Trwa ładowanie...
Przejdź na

Żebrowski o aktorach: "Zazdrościmy sobie pieniędzy"

112
Podziel się

Porównuje się do... Szekspira i Moliera. "Co wieczór byli w kasie i sprawdzali jej stan."

Żebrowski o aktorach: "Zazdrościmy sobie pieniędzy"
bDYkniKZ

Na początku zeszłego roku Michał Żebrowski dołączył do grona aktorów, którzy założyli swój własny teatr. Od tamtej pory zmaga się z krytyką osób, które twierdzą, że sztuki wystawiane w teatrze 6. Piętro są nastawione na mało wymagającego widza, który szuka przystępnej rozrywki z udziałem celebrytów. W wywiadzie z Radiem PiN aktor broni swojego projektu... atakując konkurencję.

Za wcześnie, żeby mówić, iż jest to już sukces – mówi dyrektor teatru. Teatry państwowe to teatry komercyjne. Dostosowują się do gustów recenzentów. Rozmawiałem z włodarzami, ludźmi, którzy dają pieniądze na teatry. Mówią, że umierają w tym teatrze z nudów: "Michał, tam jest beznadziejnie, tyłek mnie boli. To jest okropne, nudne, pretensjonalne, rozwrzeszczane".

Zapytany, czy spotkał się z niechęcią wobec tego projektu i czy inni artyści są zazdrośni, że udało mu się otworzyć teatr, mówi bez ogródek, że tak:

bDYkniLb

W ogóle sobie zazdrościmy. Zazdrościmy sobie pieniędzy. Pod płaszczykiem wielkich słów, wielkich idei, ochrony etyki zawodowej i aktorskiej, chronimy się przed zwyczajnym lenistwem. A prowadzić teatr prywatny to mega stres.

Aktor swoich racji broni również w wywiadzie z magazynem Kawa. Na jego łamach porównał się do... Szekspira i Moliera, którym, jak podkreśla, również zależało, by ich sztuki były wypłacalne.

Uważam, że dwoma największymi pisarzami komercyjnymi w historii teatru byli Szekspir i Molier. I przypomnę, że oprócz rozrywki i uwolnienia od trosk, prowokowali do myślenia, wzruszali, inspirowali. Nie tylko za życia, ale również przez kolejne wieki. Ze źródeł historycznych wiemy też, że co wieczór byli w kasie i sprawdzali jej stan. Sprawdzali frekwencję na swoich przedstawieniach. I zapewniam pana, że gdyby w pierwszym przedstawieniu Szekspira wystąpili nieudolni aktorzy, to na kolejnych nie miałby już widzów.

Kuba Wojewódzki z pewnością pęknie z dumy słysząc tę obronę. No, chyba, że pękł już wcześniej.

