Trwa ładowanie...
Przejdź na

Porównał Skibę do Jerzego Urbana!

319
Podziel się

Kampania trwa. Nie męczy Was już to?

Porównał Skibę do Jerzego Urbana!
bDInZMHV

Grupa Big Cyc wraz z uwielbiającym skandale Skibą nagrała utwór, którego bohaterem jest prowadzący kontrowersyjny program Warto rozmawiać Jan Pospieszalski. Na stronie internetowej zespołu pojawił się następujący komentarz do wyśmiewającej go piosenki:

Charyzmatyczny redaktor TVP wyróżnia się brakiem obiektywizmu i naginaniem prawdy pod swoją z góry ustawioną tezę. Jego programy mają charakter propagandowy i często posługują się manipulacją.

Jan Pospieszalski w najnowszym wpisie na swoim blogu twórczość Skiby porównał do satyry w stylu Jerzego Urbana. Przy okazji zaatakował Olgę Lipińską, która podobno biła rekordy w podlizywaniu się władzy podczas stanu wojennego i chciała odbierać kartki na zywność aktorom, którzy nie popierali Jaruzelskiego.

bDInZMHX

Po kabaretach Majewskiego i Olgi Lipińskiej doczekałem się o sobie piosenki Skiby i Big Cyca. Widać Skiba nie ufa własnej twórczości bo na stronie zamieszcza instrukcje obsługi i opowieść o czym ta piosenka. Utwór prawdziwego artysty broni się sam. W przypadku tak błahego dzieła, jakim jest piosenka dopisywanie specjalnego komentarza „co autor chciał przez to powiedzieć“ jest wyrazem nieufności w własny talent lub sygnałem, że swój elektorat uważa się za tak głupi, że trzeba mu napisać o co tu chodzi.

Są dwie tradycje satyry w Polsce. Pierwsza grająca aluzją, humorem, niedopowiedzeniem, ironią - ta od Szpota, Janka Pietrzaka, Maćka Rybińskiego, ta druga to Szpilki, Urban i towarzystwo reżimowych propagandzistów. Pierwsza antysystemowa - była bronią oporu społecznego, drwiła z dyktatury ciemniaków. Ta druga, na pasku władzy, opluwała i szydziła z tych, którzy mieli odwagę iść pod prąd, wystąpić przeciw reżimowi.

_**Skiba dołącza dziś do tych drugich, do propagandzistów i pałkarzy systemu**_ – dodaje dziennikarz. Ustawia się w tej ekipie co Olga Lipińska, która w stanie wojennym zgłosiła postulat odebrania kartek na żywność aktorom bojkotującym telewizję Jaruzelskiego.

bDInZMIy
KOMENTARZE
(319)
gość
11 lat temu
20 lat minęło od zmiany ustroju a ten nadal o władzy, propagandzie, pałkarzach systemów itd... zapomnial dodac, ze oni wszyscy stali po stronie zomo, haha
R.Grajber
11 lat temu
Kiedy zmienia sie wladzej dziwnej spolki jaka jest TVP i pogodnia faceta co to tylko wazelina jedzie.Panie Pospieszalski trzeba miec twarz/kiedys to sie nazywalo honor/
komtur
11 lat temu
G***I JASIO I TYLE.
bDInZMIz
gość
11 lat temu
Powiedzmy sobie szczerze - dla bezmózgich Peowskich potakiwaczy pan Pospieszalski jest poza zasięgiem. Mogą mu jedynie próbować nogawki obsikać. Zawsze radzę - wyłączyć TVN, włączyć myślenie - to naprawdę nie boli!
Arim
11 lat temu
Nawet Czesi potrafia mysleć. cytat J.Urbana Wszyscy będą mieli w pewnym momencie dosyć katolicko – nacjonalistycznej prawicy z bardzo różnych powodó
Arim
11 lat temu
Urban zyje i ma się dobrze to moj ulubiony polityk . cytat jakich wiele Nasz kraik wkracza w nowy reżim zwany kaczyzmem.
molo_wlkp
11 lat temu
p***c
gość
11 lat temu
Jasiowi najlepiej w życiu wyszły włosy!
gość
11 lat temu
i****a to i usmiech idiotyczny.niecierpie idiotow.
gość
11 lat temu
Janek na Madagaskar P.S. zabierz ze sobą Jarka
gość
11 lat temu
BIG CYC nie szkodzi Polsce,a zacofany oszolom Pospieszalski szkodzi.
gość
11 lat temu
BIG CYC nie szkodzi Polsce,a zacofany oszolom Pospieszalski szkodzi.
gość
11 lat temu
Moherowy berecik cisnal go w leb przez to wyszly mu wlosy i ma wsteczne poglady,Swiat idzie do przodu a my cofamy sie za sprawa kleru i takich pospieszalskich.
bDInZMIr
gość
11 lat temu
pospieszlski jest tendencyjny.i myslałam o nim lepiej ale jest dno
...
Następna strona
bDInZMIT