gość
9 miesięcy temu
I jak miec szacunek do sadownictwa?
Gość
9 miesięcy temu
To jest kpina
Gość
9 miesięcy temu
Przecież podpisy na dokumentach bankowych trzeba składać przy pracowniku banku... a już na pewno przy takiej kwocie i zabezpieczeniu.
Gość
9 miesięcy temu
Chronią swojego funkcjonariusza
Gość
9 miesięcy temu
Najsztub II bez skazy, dobry, wartościowy człek...
...
Następna strona
bCPopBqL