Trwa ładowanie...
Przejdź na

Teledysk Kory o księdzach-pedofilach nagrodzony!

692
Podziel się

Twórcy "Zabawy w chowanego" dostali Złotą Żabę na Plus Camerimage 2010.

Teledysk Kory o księdzach-pedofilach nagrodzony!
bEiayOPp

Kiedy w czerwcu tego roku Kora Jackowska udzieliła szokującego wywiadu tygodnikowi Wprost, wszyscy spodziewali się, że złamie to zmowę milczenia w związku z licznymi przypadkami molestowania dzieci przez duchownych. Przypomnijmy - wokalistka opowiadała o traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa: Kora: "BYŁAM MOLESTOWANA PRZEZ KSIĘDZA! Gmerał mi w majtkach". Niedługo potem wydała piosenkę pt. _**Zabawa w chowanego**_, która również nawiązywała do tego pełnego kontrowersji tematu. Mimo że niestety temat znowu ucichł, teledysk do utworu został w niedzielę uhonorowany na festiwalu Plus Camerimage w Bydgoszczy i otrzymał statuetkę Złotej Żaby.

Klip do Zabawy w chowanego został przez jury konkursu uznany za "najlepszy teledysk". Stworzyli go operator Marek Sanak oraz reżyser Bartłomiej Ignaciuk. Sędziowie argumentowali, że autorzy "przyczynili się do uwypuklenia kwestii o bardzo istotnym społecznym przesłaniu". Podkreślano również, że "do osiągnięcia tego celu świetnie wykorzystano zasoby osobliwego medium, którym jest wideoklip".

Mamy nadzieję, że ta nagroda jeszcze raz zwróci uwagę na problem krzywdzonych w tak okrutny sposób dzieci. To naszym zdaniem temat, o którym im więcej i częściej się mówi, tym lepiej. Przypomnijmy teledysk Kory: "Kora śpiewa o księdzu-pedofilu! (ZOBACZ TELEDYSK!)

bEiayOPr
bEiayOPS
KOMENTARZE
(692)
gość
11 lat temu
Wygląda jak KARL LEGERFELD!Myślałam ze to on!!!!
gość
11 lat temu
o księżach... jaki żal
gość
11 lat temu
zajrzyj do wikipedii, sprawdz ile Kora ma lat, zanotuj i zobacz swoje odbicie w lustrze, porownaj, jak bedziesz w jej wieku.
bEiayOPT
gość
11 lat temu
HIHIHIHI...DOBRE :) POPIERAM
gość
11 lat temu
jak ona męczy tego psa! chyba,źe on jest wypchany...
Najnowsze komentarze (692)
Gośćhjjjjkk
4 lata temu
Może by teraz tak dla odmiany coś o pejsatych zaspiewała.
gość
8 lat temu
nie pomoże lila róż kiedy stara d**a już
mattis
10 lat temu
O matko ona tu wygląda 200 lat paskudnie
gość
10 lat temu
księdzach ahaha :D
gość
10 lat temu
KORA I MAANAM KOPIOWALI, CO SIE DALO. SIOUXSIE SIOUX, JAPAN, THE STRANGLERS... A CZY KTOS KOJARZY SLYNNY HIT 'KOCHAM CIE, KOCHANIE MOJE'? BAAAAAAAAAAARDZO PRZYPOMINA 'DO YOU REALLY WANT TO HURT ME' CULTURE CLUB - I RYTMEM, I KLIMATEM. PRZYKLADY GENIUSZU TEJ GRUPY MOZNA BY MNOZYC W NIESKONCZONOSC. NATOMIAST PRZED LATY KORA PISALA SWIETNE TEKSTY I TYM NIEWATPLIWIE WYROZNIA SIE W TLUMIE POLSKICH 'GWIAZD' ROCKA/ POPU. OSTATNI ALBUM KORY BYL 'NAWIAZANIEM' DO TANECZNEJ TWORCZOSCI YOKO ONO. DODAJMY: NAWIAZANIEM BARDZO MIALKIM.
gość
10 lat temu
PRZEpiękne zdjęcie. A PIESEK LEDWIE ZYWY. SMUTNE TO.
gość
10 lat temu
Co za ignorancja,KSIĘŻACH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!DURNIU
gość
10 lat temu
stara perfidna wariatka szuka na siłę rozgłosu i kasy
bEiayOPL
gość
10 lat temu
Towarzystwo wzajemnej adoracji z PEŁO nie POzwoli zginąć swoim miernotom
gość
11 lat temu
prawie tydzień wisi ten news i nie można było poprawić błędu?
gość
11 lat temu
to musiały być okropne przeżycia... nie chciałabym znaleźć się w skórze żadnego dziecka, ktore miało kontakt z sutannowym pedofilem; nakaz celibatu należy połączyć z obowiązkową kastracją!
gość
11 lat temu
? ma 60 lat prawie i wygląda bardzo dobrze jak na ten wiek, jak masz problem (i pewnie 13 lat) to najpierw dorośnij a potem się wypowiadaj (chociaż nie wiem czy to coż zmieni)
gość
11 lat temu
Kora jest najlepszą rockmenką na polskiej scenie muzycznej. Jestem pewien że gdy obecne gwiazdki uważające się za rockmenki (doda, chylińska itp) słyszą imię Kora to od razu budzi to w nich szacunek. Kora była pierwszą rockową kobietą w Polsce i za to należy ją szanować, a nie teraz gdy już tyle osiągnęła opluwać ją i jej twórczość z Maanamem
gość
11 lat temu
Do tych co krytykują Kory wygląd: Nie jest sztuką zrobić komuś niekorzystne zdjęcie, a ten portal się w tym wręcz specjalizuje. Przypominam tylko iż Kora ma 59 lat a wygląda, śpiewa i porusza się jakby miała max 40. Proponuję zobaczyć jej inne zdjęcia lub obejrzeć relację z koncertu (chociażby z Jarocina tego roku).
...
Następna strona
bEiayOQn