Trwa ładowanie...
Przejdź na

Z OSTATNIEJ CHWILI: Tusk chce odrzucenia ACTA!!! WYGRALIŚCIE?

2033
Podziel się:

Czyli jednak? Zobaczcie, jaką macie siłę! "Nie miałem racji" - przyznaje premier. "Przekonują mnie argumenty."

Z OSTATNIEJ CHWILI: Tusk chce odrzucenia ACTA!!! WYGRALIŚCIE?
bEDopEXp

Czyżby jednak? Wygląda na to, że mamy świetną wiadomość dla wszystkich zaangażowanych w walkę z próbą narzucenia nam cenzury internetu i terroru praw autorskich. Okazuje się, że warto jednak protestować, warto pokazywać, z czym się nie zgadzacie. Że w demokratycznym kraju nie da się lekceważyć głosu milionów młodych ludzi. Jeżeli ta informacja okaże się początkiem drogi do odrzucenia w Europie ACTA, będzie to zasługa wszystkich Was, którzy się w to zaangażowali.

Donald Tusk poinformował właśnie na konferencji prasowej, że będzie przekonywał kraje Unii Europejskiej do... odrzucenia ACTA. Możemy więc być już raczej pewni, że tzw. "porozumienie" nie zostanie przyjęte w Polsce.

Wysłałem dzisiaj list do wszystkich przywódców partii, które współpracują z PO i PSL w ramach tzw. Europejskiej Partii ludowej - to są wszyscy premierzy, pani kanclerz (Niemiec), prezydenci niektórych państw i szefostwo EPL - z propozycją odrzucenia ACTA w tym kształcie, jaki został wynegocjowany przez Komisję Europejską i pod którym także my złożyliśmy podpis i przeprowadzenie zdecydowanie głębszej debaty niż do tej pory, zanim podjęlibyśmy pozytywne decyzje o jakiś regulacjach.

bEDopEXr

Premier zapewnił równocześnie, że sprawa porozumienia jest w tej chwili dla niego priorytetowa. Przyznaje, że się mylił:

Nie zdawaliśmy sobie sprawy jak głębokiej istoty, wręcz cywilizacyjnej, dotykamy, zajmując się sprawą opisaną w ACTA. Nie mam szczególnej satysfakcji, nikt nie lubi zmieniać zdania, ale grzechem jest trwać w błędzie. Nie ukrywałem od wielu dni, że nie miałem racji. Przekonują mnie argumenty i moja lawinowo rosnąca wiedza. Sprawą ACTA zajmuję się od rana do wieczora.

Dochodzimy coraz bardziej do wniosku, że podobnie jak nasz punkt widzenia i moje stanowisko sprzed miesięcy, tak i same ACTA nie odpowiadają rzeczywistości XXI wieku, że chronienie praw własności, wywiedzionej - jeśli chodzi o metody - z doświadczeń XX-wiecznych, nie przystaje do rzeczywistości, w której internet stał się przestrzenią, jeśli nie dominującą, to współistotną tej przestrzeni realnej.

Co zaskakuje, zaczyna używać języka, którym do tej pory posługiwali się przeciwnicy przyjęcia dokumentu. ACTA nazywa "egzekucją wolności":

bEDopEXx

Istotą problemu jest byśmy wypracowali nowocześniejsze pogodzenie ochrony własności i wolności w internecie. ACTA to egzekucja wolności za zbyt wysoką cenę. Trzeba szukać innej przestrzeni prawnej. Popełniamy błędy, ważne, byśmy umieli poprawić skutki tych błędów. Także z satysfakcją dla tych, którzy czekają z utęsknieniem na bezpieczny komunikat dot. zachowania wolności w Internecie.

Pamiętajmy, że zaczęło się to tutaj, na ulicach w Polsce. I zapamiętajmy, kto był z nami, a kto próbował odebrać Wam chęć do walki i przekonywał publicznie, że, cytujemy, "bunt przeciw ACTA powstał na kłamstwie"... Nie zapomnijcie o tym.

Obejrzyjcie jeszcze raz, jaką siłę mają te nagrania. Okazuje się, że po ich obejrzeniu ciary po plecach przeszły nie tylko nam:

bEDopEXy
bEDopEXS
KOMENTARZE
(2033)
gość
10 lat temu
Wystraszył się Tusk i na siłę się ratuje! Dla niego już nie ma ratunku!
gość
10 lat temu
nawet jeśli to prawda to ludzie, pamiętajcie które media robiły z nas idiotów, które pokazywały półprawdę, to wszystko - politycy, dziennikarze, celebryci - to jedna elita! bronią się nawzajem, wspierają się nawzajem, a nas traktują jak roboli i robaki! zachowajcie w pamięci które stacje telewizyjne ośmieszały akcje ACTA lub banalizowały ten temat!
gość
10 lat temu
Hurray! Teraz oby udało się innym w Europie i w Stanach :)
bEDopEXT
gość
10 lat temu
Wmówili wam że to PiS chce zrobić państwo policyjne. Straszyli was Kaczorami, Zbiorą i ABW - wszystko po to, żeby dorwać się do władzy i samemu zrobić to czym was straszyli. Tusk i PO, to nieustanne dążenie do ograniczenia wolności obywateli, inwigilacja, kłamstwo oraz nakładanie na Polaków coraz to nowych podatków, innych danin i ich podwyższanie. Nie dajcie się nadal ogłupiać. Kaczyński nie przeszkadzał przedsiębiorcom , nie uchwalał bubli ustawowych, tylko media i POwska propaganda zrobili z niego nieomal zbrodniarza. Kaczyński ma minusy, ale jego działania nie są kierowane przeciw zwykłym obywatelom, tylko jest to walka polityczna i chęć rozliczenia tego co szkodzi, szkodziło i nadal pozostaje bezkarne.
keMy
10 lat temu
synu zbłądziłeś! i tak ci nie wybaczymy !
Najnowsze komentarze (2033)
annon
10 lat temu
Annonymous zawsze wygrywaja! A ty tusk i tak jestes juz skonczony!
gość
10 lat temu
Tusk jeszcze będziemy w sprawie paliwa protestować
gość
10 lat temu
Nie wiem z czego sie tak cieszycie ludzie??!!!!!!!!!!!!!! Nie wycofa podpisu, czyli rzuca słowa na wiatr. Chce uspokoić nastroje społeczne, uśpić waszą czujność. Jak przyjdzie co do czego to powie, że Unia podjęła inną decyzje i on musiał zrobić jak unia każe......Podpisu jednak nie chce wycofać...........Nie daje wam to do myślenia? Dajecie sobie prać mózgi ! Trzeba zbierac podpisy , żeby przeprowadzono referendum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
10 lat temu
Skoro udało nam się z ACTA , to trzeba pokazac swoje niezadowolenie w zwiazku z cenami , podatkami , podniesieniem wieku emerytalnego ! Wszyscy tylko gadaja ciagle ze sa niezadowoleni ,ze trzeba wyjsc na ulice - NIKT NIC NIE ROBI!!!! Skoro my "ta straszna mlodziez" zebralismy sie i pokazalismy ,ze NIE ZGADZAMY SIE ZAISTNIALA RZECZYWISTOSCIA - to goraco namwiam by w innych sprawach podjac rowniez takie dzialania . LUDZIE NIE BOJCIE SIE WYJSC NA ULICE !!!!!
gość
10 lat temu
co sobie o nim pomyślą teraz ci premierzy z innych krajów UE, najpierw podpisał, a teraz namawia do odrzucenia. Ja myślę, że to jakiś bajer. Poza tym, jeśli Unia podpisze umowę, to Polska nie ma nic do gadania, musi ją zaakceptować i egzekwować jej przestrzeganie, w przeciwnym wypadku czekają nas wysokie kary
gość
10 lat temu
i git! :)
gość
10 lat temu
Gratulacje, udalo sie nam!,Weźmye sie teraz jeszcze za prowokacje przeciwko Iranowi, [#V=Y#npAdku1QdR0#401#331#]#!
gość
10 lat temu
i tak na niego nie zagłosuje :P
bEDopEXL
gość
10 lat temu
Wystraszył się Pan Premier, że lemingi znowu nie oddadzą na niego swoich głosów?.
gość
10 lat temu
To teraz podaj się p****u do dymisji. CZEKAMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
10 lat temu
do tego tematu pasuje piosenka metrowego i grubsona aktywacja a szczególnie tekst ,, ... w jedności siła , a więc się zjednoczmy razem kiedy chajs razem kiedy bieda... ,,
gość
10 lat temu
to tego tematu pasuje piosenka metrowego i grubsona aktywacja a szczególnie tekst ,, ... w jedności siła , a więc się zjednoczmy razem kiedy chajs razem kiedy bieda... ,,
jacek
10 lat temu
bzdury, Tusk dalej leje wodę!!! dlaczego nie chce wycofać podpisu??
Anonymus .
10 lat temu
Tusk jest dla mnie skończony . Dobra , to co że ACTA odwołał. Czy on myśli że teraz znowu będą na niego głosowali ? Hmm.. Niektóre durnie kompletne zapewne tak. A potem dziwić się będą że w naszym kraju jest taki syf .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDopEYE
bEDopEYF
bEDopEYG
bEDopEYH
bEDopEYI
bEDopEYn