Trwa ładowanie...
Przejdź na

Schwarzenegger i Hillary NIE POMOGĄ Polańskiemu!

1415
Podziel się

"Powinno się traktować go tak, jak każdego innego" - mówi Arnold. Nie będzie taryfy ulgowej?

Schwarzenegger i Hillary NIE POMOGĄ Polańskiemu!
bDHWPdDV

Obrońcy Romana Polańskiego bardzo liczyli na to, że za ich idolem murem staną politycy, nie tylko polscy i francuscy, ale przede wszystkim amerykańscy. Chcieli, aby wstawiła się za nimi zarówno Hillary Clinton, jak i gubernator stanu Kalifornia, którego wymiar sprawiedliwości będzie sądził reżysera, Arnold Schwarzenegger. Ponoć miał on okazać zrozumienie, bo ma europejskie korzenie i sam jest aktorem. Niestety dla Polańskiego, na taką protekcję nie ma jednak co liczyć.

Podziwiam jego filmy. Niezależnie od tego, powinno się go traktować tak, jak każdego innego - powiedział Arnold w rozmowie z telewizją CNN. W podobnym tonie wypowiedziała się Hillary Clinton, która zresztą będąc urzędnikiem federalnym, nie ma żadnego realnego wpływu na politykę stanów, nie mówiąc już o decyzjach ich wymiaru sprawiedliwości:

Nie widziałam tego listu. Czytałam o nim - powiedziała wymijająco, zapytana o wspólny list ministrów spraw zagranicznych Polski i Francji. Nie jest to jednak sprawa, którą się zajmuję. To jest sprawa w gestii naszego systemu sprawiedliwości. To jest sprawa, którą trzeba rozwiązać w zwykłym trybie egzekwowania prawa.

bDHWPdDX

Również polscy i francuscy politycy zgrabnie wycofują się z udzielonego na gorąco poparcia. Nic dziwnego - zorientowali się, że ludzie chcą równego traktowania ich i elit. Reżysera wspierają głównie znajomi, lub znajomi znajomych - koledzy po fachu.

To nie koniec złych wiadomości. Specjaliści zajmujący się amerykańskim system prawnym prognozują, że wyrok dla reżysera może być teraz nawet wyższy, niż gdyby sprawa została rozstrzygnięta w 1978 roku! Przez trzydzieści lat w USA zmieniło się podejście do przestępstw seksualnych i karania pedofilii - głównie przez wiele głośnych procesów, również duchownych.

Gdy widzi się takie rzeczy, trudno sprzeciwiać się najsurowszym wyrokom - mówi w rozmowie z agencją Reuters Tania Tetlow, profesor prawa z Uniwersytetu Tulane.

A w dodatku Polański przecież uciekł i ukrywał się przed wymiarem sprawiedlowości przez 30 lat. Na to też jest paragraf. I przed tym oskarżeniem już trudniej go bronić, atakując zgwałconą dziewczynkę.

bDHWPdEd
bDHWPdEe
bDHWPdEy
KOMENTARZE
(1415)
gość
10 lat temu
TERAZ ARNOLDA POTRAKTUJA TAK JAK KAZDEGO INNEGO! (Zdradzil zone z pomoca domowa)
gość
10 lat temu
arnold to madry gosc. niby kulturysta i kupa miesni, a jednak mysli racjonalnie i podejmuje inteligentne decyzje.
gość
11 lat temu
dziewczynka, dziewczynka... wkurza mnie już to. Sama mam 14 lat i chodze do gimnazjum, dobrze wiem jak dziewczyny młodsze ode mnie paradują w wydekoldowanych bluzeczkach i z tapetą na twarzy. Nawet znam lepiej kilka takich, zwłaszcza jedna. Ma 13-14 lat a wygląda jak prostytutka. Wkurza mnie juz takie gadanie bo to dziecko, dziewczynka... Tylko ze te dziewczynki nie chcą byc postrzegane jako dzieci. Wątpie by kiedys było inaczsej zwłaszcza w usa, tam to dopiero jest luzik. Gdy widze jakomkolwiek dziewczyne z usa, nie moge uwierzyc ze ma ona tyle lat co ja. A po za tym nie cierpie takich lasek, i zapewniam, ze nigdy bym sie nie znalazła w takiej sytuacji co ta dziewczyna. I prędzej bym pieszo poleciała do domu, niz bym miała pozowac nago. Bo są dziewczynki i "dziewczynki".
bDHWPdEz
gość
11 lat temu
skażą go na 250 lat bo to ameryka a on z europy
gość
11 lat temu
czyli cos podobnego jak hitler robil miedzy innymi z polakami?
gość
11 lat temu
i dobrze szkoda że u nas nie mam takich konsekwencij dobrze Ci tak dziadu
gość
11 lat temu
...jest zbrodnia...jest i kara...kropka.
Qendo
11 lat temu
Ludzie on nie wiedzial ze to dziecko czy czlowiek madry narazil by kariere na gwalt? pomyslcie czasem prosze
gość
11 lat temu
i dobrze
Joanna z Wars...
11 lat temu
Bardzo się cieszę że będzie odpowiadał za swoj ohydny czyn. To że ma pieniądze i jest sławny musi ponieść karę.
gość
11 lat temu
Dobrze mu tak, stary zboczeniec!!
gość
11 lat temu
Trzeba bylo go aresztowac juz 31lat temu i nie wypuszczac z US. Dzisiaj dajcie tej sprawie spoloj...P*******E JANKESI !!!!!
gość
11 lat temu
i dobrze! tak dalej trzymać!
bDHWPdEr
gość
11 lat temu
i bardzo dobrze!!!!!
...
Następna strona
bDHWPdET