Piątek 24.02.2012 01:20

"Przeciwnicy ACTA zachowują się JAK ZŁODZIEJE!"

Jarosław Kuźniar ACTA

"Przeciwnicy ACTA zachowują się JAK ZŁODZIEJE!"

Ostatnia tzw. "afera" ze zwalnianiem Jarosława Kuźniara była raczej zabawna. Nie sądziliśmy, że ktoś wziął to w ogóle na poważnie. Przynajmniej dopóki nie wypowiedział się sam zainteresowany. Dziennikarza trochę chyba poniosło, bo ostro skrytykował internautów, z których część "zwalniała" go pewnie dla żartów. Nazwał ich wszystkich "masochistami", "smutną prawicą" itp. Zobacz: Kuźniar o "zwalniających" go: "MASOCHIŚCI, SMUTNA PRAWICA!"
 
Co ciekawe, sam Kuźniar bardzo alergicznie reaguje na to, gdy to jego ktoś obraża. Zasady wydają się proste - surowe, emocjonalne ocenianie widzów przez osobę z dostępem przed kamerę jest OK. Ocenianie jego przez widza to z kolei "frustracja" i "masochizm". O zachowanie takiego status quo walczą ludzie telewizji?
 
I co się teraz okazuje? Otóż na fali zainteresowania Kuźniarem przy okazji tej wypowiedzi w sieci zauważony został starszy wpis z jego bloga ostro krytykujący młodzież protestującą przeciw ACTA. I jest to wpis wart uwagi. Kuźniar dodał go miesiąc temu, gdy wydawało się jeszcze, że protesty zostały "przykryte" a ACTA przejdzie, na zdrowie wielkich koncernów. Dziennikarz bardzo się z tego cieszył. Napisał, że nawet jeżeli efektem będzie cenzura internetu, to bardzo dobrze, bo w końcu ktoś weźmie to wszystko za mordę.
 
Wpis Kuźniara przebija wszystko, co powiedział Hołdys. Jest wart zapamiętania, bo wreszcie ktoś na jego stanowisku napisał szczerze to, co myśli o ACTA. Wynika z niego wprost, że tak nie znosi komentarzy internautów, że życzy wszystkim "wyłączenia internetu na zawsze". "Wszystkim wyjdzie na zdrowie" - podsumowuje emocjonalnie. Trudno się dziwić, jemu monopol informacji i komentowania z pewnością by się przydał.
 
(Przy okazji - są to raczej marzenia Kuźniara a nie realne zagrożenie. Nawet gdyby ACTA weszło w życie, nikt nie zabroniłby Wam przecież komentować na Pudelku, czy gdziekolwiek indziej. Tym bardziej zastanawiająca i dziwna jest ta jego niespełniona satysfakcja i nienawiść.)
 
Poniżej jego wpis. Oto, co myśli zapewnie w duchu wiele osób decydujących o tym, co oglądacie w mediach:
 
ACTA na stół
 
W Koloseum może zabraknąć zwierząt. Gladiatorzy są niepocieszeni, nie godzi się zawodzić Rzymian. Ich wytrenowane kciuki nie mogą nagle przestać ćwiczyć. Góra, dół, góra, dół. Krew ma się lać strumieniami, inaczej będzie bunt. Niby dziś Koloseum to ruina ale instynkty pozostały, zaadoptował je Internet. Niektórzy przeciwnicy ACTA zachowują się jak przyłapani na gorącym uczynku złodzieje. Było przecież tak bezkarnie.
 
Nie rozumiem dlaczego mamy ustępować ludziom oburzonym, że zostaną pozbawieni spluwaczek? Protestującym, że ktoś wreszcie będzie karany za ich plugastwa? Sieciowa anonimowość wyzwoliła w wielu korzystających z Internetu jaskiniowe pragnienia - zgnoić. (...) Dyskusja wokół ACTA pokazała jak wielką władzę ma sieciowy tłum. Grupa klawiaturowych maniaków udowodniła państwom, że tę wojnę wygra hacker, a nie dział IT FBI czy Tuska. To jedyny moment kiedy jestem dla tego szaleństwa pełen podziwu. Za skuteczność, otwarcie oczu zaspanej władzy. Ale to epizodyczny zachwyt. Szybko schodzę z drogi, bo boję się stratowania.

Wiem, że "masy są zawsze pod wrażeniem siły, rzadko dobroci". Może stąd dziś tak powszechne jest potępienie dla ACTA. Nawet okradzionym artystom, zwyzywanym dziennikarzom i profesorom, sponiewieranym politykom nie spieszy się do osuszenia internetowego bagna. Ze strachu, że zablokują sieć? Niech ją nawet wyłączą na zawsze. Wszystkim wyjdzie na zdrowie.

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (1798)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1798
Odpowiedz
3236 108
zgłoś
gość 24.02.2012 00:04
Pan Kuźniar wychodzi chyba z założenia, że monopol na krytykę innych powinni mieć tylko niezwykle światli, nieomylni i przeinteligentni dziennikarze czy też celebryci. Cały m*****h powinien siedzieć cicho, aby przypadkiem nie obrazić majestatu najjaśniejszych person gadających do nas z telewizora. Co więcej, wspomniany m*****h powinien bić pokłony i wychwalać medialne gwiazdy pod niebiosa, bo krytyka nie wchodzi w grę. Jak można krytykować ideał? Owszem, internet stał się przystanią wszelkiej maści frustratów i oszołomów ale zapewniam, że korzystają z niego również normalnie myślący ludzie.
Odpowiedz
2094 107
zgłoś
gość 24.02.2012 00:05
Tak pan Kuzniar reprezentuje,pewien poziom dandyzmu z wyrzyn ktorego, nie dostrzega sie rzeczywistosci! a potem to juz tylko rozmowa do lustra,tak by bylo na poziomie ,bo reszta to p***s taki zapewne jak ja( klawiatorowy zlodziej) -a moze mlodziez, ktora z wlasciwej perspektywy patrzy na rzeczywistosc,bez wstretnych oklarow ignorancji i zaklamania.
Odpowiedz
216 36
zgłoś
gość 24.02.2012 00:09
chyba nie ma do siebie dystansu
Odpowiedz
182 37
zgłoś
gość 24.02.2012 00:20
Tak, tak pana Kuźniara, złotych mysli ciag dalszy, a świstak siedzi i zawija je je w te sreberka!
Odpowiedz
1690 90
zgłoś
gość 24.02.2012 00:24
Niezle, nic dodac nic ujac, wycentrowal sobie w kolano he he.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1798