Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nergal ATAKUJE KOŚCIÓŁ: "Wojtyłę można oceniać jak każdego innego!"

9083
Podziel się:

"Dekalog mi się nie podoba! Kiedy tylko chcę, mogę sobie rwać to, na co mam ochotę."

Nergal ATAKUJE KOŚCIÓŁ: "Wojtyłę można oceniać jak każdego innego!"
bEEKcJAl

Polska się jednak zmienia. Jeszcze 10 czy 15 lat temu Adam Darski za swoje poglądy wyleciałby pewnie z pracy. Kilkaset lat temu spalono by go na stosie. Teraz wygląda na to, że atakującym go katolickim dziennikarzom i biskupom nie uda się, mimo szczerych chęci, wywrzeć wpływu na jego pracodawcę. Nergal, zdeklarowany antyteista, uważający wszystkie wielkie religie za mącące ludziom w głowach sekty jest jedną z najwiekszych gwiazd jesiennej ramówki TVP i występuje jako juror w popularnym programie rozrywkowym.

W nowym Newsweeku, którego okładkę już komentowaliście, Darski tłumaczy swoje poglądy i odpowiada na zarzuty walczących z nim katolików. Czy ma rację? Oceńcie sami:

- Biskupi się burzą, dziennikarze katoliccy też. Nie sądzi pan, że mają rację?

bEEKcJAn

- Mają swoją, a ja mam swoją. Ponoć żyjemy w demokracji i pluralizmie. Zresztą nie ma o co kruszyć kopii. Wybaczam im, albowiem nie wiedzą, co czynią. Walczą w obronie religii, której fundamentowi, czyli prawu do wolnego wyboru, zaprzeczają. W sumie to jest nawet zabawne, bo, parafrazując słynne słowa z "Fausta", są częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, zło czyni.

(...)

- Ci ludzie mówią: dobrze kolego, możesz mieć poglądy, jakie chcesz, ale muszą się one pokrywać z naszą wizją świata. Kiedyś krążył dowcip o czasach głębokiej komuny, gdy na maturze odczytano temat pracy: "Kto jest twoim wzorcem osobowym i dlaczego akurat Józef Stalin?". Mnie próbują medialnie ukamienować ludzie, którzy chcieliby, aby dziś młodzi ludzie pisali maturę na temat: "Kto jest twoim wzorcem osobowym i dlaczego akurat Karol Wojtyła?". A takiego wała! Jestem dla nich niebezpieczny, bo mówię młodym ludziom, że mają prawo wyboru, że każdy z nich jest gwiazdą i każdy ma w sobie pierwiastek boskości. Podnoszę ich z kolan.

- Jan Paweł II nie sprawiał, że chciał się pan zmienić?

bEEKcJAt

- Nie. W swoim czasie chciałem nawet pisać pracę magisterską o negatywnym obrazie tego papieża w światowych mediach. Chciałem pokazać, że nie wszędzie jest on postrzegany tak jak u nas. U nas największe zakapiory na słowa "Karol Wojtyła" w ministrantów się zamieniają. To przecież głupie jest. To był człowiek i można go oceniać jak każdego innego.

Nergal tłumaczy też, dlaczego się nie podda mimo protestów: Kiedyś ludzie nie odpuszczali, chociaż wiedzieli, że im stos za to grozi, a ja mam odpuscić, bo ktoś zbiera podpisy pod kościołem?

(...)

- Dekalog mi się nie podoba. (...) Kościół próbuje nam wmówić, że ma monopol na prawdę i wiedzę. (...) Nie kradniesz, bo wiesz, że dana rzecz należy do kogoś innego, a nie dlatego, że tak stoi w Dekalogu. Postępuj tak, jak chciałbyś, aby postępowano względem ciebie. To wystarczy. Nie trzeba przykazań, objawionych prawd wiary czy moralnych milicjantów. Myślę, że nie bez powodów kościół wymyślił termin "owieczki". To lżejsza wersja baranów.

bEEKcJAu

Rozmowa zeszła też na temat podarcia Biblii, którą Nergal nazwał "gównem":

- Scena jest moim teatrem i kiedy tylko chcę, mogę sobie rwać to, na co mam ochotę. I jeszcze, na szczęście, jak pokazał ostatni wyrok sądu, za to się nie skazuje, nie wsadza do więzienia. I to nie powinno obrażać niczyich uczuć religijnych**.**

- Odważyłby się pan Koran porwać?

