Trwa ładowanie...
Przejdź na

Hołdys broni Nergala: "RELIGIJNY AMOK NIE ZNA LITOŚCI!"

1829
Podziel się:

"Obłąkanych nie brakuje. Znowu pojawia się święta inkwizycja. Boję się tego tłumu na równi z ekstremistami islamskimi."

Hołdys broni Nergala: "RELIGIJNY AMOK NIE ZNA LITOŚCI!"
bECmUOSZ

Nie zapowiada się na to, by Nergal miał wkrótce pożegnać się z programem The Voice of Poland. Nie dość, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że szefowie Dwójki nie muszą go zwalniać, to dowiedzieliśmy się dzisiaj, że Darski tak skonstruował swój kontrakt na występ w programie, że jego zerwanie oznaczałoby ogromne straty finansowe dla Telewizji Polskiej.

To jednak nie ostudziło krytyków jego udziału w programie. W sprawie głos zabierali już hierarchowie kościelni i politycy. W jego obronie postanowił stanąć Zbigniew Hołdys, który nagonkę na Nergala porównuje do świętej inkwizycji, kiedy mordowano wszystkich, którzy sprzeciwiali się Kościołowi.

Nergal znajduje się w potrzasku. Gdybyśmy mieli na podorędziu wehikuł czasu i przenieśli całe to zdarzenie w okolice średniowiecza – rozeźlony lud z wyżej wymienionych grup społecznych już by znosił gałęzie na ognisko – pisze Hołdys w felietonie zatytułowanym Zabić Nergala żywcem zamieszczonym w serwisie T-mobile Music. Akty zemsty, prawa wojny i wreszcie religijny amok nie znają litości. Tymczasem mamy XXI wiek. Dawno nikt nikogo na stosie nie spalił, choć obłąkanych nie brakuje.

bECmUOTb

I oto znowu pojawia się święta inkwizycja, która pod pretekstem moralnej wyższości ściga człowieka za jego kreację i widzenie świata. Nikomu krzywdy nie zrobił, gra świetnie na gitarze, pilotuje znakomity zespół rockowy - ale tłum woła "oślepić!". Boję się tego tłumu na równi z ekstremistami islamskimi.

Hołdys twierdzi, że zachowanie Nergala to jedynie kreacja artystyczna i w takich kategoriach powinna być oceniana.

Każda prawdziwa kreacja w sztuce budzi u innych demony. Zaśpiewacie o zabijaniu - usłyszycie, że sami jesteście warci zabicia. Zaśpiewacie o narkotykach - posypią się oskarżenia, że jesteście ćpunami i dilerami. Zaśpiewacie o Bogu dobrze - podpadniecie niewierzącym. Zaśpiewacie źle – macie przechlapane u wierzących. Jak sobie z tym radzić?

Scena jest miejscem kreacji. Tam wolno wszystko, o ile nie krzywdzi się celowo innego człowieka. Być może powinno się na biletach pisać ostrzeżenie: "Uwaga, na koncercie mogą zostać urażone uczucia religijne niektórych osób, co nie jest zamiarem artysty", żeby wszystko było jasne. I z drugiej strony: gdyby Nergal wszedł do kościoła i podarł tam Pismo Święte, uznałbym go za... - tu wstawcie dowolny bluzg. Kiedy robi to na scenie - musimy się pogodzić z tym, że mu wolno.

bECmUOTh

Zgadzacie się z nim? Wygląda na to, że "sprawa Nergala" ma szansę stać się przełomem w polskim show-biznesie i nie tylko.

bECmUOTC
KOMENTARZE
(1829)
gość
10 lat temu
Jesteś tak durny, że nie warto z tobą dyskutować. Nergal powiedział, dlaczego koran go nie interesuje. Przeczytaj jego wywiad jeszcze 100 razy, może coś dotrze.
gość
10 lat temu
ja nie moge z tym kosciolem. wywalic ich wszystkich w kosmos, ksiezulkowie
gość
10 lat temu
Dobrze mowi
bECmUOTD
gość
10 lat temu
w 100% sie zgadzam! ma RACJE!!!
gość
10 lat temu
tak naprawde metalu sluchaja nieogarniete chamskie tluki, bylam kiedys na koncercie metalowym i nie polecam nikomu, po co kreowac smierc, zabijanie, ciemnosci ulomnosci i jakies wampiry czy cos tam, juz lepiej siewac o aniolkach, muzyka potrafi uzdrawiac czlowieka(MJ) , i tak powinno byc, niech uzdrawia i leczy niz ma wplywac na dewiacje ludzkie
Najnowsze komentarze (1829)
prawda
10 lat temu
Nergal jest chory psychicznie, niestety drugi Hitler w historii.
prawda
10 lat temu
Nergal jest chory psychicznie, niestety drugi Hitler w historii.
Peter222
10 lat temu
jakby zabił człowieka to nie, ale chyba czujesz różnicę?
Peter222
10 lat temu
jak zwykle zgadzam się ze Zbychem :)
gość
10 lat temu
Po raz pierwszy w zyciu zgadzam sie z tym zydkiem:)
gość
10 lat temu
A kto mówi o człowieku "Scena jest miejscem kreacji. Tam wolno wszystko, o ile nie krzywdzi się celowo innego człowieka". Czytaj uważnie tłuku.
gość
10 lat temu
"a jakby na scenie zabil czlowieka tez bys pier...lił ze mu wszystko na scenie wolno bo jest artystysta?" - wyraźnie napisał "Scena jest miejscem kreacji. Tam wolno wszystko, o ile nie krzywdzi się celowo innego człowieka". Odpowiedzi masz w tekście, pacanie, oszczędź nam swojej bezcelowej pisaniny.
gość
10 lat temu
a to Małpce na sznureczkach - dać banana i będzie się cieszył. To jest facet bez żadnych zasad , tu jest chrzestny a tu wyznaje satanizm . Jeśli masz jakieś przekonania to się tego trzymasz i dążysz do doskonałości , po prostu medialna kukła. w d....... z czubem darski po prostu jest nikim , na usługach i tyle w tym temacie , następny palikot pacynka na sznureczkach. To jest kiełbasa przedwyborcza , jak nergal zrobi swoje pójdzie w odstawkę, znienawidzony przez Polaków .
bECmUOTv
gość
10 lat temu
Bezczeszczenie Biblii to akt nie tylko nietolerancji religijnej, ale również obraza uczuć wielu Polaków. Gdzie w takiej sytuacji zamelinowały się nasze urzędy sprawiedliwości opłacane z naszych podatków???? - To przekracza wszelkie normy cywilizacyjne i aspekty rozumienia. -Gdzie my jesteśmy???
gość
10 lat temu
Hołdys+Nergal=nearedentalczyk. Obu poziom intelektu i inteligencji jest mniejszy od idioty. Niech ten cały nergal spróbuje uczynić to z Koranem co uczynił z Biblią- czy stać tego idiotę na taką odwagę? - Czekam na taki akt. artyustyczny!!!
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
A po co ma tam iść? Tam chodzą PISuary...
gość
10 lat temu
Hołdys niby mądry...a jednak g***i!!!
gość
10 lat temu
Takich satanistów jak Nergal powinno się wieszać na przydrożnych drzewach,a jak jest tak odważny to niech podrze publicznie koran.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECmUOUo
bECmUOUp
bECmUOUq
bECmUOUr
bECmUOUs
bECmUOTX