Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Wojewódzki nie powinien być twarzą polskiej prezydencji"

596
Podziel się:

Afrykańska społeczność oskarża go o rasizm!

"Wojewódzki nie powinien być twarzą polskiej prezydencji"
bEELaVGZ

Pod koniec maja w Radiu Eska w trakcie audycji Kuba Wojewódzki i Michał Figurski próbowali dodzwonić się do Alvina Gajad-hura, rzecznika Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Może zadzwonimy teraz do Murzyna? – padło z ust prowadzącego show, który następnie dodał: W jakiej sieci on może mieć telefon? Która się z czarnym kojarzy? Buszmeni? Audycję sponsoruje warszawski oddział Ku Klux Klanu.

Na te wypowiedzi na antenie radia natychmiast zagregowała Rada Etyki Mediów, która uznała, że to demonstracja rasizmu. Podobnego zdania jest komitet na rzecz Praw Afrykańskiej Społeczności w Polsce. W liście otwartym do rządu członkowie organizacji zwrócili się z żądaniem usunięcia Wojewódzkiego z promocji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Wojewódzki nie powinien być twarzą polskiej prezydencji. Wojewódzkiemu się za dużo pozwala – powiedział Rzeczpospolitej pochodzący z Senegalu muzyk Mamadou Diouf, który podpisał apel. Zasadą UE jest poszanowanie wszystkich bez względu na ich wyznanie i pochodzenie. Czy w takim razie Wojewódzki powinien reprezentować Polskę?

bEELaVHb

To nie pierwsze takie jego wypowiedzi – dodaje w rozmowie z gazetą poseł PO John Godson, który twierdzi, że sam był obiektem rasistowskich ataków i kpin Wojewódzkiego. Jego zachowanie jest niebezpieczne, bo wzoruje się na nim wielu młodych ludzi.

Rzeczywiście, wielu fanów Kuby ("młodych, wykształconych, z dużych miast") może poczuć, że kpiny z "Murzynów" są wciąż akceptowalne i jest na nie miejsce nawet w mediach.

Przypomnijmy, co powiedział o ich audycji sam wyśmiewany przez Kubę i Michała "Murzyn":

Znam się na żartach. Wiem, co to pastisz i mam dystans do siebie, ale to było przegięcie. *Kpiny z koloru skóry nie mają nic wspólnego z żartem. *Nigdy nie rozmawiałem z tymi panami, nie rozumiem, kto dał im prawo do takiego traktowania mojej osoby i osób o ciemnej karnacji. Nawet gdybym miał korzenie murzyńskie, czy byłby to powód do śmiechu czy drwin?

bEELaVHh
bEELaVHC
KOMENTARZE
(596)
gość
10 lat temu
ja go lubie a kuba rasista hahahahaha dobry zart
gość
10 lat temu
wojewodzki jest zbyt inteligentny dla pewnego towarzystwa. Wolą go krytykować, bo nic nie rozumieja z tego co gada Kuba. Inteligencja jest piękna. Kocham Wojewódzkiego. Mam 65 lat - to nieprawda że kochają go tylko inteligentne małolaty.
gość
10 lat temu
kuba wy...
bEELaVHD
gość
10 lat temu
racja!!!
gość
10 lat temu
wojewówdzki to cham... konin czyta pudla.
Najnowsze komentarze (596)
gość
10 lat temu
zacofany zakompleksiony palancik ze wsi warszawa..
gość
10 lat temu
kupa dupowchódzki
gość
10 lat temu
wszyscy powinni dać Mu święty spokój! Cokolwiek powie każdy odbierze to na swój sposób i to jest ich problem nie Jego...
gość
10 lat temu
obrzydliwe bydlaki naśmiewają się z Polski,opozycji, patriotyzmu.fajnie się im poniża Polaków.A NAWET WCALE TO NIE DZIWI jak jeden to żydzioszek, a drugi figurski rusek.
gość
10 lat temu
jakubek przebiegły żydzio SPRYTNIE pierze MÓZGI dzieciakom, haha, faszeruje ich głowy swoją propagandą! te jego gadki manipulatorsko-POlityczno - obseniczne , a naiwne dzieciaki to łykają, wspólczucia dla ich rodziców,
gość
10 lat temu
b****n, podjudzacz, żałosny pseudo juror, pseudo znawca, zakompleksiony szyderca,czy to program rozrywkowy, muzyczny, czy satyryczny..wszędzie zawzięcie uprawia antypolonizm, nienawidzi Polaków, przemyca treści pro PO, pro Gazeta GÓW kapie od niego jadem i agresywnym chamstwem
gość
10 lat temu
p*****k i cham
gość
10 lat temu
on jest Świetny Uwielbiam :*
bEELaVHv
gość
10 lat temu
jak ma kogoś szanować, jeśli sam nie ma za grosz szacunku dla siebie.. kompleksy dzieciństwa trzeba nadrabiać.. może kozetka...??
gość
10 lat temu
jak wojewódzki obrarza m******w to niech go poślą do radiamaryja, tam się pżyda.
gość
10 lat temu
ojejeku jejku troche dystansu nikogo jeszcze nie zabilo, wojewodzi permamentnie tez z siebie polewa...
gość
10 lat temu
co racja to racja!!!
gość
10 lat temu
ha,ha,ha... brawo kuba. troche to juz nie wypada panowi w srednim wieku, no ale... zaziałes chłopie. a siec pewnie m****n miał z lebary. hahahaha...
gość
10 lat temu
Jak go widziałam w silver scrin na puławskiej to był taki zarośnięty ze ciezko go bylo rozpoznac .Pocisnełam mu z koleżanka ze nie stać go na żyletki i poszłam a on nawet nic nie odpowiedział.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEELaVIo
bEELaVIp
bEELaVIq
bEELaVIr
bEELaVIs
bEELaVHX