Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nergal: "Nie nawrócę się! PO MOIM TRUPIE!"

2610
Podziel się:

"Wojna, krew, szantaż, gwałty, kazirodztwo, pedofilia, zoofilia, kolaboracja, zdrada..." - pisze Darski o Kościele Katolickim.

Nergal: "Nie nawrócę się! PO MOIM TRUPIE!"
bEJBbAfF

Informacja o ciężkiej chorobie Adama Darskiego, oprócz szoku wśród jego fanów, wywołała również lawinę komentarzy ze strony środowisk katolickich oraz sympatyzujących z nimi muzyków. Deklarowali oni, że modlą się za Nergala i jego nawrócenie, które, w związku z ciężkimi chwilami, które teraz przeżywa, jest jak najbardziej możliwe (zobacz: Nergal został objęty modlitwą!).

Najwyraźniej narzeczony Dody musiał poczuć się mocno dotknięty takimi insynuacjami, bo mimo tego, że nadal przebywa w szpitalu i przygotowuje się do trudnego i długiego leczenia, postanowił wydać kolejne oświadczenie.

Nigdy bym nie przypuszczał, ze moja choroba może się stać dla pewnych osób pretekstem do prowadzenia swojej własnej krucjaty. Głosy o tym, że moja obecna sytuacja może mnie rzekomo zbliżyć do Boga, sprawić, że odrzucę swoje ideały i ugnę kark przed jedynym słusznym w tym kraju światopoglądem, nie tylko zaskoczyły mnie, ale i przeraziły - pisze Nergal na oficjalnej stronie Behemotha. To typowy przykład cynicznego wykorzystywania cudzego nieszczęścia dla zbijania dodatkowego kapitału dla swoich własnych poglądów. Zachorował, na pewno nawróci się, odkryje, ze religia chrześcijańska, z którą tak zajadle walczy, stanie się mu bliska... Stop!

bEJBbAfH

Dlaczego choroba miałaby w jakikolwiek sposób zmienić moją optykę? Owszem, to dla mnie trudny czas i trudno mi uniknąć myśli o tym, co ostateczne, ale pomysł, że pod wpływem cierpienia zmienię moje poglądy, priorytety i wartości brzmi tak, jakby ktoś uznał, że nie moje ciało, a moja głowa była zaatakowana przez chorobę. Sugestie jakobym miał lub mógł się nawrócić są wiec zwyczajnie śmieszne... bo niby ku czemu? Ostatecznie znam dość dobrze - i to nie tylko w literackim wydaniu - chrześcijańską mitologię i nie znajduję tam nic dobrego, kreatywnego czy pięknego.

Czytałem lepsze książki niż Biblia, czytałem tez mądrzejsze. Wojna, krew, szantaż, gwałty, kazirodztwo, pedofilia, zoofilia, kolaboracja, zdrada... zło wyziera z każdej strony. Ktoś przyjdzie i powie, że nie rozumiem przesłania Biblii, a ja mu odpowiem, ze to on nie rozumie, iż chrześcijaństwo to nic innego, jak zardzewiała i archaiczna budowla, która lada moment zwyczajnie się zawali, a trwa wciąż tylko dlatego, ze istnieją naiwni, którzy, niczym owce, ślepo podążają za głosem swoich pasterzy. Bez pytań, bez zastanowienia, z mojej perspektywy nie do żadnej ziemi obiecanej, a na intelektualną rzeź. Dlatego też tym wszystkim, którzy w mojej chorobie wietrzą szanse dla złamania moich wartości, a więc i mnie samego, odpowiadam po raz pierwszy i ostatni i wyjątkowo krótko: po moim trupie!

Jak sądzicie, czy słowa o "gwałtach, pedofilii i zoofilii" staną się pretekstem do kolejnego pozwu "specjalisty od sekt", Roberta Nowaka? Na coś takiego pewnie czekał.

bEJBbAgi
KOMENTARZE
(2610)
gość
11 lat temu
i ma racje!!!!
gość
11 lat temu
i ma racje przeciez kazdy wie jacy sa ksieza i co robia w plebani!!!!!!!!!!
gość
11 lat temu
duży szacunek panie Adamie i dużo zdrowia
bEJBbAgj
gość
11 lat temu
'po moim trupie!'- ja bym uwazala na te slowa w obecnej sytuacji :D
gość
11 lat temu
BUNT PRZECIWKO BOGU CZY KOŚCIOŁOWI??? GDYBY WSZYSCY PRZESTRZEGALI TYLKO 10 PRZYKAZAŃ BYŁ BY RAJ NA ZIEMI. ZASADY SĄ SŁUSZNE. A NERGAL WIERZY W BOGA, SKORO JEST WYZNAWCA SZATANA. DIABEŁ BEZ BOGA NIE ISTNIEJE :)
Najnowsze komentarze (2610)
http://www.sa...
8 lat temu
You Could Try HERE
http://www.lo...
8 lat temu
ths
http://www.mi...
8 lat temu
nice articles
gość
10 lat temu
TOBIE NAWET PRZESZCZEP MOZGU NIE POMOZE , KRETYNIE
gość
10 lat temu
nie zdziwcie się jak będzie jeszcze świętym..
inkwizytor
11 lat temu
Będzie ten pies diabła cierpiał w bólu, tu na ziemi i tam możu potępionych dusz.
gość
11 lat temu
Oj, żebyś sobie kretynie nie wykrakał... Lucyfer juz tam czeka... Jak tylko się znalazł szpik, to od razu s*******z zaczął podskakiwać. Spokorniejesz już wkrótce, cwaniaczku, jak się okaże, że ci nawet ten przeszczep nie pomoże..
gość
11 lat temu
Ten s*******z ma jakieś "wartości" i "ideały"?
bEJBbAgb
gość
11 lat temu
Ma rację.
gość
11 lat temu
Niech sie j***e!
gość
11 lat temu
mówcie co chcecie - facet jest mega inteligenty. zgadzam się z nim w zupełności
gość
11 lat temu
Tak trzymać Adaś !! Wracaj do zdrowia !!
gość
11 lat temu
i po co ta histeria z oddawaniem szpiku ? pozwólmymu walczyć
gość
11 lat temu
No i racja!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEJBbAgU
bEJBbAgV
bEJBbAgW
bEJBbAgX
bEJBbAgY
bEJBbAgD