Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kontrowersyjne wideo z Topą to kampania o... autyzmie (WIDEO)

1732
Podziel się

Udana? A może tym razem przesadzili?

Kontrowersyjne wideo z Topą to kampania o... autyzmie (WIDEO)
bDglnYkB

W ciągu ostatnich kilku dni w sieci pojawiły się dwa niepokojące materiały z udziałem Bartka Topy. Aktor najpierw bardzo dziwnie zachowywał się w warszawskim metrze, następnie - w jednym z supermarketów. Trudno było doszukiwać się przyczyn takiego stanu rzeczy, jednak pewnym było, że jeżeli nie jest to jakiś "happening", to potrzebna jest mu natychmiastowa pomoc.

Dziś okazało się, że, tak jak przypuszczaliśmy, wideo, które mogliście oglądać na Wrzucie, były elementem kampanii społecznej fundacji Synapsis, zajmującej się osobami dotkniętymi autyzmem. Rano Topa tłumaczył w TVP 1, że dla niego było to jedynie zadanie aktorskie i na co dzień cieszy się dobrym zdrowiem, ale w Polsce żyją tysiące ludzi zmagających się z tą straszną chorobą.

Zaprezentowano również finałowy spot akcji "Autyzm wprowadza zmysły w błąd":

bDglnYkD

Jak sądzicie, czy to dobry pomysł, żeby zwrócić uwagę na problemy osób z autyzmem? Czy trzeba uciekać się do tego typu metod, żeby uzyskać pożądany efekt?

Przypomnijmy również dwa poprzednie wideo z Topą:

bDglnYkJ
bDglnYle
KOMENTARZE
(1732)
gość
9 lat temu
Co Pudlu, głupio Ci, a juz sie doszukiwałes. Czy udana? Pewnie ze tak! W koncu o tym sie pisze teraz wszedzie. Brawo dla Pana Bartka. Jest Pan znakomity i odważny !
gość
9 lat temu
Słusznie. W dzisiejszych czasach do pewnych środowisk tylko w ten sposób można dotrzeć. Brawo za pomysłowość.
gość
9 lat temu
Topa swietnie to zagral, brawo!
bDglnYlf
gość
9 lat temu
potrzebne sa takie akcje a swoja droga fajnie wszystkich wkrecil ;p
gość
9 lat temu
no i dobrze, bardzo się ciesze, że facet nie ma ze sobą problemów, bo to byłoby bardzo przykre:/ brawa za kunszt aktorski:P
Najnowsze komentarze (1732)
gość
2 lata temu
Wiele badań potwierdza, że przyczyną autyzmu jest ołów i aluminium zawarte w pożywieniu, nie należy mylić aluminium ze szczepionek które nie mają wpływu na rozwój tej choroby. Bardzo dobre wyniki uzyskuje się podczas odpowiedniej chelatacji metali ciężkich w szczególności w autyzmie - to sprawdzona informacja. Polecam poczytać książkę dr Skoczylasa - "zneutralizuj chemię z pożywienia i odzyskaj zdrowie" - efekty są naprawdę widoczne.
eMO
5 lata temu
szacunek. dobry aktor i świetnie ukierunkowany gest społeczny. GRATULUJĘ z całego serca.
gość
9 lat temu
To jakiś żart? Te dzieci są niebezpieczne, a on wygląda na narkomana.,
gość
9 lat temu
mam dziecko z autyzmem ty i****o przez cały okres ciąży nie wypiłam grama alkoholu mam nadzieje że tobie też się to przytrafi i będziesz musiał patrzec codziennie jak twoje dziecko żyje w zupełnie innym świecie.Przez takich ludzi jak ty ten świat wygląda jak wygląda współczuję twojej rodzinie .Lepiej się dokształc w tej kwesti bo gówno wiesz i radzę się lepiej nie wypowiadaj jak jesteś ignorantem i beznadziejnym człowiekiem
gość
9 lat temu
Panie Bartku, REWELACJA! Jakbym widziała własnego synka... Co prawda ma niecałe 8 lat i w metrze ma inne dziwactwa, tzn. skacze przy szybie, przegląda i pokrzykuje, ale te firmy oddają autyzm w 100%. Ucieczka przed niesłyszalnymprzez neurotypowych dźwiękiem, walka ze sobą w hipermarkecie - zagrane niesamowicie! To jest właśnie AUTYZM niezrozumiały dla wielu ludzi...
gość
9 lat temu
super!!
dunta
9 lat temu
Jak ludzie mają się dowiedzieć o co chodzi w tej chorobie jeśli się nie informuje społeczeństwa na każdy możliwy sposób.
gość
9 lat temu
Teraz dopiero beda wytykac mojego dzieciaczka, ma niestety autyzm. Synapsis - nie macie serca...
bDglnYkX
gość
9 lat temu
nie zycze sobie takich kampanii
gość
9 lat temu
narkoman
gość
9 lat temu
Może ona ma rację, teraz ludzie nie mają już kręgosłupów moralnych. Menele się mnożą na potęgę.
gość
9 lat temu
skąd wzięłaś te statystyki, z butelki po wódce?
gość
9 lat temu
np ciebie jak ci się takie dziecko urodzi. W 2006 1/150 urodzeń, teraz 1/60 urodzeń i wzrasta. Masz duże szanse, więc się ucz , bo może ci sie przydać.
gość
9 lat temu
A czym się różni dziecko z mongolską twarzą od dziecka z normalniejszą twarzą, skoro rozum obu można zmieścić w solniczce? Najprościej jest odróżnić zdrowe od chorych. Jak można tak udawać.
...
Następna strona
bDglnYlz