Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Dzięki staraniom Dody ktoś może uratować życie"

439
Podziel się:

SMS wysłany przez Dorotę wywołał lawinę chętnych do oddania szpiku.

"Dzięki staraniom Dody ktoś może uratować życie"

Od dnia, kiedy Adam Darski niespodziewanie trafił do szpitala z podejrzeniem białaczki, Doda, jej znajomi oraz członkowie i fani zespołu Behemoth prowadzą akcję propagujacą ratowanie życia poprzez oddanie szpiku. Osoby z show biznesu coraz częściej angażują się w pomoc chorym na białaczkę - kilka tygodni temu szpik oddał Maciej Stuhr. Jednak obecna akcja ma większy zasięg. Jak informuje Twoje Imperium, powołując się na dane Fundacji DKMS, od początku choroby Nergala w Bazie Dawców Komórek Macierzystych zarejestrowało się ponad 30 tysięcy osób. W ciągu zaledwie kilku tygodni!

_**Bez dwóch zdań Doda ma ogromna silę sprawczą**_ - mówi w rozmowie z tygodnikiem dyrektor Fundacji DKMS Kinga Dubicka. Jej jeden SMS spowodował, że nasza fundacja przeżywa prawdziwe oblężenie. Polska ma potencjał ok. milion dawców, szkoda, że ta rewolucja dokonuje się dopiero wtedy, gdy cierpi ktoś znany. Dzięki staraniom Dody ktoś może uratować życie nie tylko Polakowi, ale również Amerykaninowi czy Szwajcarowi**.**

Wiadomo, że fani Behemontha szukają dawców szpiku także poza granicami Polski. Rozesłali juz 150 tys. maili w tej sprawie, na cały świat. Obecnie Adam jest poddawany chemioterapii, która przygotuje jego organizm na przyjęcie szpiku.

Chemioterapia ma za zadanie wprowadzić organizm w stan remisji, czyli braku objawów choroby - wyjaśnia dyrektor Fundacji DKMS. _**Dopiero wtedy można myśleć o przeszczepie szpiku**_.

W tej sprawie Doda agituje na każdym koncercie i przy każdej nadarzającej się okazji.

_**Stres i występy zostawiają na niej ślad, ale ona prze do przodu jak czołg**_ - mówi znajomy piosenkarki.

KOMENTARZE
(439)
gość
12 lat temu
Dzieki tej całej akcji wreszcie powstanie porzadna baza dawców szpiku w Polsce,Brawo Doda:)Nie poddawaj sie.Wiele osób w przyszłości uda sie może dzieki temu uratować!!!!!!!!
gość
12 lat temu
Zawsze wiedziałąm że Doda to cudowna osoba Adam miał racje gdy powiedział że to nasze dobro narodowe.
gość
12 lat temu
no to chyba normalne że walczy o bliską jej osobę, a nie całą Polskę czy świat... mnie nie interesują chore osoby nie znane mi bo wiem że i ja nikogo nie interesuje... na moją pomoc mogą liczyć bliskie mi osoby i ja również wyłącznie na ich a że ludzie w tym wypadku okazali serce to wspaniale bo pomogą wielu innym nie tylko jemu:)
gość
12 lat temu
niech sie modli do swojego szatana madrak a nie nagle ludzi o pomoc prosi. Codziennie umieraja na białaczke dzieci itd itp ale co kogo to obchodzi??? Taaa obchodzi bo jakis nergal który ryczy o h**j wie czym do mikrofonu zachorował.
gość
12 lat temu
wszystko dla promocji
Najnowsze komentarze (439)
http://www.ch...
9 lat temu
ths
http://www.ch...
9 lat temu
Try This Site
http://www.mi...
9 lat temu
good share.
I...
12 lat temu
Jestem z tobą doda;)
gość
12 lat temu
gość
12 lat temu
Ten genialny biały płaszcz w którym zdobyła słowika? Ale cudeńko !
ważne
12 lat temu
Chcę zaznaczyć, że fundacja DKMS, którą promuje Doda, jest organizacją niemiecką! Posiada jedynie filie w Polsce i złudną nazwę- DKMS Polska. W tym przypadku dawca na pobranie szpiku musi jechać do Niemiec, i dopiero stamtąd sprowadzane są komórki macierzyste. Wiąże się to z ogromnymi kosztami, a dawcy nie są wpisani do polskiego rejestru. Jedynie Poltransplant to polska baza dawców, a dokładniej Centralny Rejestr Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej. Proszę o rozwagę i poszukanie informacji zanim zdecydujemy się oddać szpik. Działając dla Polski i Polaków, ograniczamy tym samym koszty przewozu i zwiększamy szansę na przeszczepy dla większej ilości biorców.
gość
12 lat temu
gość
12 lat temu
gość
12 lat temu
pfff.....
gość
12 lat temu
a kto z nas myśli o chorobie gdy bliski nie choruje każdy myśli to mnie nie dotyczy więc nie dziwcie się Dodzie,a patrz na siebie
gość
12 lat temu
jak ma umrzec, to niech umiera. takich jak on sa miliony.nie ma co sie uzalac!
gość
12 lat temu
ogolnie to pizgam z nich a najbardziej z jego muzyki ktora nazywa ,,rock" hahaha ale koles... Pizgam z pajaca
gość
12 lat temu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie