Trwa ładowanie...
Przejdź na

Awantura w "Domu nad rozlewiskiem"!

245
Podziel się

"Niezadowoleni są niemal wszyscy".

Awantura w "Domu nad rozlewiskiem"!
bDIAoXvp

Zaczęło się od autorki bestsellerowej powieści, Małgorzaty Kalicińskiej. Rozczarowana tym, co TVP zrobiła z jej książką, postanowiła publicznie opowiedzieć o kulisach produkcji. Twierdzi, że podsunięto jej do podpisania umowę nie zabezpieczajacą dostatecznie jej praw. Już podczas prac nad pierwszym sezonem serialu, stalo się jasne, że nie ma on wiele wspólnego z literackim pierwowzorem. Wielbicielki książki poczuły się mocno zawiedzione. Zobacz: Autorka o "Domu nad rozlewiskiem": "TO POGARDA DLA WIDZÓW!"

Przy realizacji drugiej części TVP obiecała Kalicińskiej lepsze warunki współpracy. Pozwolono jej wybrać scenarzystów, którzy jej zdaniem najlepiej oddadzą ducha książki. Jak donosi tygodnik Życie na gorąco, żaden z nich nie wiedział, że stacja zatrudniła także czwartego scenarzystę, który poprawiał scenariusz według wytycznych producentów.

Niezadowoleni sa niemal wszyscy - pisze tabloid. Scenarzyści, bo poharatano ich pracę. Aktorki - bo dialogi z książki podobają im się o wiele bardziej niż te napisane nie wiadomo przez kogo. Zadowolony z biegu wydarzeń może być tylko czwarty scenarzysta, który domaga się stosownych tantiem i finansowego zadośćuczynienia. Trudno się dziwić, że pozostali na taką zmianę w umowie nie wyrażają zgody. Tak jak wcześniej nie wyrazili zgody na przeróbki w odcinkach. Konflikt narasta.

bDIAoXvr

Sytuacja stała się tak poważna, że całkiem prawdopodobne wydaje się, że znajdzie finał w sądzie. Czy tak zakończy się historia popularnego serialu? Byłaby to jedna z większych porażek telewizji.

bDIAoXvS
KOMENTARZE
(245)
gość
10 lat temu
BRAWA dla P.Kalicińskiej za postawę! Właśnie widziałam ostatni odcinek - totalna porażka serialu!! "scenarzysci" zupełnie zgubili klimat jaki powieść ze sobą niesie (sielskość, CIEPŁO DOMOWEGO KLIMATU!!, SMAKI, pejzaże, naturę, ciszę, przyrode.....................) Zmieniając losy Gosi zdruzgotali przyszłość całej reszty serialowej obsady. WIDAĆ TAK MUSI BYĆ W NIOSIĄCEJ MISJĘ TVP na którą płacę :( "rozlewisko" w wersji ksiazkowej było dla mnie otuchą, podporą, wskazówką. Dziękuję p.Małgosiu i proszę wierzyć że ma Pani prawdziwie oddanych czytelników!!
gość
10 lat temu
Znam setki komiksów, które są na o wiele wyższym poziomie od tego dziadostwa. Kiedy przestaniesz wykorzystywać w myśleniu stereotypy? To etap rozwojowy kilkuletniego dziecka. Z tego się wyrasta. Albo coś jest dobre, albo nie. Że też dorosłym (?) ludziom takie banały trzeba tłumaczyć. A to akurat nie jest.
gość
10 lat temu
No właśnie. Widac, ze na komiksach sie kompletnie nie znasz, jak i nie znaasz ich przeznaczenia. Więc się nie wypowiadaj.
bDIAoXvT
gość
10 lat temu
Ty tez nie jestes inteligentna/y, skoro piszesz, ze gosciu jest na etapie komiksów:) Bo ze niby komiksy są złe, jakies gorsze?? O NIE!!
gość
10 lat temu
Takie samo mam xodczucie. Rzucilam sie na ksiazke (bo reklama straszna ), po kilkudziesieciu stronach zywego zainteresowania - niestety - mialam dosc i nie przeczytalam do konca. A film juz zupelnie zaden. Dobor aktorow zadziwiajaco nieporadny.
nxt
10 lat temu
bo ta tv to jedna wielka porażka ... za pieniądze płacących abonament
gość
10 lat temu
... a i komiksy mogą być za trudne :) Nie łudźmy się, młodzież nie czyta teraz książek.
gość
10 lat temu
Film oglądam, muzyka kapitalna.
gość
10 lat temu
ksiazka fajna, film niestety
gość
10 lat temu
książka świetna,film nudny
gość
10 lat temu
Ten film to juz prawe niewiele ma wspolnego z ksiazka. a wielka szkoda!!!!! Ksiazka jest swietna-i tresc,i dialogi i w ogole atmosfera .
gość
10 lat temu
Przeczytałam książki - wszystkie 3 części - potem zobaczyłam film i...... klapa. Fatalny, nudny, bez klimatu. Aktorzy bardzo żle dobrani. Pani Brodzik do tej roli wcale nie pasuje. Jak druga część będzie taka sama to mozna sobie darować oglądanie.
gość
10 lat temu
Czytałam wszystkie częćci no i fakt - są duże rozbieżności, a w III części można powiedzieć że ogromne rozbieżności. Pozdrawaiam aktorów i Panią Kalicińską :)
bDIAoXvL
gość
10 lat temu
tak, to prawda że cały serial jest jedną, wielką porażką nie mającą nic wspólnego z pierwowzorem
...
Następna strona
bDIAoXwn