bDYkniLh
bDYkniLC
KOMENTARZE
(112)
gość
10 lat temu
zobacz tą stronę i nie bądź idiotą, wpisz w gogle " Dla Idiotów. Bronimy konsumentów"
gość
10 lat temu
oj Pudel co ty taki złośliwy jesteś....
gość
10 lat temu
BUFON
bDYkniLD
gość
10 lat temu
Żebrowski ma małą wiedzę, grać gra, ale tylko jak mu pod linijkę reżyser wszystko poda. Nie rozumiem, po co się broni tak silnie, skoro uważa, że słusznie postępuje. I przegina z porównaniami do Szekspira. Zarabiać na wielkiej sztuce, to jest coś, na reszcie - wszyscy wiemy, że się zarabia. A w ogóle postuluję, żeby aktorzy nie obejmowali stanowisk dyrektorskich w teatrach państwowych, wiedza ułomna i wszystko pod siebie robią, to zawsze znajdziemy w prywatnych teatrach ;P
gość
10 lat temu
to Mr. Żebrowski jest artystą ?
Najnowsze komentarze (112)
gość
10 lat temu
ŻENUJĄCY GOŚĆ i tyle w tym temacie....
gość
10 lat temu
w tekście cytowanym z "Kawy" w ogóle nie doszukałam się tego, żeby Żebrowski wprost porównywał się do Szekspira czy Moliera.. okazuje się, że teksty w Pudelku redagują prawdopodobnie absolwenci gimnazjum, którzy na egzaminach mieli niestety bardzo mało punktów z czytania ze zrozumieniem ;)))
gość
10 lat temu
Kiedyś byłinny teraz każdego gówna chwyta się dla kasy i wkupia w łaski lewackiego towarzystwa plując na Polskę i jej mieszkańców. I smiechu warte z jaką brzydką dziewczyną z konską szczęką się ożenił ten koneser kobiecego piekna ha ha
gość
10 lat temu
hipokryta. robi pieniądze - zgoda. ludziom, którzy chcą to oglądać odpowiada też zgoda. Ale niech o*******y się od sztuki i przyzna, że robi gówno dla kasy. "Moliere i Szekspir" - no b****n z Pana Panie Żebrowski
gość
10 lat temu
Tłucze kasę za wszelką cenę to już żenada co wyczynia!!!
ychhxjchjcgvt...
10 lat temu
vhusxufiysjfvjycgtngxhjdxghnv hngjhnfvmvhcxnhv,cjhn jfhjfcjnchcxhcbcxgbdfgcbn hhfn bcnhg
ychhxjchjcgvt...
10 lat temu
hcucvgchcvchhchdcncbf bnbchchchxxhxhxchxbbxb bhgcgfcngfhbcnvvhvhgbcnbvchhcvhvcvchcbnchbcnchchhbchcdhbcbhbchcbcbcbbc jbxh hvghbnnbjbmmnmnkmk,jjhbjvgnvnnvnbvbcbchv hc hc hchv nncjvhvjvjhvh
gość
10 lat temu
gkggdsawsdd rtrguklkfhghhjghugjhh cfdasfggyh jjhhyhghfggg hhhh hhjhgggggfgff
bDYkniLv
gość
10 lat temu
Ma w oczach tylko kasę i tylko o niej mówi,co sie porobiło z tym niegdyś ciekawym i ambitnym aktorem? I na siłę próbuje się dokleić do lewacko-liberalnej warszawki!
gość
10 lat temu
Stracił wszelkie hamulce w żądzy pieniądza,zagrał we wstrętnym antypolskim filmie rosyjskim,gra w kazdej reklamie,wystawia nędzne sztuki z równie nędzną obsadą,wchodzi bez wazeliny rzadzacym!!!
gość
10 lat temu
Od dwóch dni piszę czwarty koment i Pudel nie puszcza,dlaczego? Uważam że MZ skoncentrował się tylko na tłuczeniu kasy na żenujących komediach z udziałem amatorów oraz na reklamach,to zdrada ideałów które głosił jeszcze kilka lat temu. Nachalnie liże d... decydentom warszawki i wszelkiej masci lewactwu,żal...
gość
10 lat temu
tylko ,ze te duze teatry to maja duze dotacje panstwowe tak jak i galerie sztuki wspolczesnej bo kogo dzis byloby stac zeby w ogromnej sali wisial tylko jeden monitor wyswietlajacy non stop jakies bzdety itp.
gość
10 lat temu
ma racje , niektorzy nic nie robia tylko za pokazanie sie w tlumie biora niezla kase szczegolnie poza Warszawa ...
Teatroman
10 lat temu
Niech Żeber się wypowie, dlaczego w takim razie Teatry Dramatyczne jeżdzą na zagraniczne festiwale, gdzie są doceniane pzez międzynarodową publiczność (Jarzyna, Warlikowski, Lupa..), a teatry takie jak jego nie mają na to szans.... hehe, pewnie też o pieniądze chodzi???? Żebrowski stracił poczucie rzeczywistości po prostu. Takie teatry jak jego to już miały swój czas w USA 30 lat temu. Ten pan nie robi nic innego tylko kopiuje przez kalkę to co się działo w Nowym Jorku w latach 70 i 80 tych.
...
Następna strona
bDYkniLX