- Cóż za tendencyjne pytanie. Nie potrafi pani wymyslić nic innego? Urodziłem się w Polsce, a nie w Palestynie. Dlaczego miałbym rwać Koran, kiedy to chrześcijanie, a nie muzułmanie próbują w moim kraju ograniczać wolność**?**

bEEKcJAv
bEEKcJAO
KOMENTARZE
(9083)
Święta Anna Z...
10 lat temu
Przynajmniej nie gwałci dzieci.
gość
10 lat temu
Zgadzam się z nim. Facet jest mądry. Papież był niesamowity, ale był człowiekiem jak każdy. A nie ma człowieka bez wad. Co do Nergala. Czemu tak na niego najeżdżacie? Mówi to co myśli. A wy go bez mądrej argumentacji atakujecie.
gość
10 lat temu
A czego ty chcesz od komunistów.Żeby nie oni do dziś byś krowy pasał bo nie stać by cię było na nauki
bEEKcJAP
gość
10 lat temu
popieram!
gość
10 lat temu
Nergal - brawo - wszystko, co tu przeczytalam, jest prawda.
Najnowsze komentarze (9083)
gość
8 lat temu
Spal się w piekle!!!!!!
Szatan z szós...
9 lat temu
Ale koranu nie podrze hahahaaa
gość
9 lat temu
Kościół nie ogranicza wolności, Kościół ją daje. Oj Adamie, Adamie, a nie zastanawiało Cię nigdy kim był Adam w Biblii? Może to nie przypadek, że masz tak na imię? I oczywiście nie to, że rodzicom akurat to imię się spodobało?;)Pomyśl, choć nie zaglądasz pewnie na ten portal, ja też nie zaglądam, dziś wyjątkowo:)
gość
9 lat temu
Kościół nie ogranicza wolności, Kościół ją daje, Oj Adamie, Adamie, a nie zastanawiało Cię nigdy kim był Adam w Biblii? Może to nie przypadek, że masz tak na imię? I oczywiście nie to, że rodzicom akurat to imię się spodobało?;)Pomyśl, choć nie zaglądasz pewnie na ten portal, ja też nie zaglądam, dziś wyjątkowo:)
Święta Anna Z...
10 lat temu
Przynajmniej nie gwałci dzieci.
gość
10 lat temu
prawdę mówi
gość
10 lat temu
A czego ty chcesz od komunistów.Żeby nie oni do dziś byś krowy pasał bo nie stać by cię było na nauki
gość
10 lat temu
a może więcej takich odważnych się znajdzie?To byłby cud
bEEKcJAH
gość
10 lat temu
'POSTĘPUJ TAK,JAK ,JAK CHCIAŁBYŚ ABY POSTĘPOWANO WZGLĘDEM CIEBIE'...TO WYSTARCZY...BĘDZIE MIŁOŚĆ...POKÓJ...TAKIE PROSTE...DLACZEGO TAKIE TRUDNE??? NERGAL-JESTEM Z TOBĄ...
gość
10 lat temu
Wy sami z papieża robicie nadczłowieka, a Nergal w sumie ma racje
gość
10 lat temu
skoro my mamy odwalić sie od niego to on niech odwali sie od katolików !!!
gość
10 lat temu
Nergal Ty pało
gość13
10 lat temu
nergal gównem śmierdzącym to ty jesteś!!!!!!
gość13
10 lat temu
co to za ścierwo?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEKcJBA
bEEKcJBB
bEEKcJBC
bEEKcJBD
bEEKcJBE
bEEKcJBj