Trwa ładowanie...
Przejdź na

Miliony Rosjan obejrzały "Katyń"!

627
Podziel się

Aż 4 miliony naszych wschodnich sąsiadów chciało się dowiedzieć prawdy o zbrodni.

Miliony Rosjan obejrzały "Katyń"!
bCPrykGd

Jak do tej pory żaden film Andrzeja Wajdy nie cieszył się dużym zainteresowaniem na zagranicznych rynkach. Historyczna produkcja, która opowiada o wyjątkowo tragicznych wydarzeniach, Katyń, była zbyt ciężka do strawienia dla osób, które nie czuły się związane z Polską. Teraz, gdy cały świat razem z nami opłakuje ofiary tragicznej katastrofy w Smoleńsku, również i oni zapragnęli dowiedzieć się prawdy o tym, co wydarzyło się w Katyniu 70 lat temu.

Film Andrzeja Wajdy został po raz pierwszy wyemitowany w Rosji 2 kwietnia w trafiającej do małej rzeszy widzów stacji Rossija K. Na tydzień przed katastrofą obraz obejrzało 960 tysięcy Rosjan. Pierwszy kanał rosyjskiej telewizji państwowej, Rossija 1, zdecydował się umieścić w ramówce Katyń dzień po katastrofie, w której zginęła para prezydencka oraz 94 inne osoby. Oglądalność wyniosła 2,81 miliona widzów, a udział w rynku - 13,9%. Z pewnością nie jest to oszałamiające osiągnięcie pod względem komercyjnym, ale i tak bezprecedensowe pod względem społecznym i politycznym.

Telewizje na całym świecie zainteresowały się emisją filmu. Proszą również TVP o przesłanie innych materiałów filmowych na temat zbrodni katyńskiej. Stacja chce te nagrania wystawić na targach telewizyjnych w Cannes, które trwają do dzisiaj.

bCPrykGf
bCPrykGG
KOMENTARZE
(627)
gość
10 lat temu
i dobrze
pp
10 lat temu
i bardzo dobrze...
gośćv
10 lat temu
podobało mi sie dobry film a własciwie dokument zawsze wierzyłem w talent pana Wajdy
bCPrykGH
Sarenka z Nie...
10 lat temu
No to faktycznie duze zainteresowanie katynska zbrodnia... 3 miliony Rosjan obejrzaly Katyn sposrod 140 milionow... Pfff
gość
10 lat temu
Jako Polka cieszę się bardzo, że taki skromny człowiek, normalny Polak ,kochający Ojczyznę nasz kochany, Wielki w czynach Prezydent będzie pochowany na Wawelu.
Najnowsze komentarze (627)
gość
8 lat temu
!S!WCRTESTTEXTAREA000000!E!
gość
10 lat temu
142 miliony mieszkancow, ogladalnosc 4 miliony wynik "rewelacja" jeszcze po takiej reklamie. zenada nie ma co sie podniecac.
mańka
10 lat temu
Film Katyń jest przereklamowany, ale niestety innego filmu o Katyniu nie ma więc o nim mówią. Oglądałam ten film z kilkunastoletnim synem i razem stwierdziliśmy, że tak sztucznie zagranego filmu nie widziałam. Nie ma ciągłości tylko jakieś przeskakiwanie z jednej sceny do drugiej i dlatego tylko Polacy, którzy już mają wiedzę na ten temat to zrozumieją, natomiast młodzież już gorzej. Sceny są pomieszane jakby to były myśli jakiegoś chorego człowieka, który nie mógł sobie tego poukładać. Nie ma w nim prawdziwych emocji, a do filmu Wajda powinien wziąć mniej znanych aktorów, bo każdy kojarzy się z jakimś serialem czy showem, więc taka obsada była trefna. Każdy inny mniej znany aktor zagrały to pewnie lepiej, a grymasy tych wszystkich aktorów zwłaszcza Ostaszewskiej są w każdym filmie identyczne. Nazwiska to jeszcze nie wszystko, a na film o takiej tematyce i tak bym poszła bez względu na grających aktorów. Chodzi przecież o coś więcej niż znane twarze z seriali. Może ktoś jeszcze podejmie ten temat. A może w takim filmie powinny zagrać wnuki i prawnuki tych ofiar? Na pewno byłyby w tej historii bardziej wiarygodne. Tak naprawdę to tragedia samolotu w Smoleńsku spowodowała takie zainteresowanie tym filmem, bo film jest słaby, ale chociaż słaby mówi jedno, ze Katyń to zbrodnia Stalina na naszym Narodzie.
gość
10 lat temu
jak na kraj który ma 142 miliony mieszkańców to jednak nie jest zbyt dużo.
gość
10 lat temu
szkoda ze w taki sposób swiat poznal naszą historie [*] [*]
gość el.s.
10 lat temu
Dzięki Wajdzie świat zobaczy tragedię Polaków!
gość El.
10 lat temu
Rosjanie inaczej teraz spojrzą na dramat Polaków!
gość
10 lat temu
niewdzięcznik
bCPrykGz
gość
10 lat temu
stary podżegacz !!!!
gość
10 lat temu
wiadra krwi tylko w tym jego filmie
gość
10 lat temu
a te dwie to jego kurtyzany
ZuzQ
10 lat temu
Z*******Y TEN FILM I AKTORKI
gość
10 lat temu
wajda na wawel hi hi hi
gość
10 lat temu
W Gazecie Wyborczej z 14 kwietnia pisze na 1 stronie o 14 milionach a nie 4
...
Następna strona
bCPrykHb