Trwa ładowanie...
Przejdź na

Oni też zostali oszukani! "WISZĄ MI KASĘ!"

158
Podziel się:

Dancewicz, Rozmus i Strasburger są w takiej samej sytuacji co Skrzynecka...

Oni też zostali oszukani! "WISZĄ MI KASĘ!"

J

Jak już pisaliśmy, dyrektor warszawskiego Teatru Bajka zniknął nagle bez wieści, pozostawiając długi na kilkaset tysięcy złotych, z czego 134 tys. jest winien samemu Zakładowi Gospodarowania Nieruchomościami. Zobacz: Skrzynecka nie dostała pensji od 13 MIESIĘCY!

Reszta zaległości należy się aktorom, którzy od miesięcy pracowali za darmo, a obiecane im pensje nie były wypłacane. Sprawę podniosła dwójka spośród poszkodowanych: Katarzyna Skrzynecka i Stefan Friedmann, ale aktorów, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji jest znacznie więcej.

Zadłużenie wobec pracowników jest naprawdę potężne. W sumie Stefanowi Friedmannowi, Kasi Skrzyneckiej i mnie ten pan jest winny ponad 100 tys. zł. A reszta? Technicy, garderobiane... - wylicza Karol Strasburger. Czuję się oszukany, bo włożyłem w to dużo serca, pozytywnych emocji.

Czujemy się oszukani. Do tej pory wiszą mi pieniądze. Jest to oszustwo - dodaje Renata Dancewicz, zaś Robert Rozmus ujawnia, ze dyrektor teatru jest mu winien ponad 10 tys. złotych.

Pełnomocnik teatru w jednym z wywiadów tłumaczył się... katastrofą smoleńską:

Po katastrofie smoleńskiej odnotowano istotny spadek frekwencji. Potem był bezruch wakacyjny. Kolejne spektakle musiały być odwoływane. Dlatego pojawiło się zadłużenie, które uniemożliwiało natychmiastowy zwrot pieniędzy.

Rzeczywiście, wiele teatrow odnotowało wówczas spadek frekwencji, a co za tym idzie, dochodów. Ale nie Bajka, jak utrzymują zatrudnieni tam aktorzy.

Każdy spektakl graliśmy przy pełnej widowni, teatr dobrze prosperował, dlatego nie rozumiemy, jak można było doprowadzić do takiej sytuacji - mówi oburzona Skrzynecka.

Sprawą zajęła się już policja.

Zgłaszają się do nas firmy i osoby, które twierdzą, że zostały finansowo oszukane przez warszawski Teatr Bajka. Wszczęliśmy dochodzenie w tej sprawie - informuje rzecznik śródmiejskiej policji Tomasz Oleszczuk.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(158)
gość
11 lat temu
Ludzie sa w gorszych sytuacjach.Im nic nie bedzie!
gość
11 lat temu
Ciekawe czy właściciel uciekł do Izraela. Nazwisko "Biskupski" sugerowałoby pochodzenie z tej razy zaradno-handlowej.
gość
11 lat temu
w mango hahahahaha u boku chajzera i SOSNOWSKIEGO HHAHAHAA
Praga Boy
11 lat temu
ojejku...załózmy fundację.takie życie ,poradzą sobie ,jakiś gowniany wywiad,frajerska reklamka i już.niech spadają
gość
11 lat temu
Czwórka miernych aktorzyn.
Najnowsze komentarze (158)
gość
11 lat temu
przyzwoici ludzie, nikt się ich nie boi to są oszukiwani przez cwaniaków
gość
11 lat temu
Co to za głupie tłumaczenia. Po katastrofie byłam kilka razy w tym teatrze i zawsze była pełna sala. O co do cholery chodzi?
gość
11 lat temu
iech przestaą płakać na brak kasy , pseudo aktorzy !!
gość
11 lat temu
w mango hahahahaha u boku chajzera i SOSNOWSKIEGO HHAHAHAA
gość
11 lat temu
skrzynecka myslała , że jest aktorką a tu zwykły przekręciarz zatrudnił miernoty. Dobrzy aktorzy pracują w teatrach a nie widmach
gość
11 lat temu
tylko tyle stracili i płaczą???? Żołądek im do kręgosłupa nie przyrośnie. Jedzą piją lulki palą,tańce ,hulanki i swawole.A co mają mówić emeryci jak państwo ich oszukuje ?????
gość
11 lat temu
niech sprzedaja swoje samochody i domy, to będą mieli na chleb
gość
11 lat temu
prywata po polsku
gość
11 lat temu
No nieeee, tłumaczenie się Smoleńskiem jest co najmniej niesmaczne!
gość
11 lat temu
Ja mam na rękę 1200 zł. i muszę przeżyć sama wychowuje dwoje nastolatków. jedzenie i opłaty to 1100 zł miesięcznie. około 100 zł. reszta potrzeb. jest super ciężko i muszę przeżyć. dla moich pociech.
gość
11 lat temu
czy wasza praca jest niezbędna biednemu społeczeństwu??? NIE aktorzy w Polsce i inne szołeny powinny zarabiać tak jak przeciętny polak czyli 2500 brutto w czym ich praca jest lepsza od pracy sprzątaczki np.dzięki sprzątaczce jest czystko a środowisko aktorskie to jeden wielki burdel imprezki sponsorowane itp. pasożyty społeczne
gość
11 lat temu
aktorzyki-pajacyki
gość
11 lat temu
biedactwa
gość
11 lat temu
Do reklamy cwaniaki: czopki,podpaski,papier taletowy i słodycze czekają
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie