Trwa ładowanie...
Przejdź na

Film Holland NOMINOWANY DO OSCARA!

739
Podziel się:

W kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". O nagrodę powalczy również Janusz Kamiński za zdjęcia do "Czasu wojny".

Film Holland NOMINOWANY DO OSCARA!
bEDzlJjF

To ważny dzień dla polskiej kinematografii - film Agnieszki Holland W ciemności opowiadający o ukrywających się w czasie drugiej wojny światowej przez ponad rok w Lwowskich kanałach Żydach, został nominowany do Oscara w roli "Najlepszy film nieanglojęzyczny", W rolę Polaka, który najpierw chce na uciekinierach zarobić, później jednak targają nim dylematy moralne, wciela się Robert Więckiewicz.

Polski obraz będzie konkurował m.in. z irańskim Rozstaniem. Według obserwatorów walka rozegra się właśnie między dziełem Holland a świetnie ocenianym filmem z Bliskiego Wschodu. Biorąc pod uwagę fakt, że nadal panuje "moda na wschód", a polska reżyserka poruszyła w swojej produkcji wiele kontrowersyjnych kwestii (jak chociażby seks w getcie), o zdobycie statuetki może nie być łatwo.

Drugim polskim akcentem jest nominacja dla uznanego polskiego operatora, Janusza Kamińskiego za zdjęcia do Czasu wojny. Na liście kandydatów do nagrody nie znalazły się typowane polskie animowane filmy krótkometrażowe, Zaczarowany fortepian oraz Ścieżki nienawiści.

bEDzlJjH

Gratulujemy nominacji. Nie wiadomo, czy Hollywood doceni ten niełatwy, odważny film, ale pewnym jest, że teraz Polacy jeszcze tłumniej ruszą do kin. Widzieliście już W ciemności?

bEDzlJki
KOMENTARZE
(739)
gość
10 lat temu
Może kiedyś Polska wybije się w sztuce kina. Trzymam kciuki!
gość
10 lat temu
wreszcie jakiś powiew polskości na tle międzynarodowego kina
gość
10 lat temu
Mam nadzieję, że zdobędzie nagrodę, zasłużyli sobie wszyscy.
bEDzlJkj
gość
10 lat temu
Dobrze. Trzeba iść do kina.
gość
10 lat temu
Gratulacje dla Pani Agnieszki za tak wspaniały film:):):)
Najnowsze komentarze (739)
gość
10 lat temu
www.agnieszkaholland.pl polecam !!!!!
gość
10 lat temu
To było piękne !
gość
10 lat temu
Widziałam film polecam z*******y :)
Polka
10 lat temu
W ty filmie ta żydówka oszkalowała Polaków i utworzyła stereotyp Polaka cwaniaczka i powszechnego antysemityzmu. Jestem typową rodowitą Polką.urodzoną i mieszkajacą w miescie w którym mieszkało wielu żydów. Moi rodzice, dziadkowie, znajomi nigdy nie wyrazali sie źle o żydach. Mówili o wspólnej niedoli w czasie wojny. Płakałam na filmach o getcie. Źle op żydach po raz pierwszy usłyszłam od rodziny jak się później okazało żydowskiej. Nie wiem czy była to prowokacja. Teraz przez takie indywiduum jak holland czuję sie jako rodowita Polka oszkalowana przez tego babochłopa. Zauważyłam, że żydzi obrażają bezpodstawnie Polaków i są butnymi faszystami, a ja nienawidzę faszystów. zasłużyli na to swoim niegodnym i niewdzięcznym postępowaniem wobec gospodarzy naszej słowiańskiej ziemi którzy udzielili im gościny.
gość
10 lat temu
Osobiście myślałam ,że film będzie lepszy. Po wyjściu z kina rozczarowałam się. Film dotyczy TYLKO jednej akcji ( siedzącego cały czas w kanałach żydowskiego społeczeństwa). Lubię filmy wojenne lecz ten nie przypadł mi do gustu ,,Lista Schindlera" bardziej budzi emocje. Mimo to nie radzę rezygnować z obejrzenia każdy ma własny gust :)
gość
10 lat temu
Dlaczego Polacy ZAWSZE nagrywają coś o wojnie? -.-
gość
10 lat temu
Ja bylam,film jest przecudny, swietna gra aktorska,swietne zdjecia,muzyka.Wszystko na 6.Brawo P.Agnieszko!!!!!!!!!!!
gość
10 lat temu
widziałam, super
bEDzlJkb
gość
10 lat temu
W "odwróconych" wyglądał tak super..;) mój kochany Blachaaa ! ;D hehe
piotrkow tryb...
10 lat temu
film krecono w pieknym rynku w piotrkowie tryb
gość
10 lat temu
Podpis Ż*d.
gość
10 lat temu
świetny film!!!!
gość
10 lat temu
Film swietny polecam
gość
10 lat temu
żydom, i innym maściom, mówimy nie!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDzlJkU
bEDzlJkV
bEDzlJkW
bEDzlJkX
bEDzlJkY
bEDzlJkD