Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Batman ma w sobie bardzo dużo z geja"

204
Podziel się:

Twórca Batmana przyznaje, że coś jest na rzeczy... "Nie używam słowa "gej" w negatywnym sensie."

"Batman ma w sobie bardzo dużo z geja"

Twórcy i znawcy komiksów od dawna byli świadomi silnych wątków homoerotycznych w serii o Batmanie. Zamaskowany Bruce Wayne doczekał się nawet kilku wersji przygód, w których miał romans ze swoim pomocnikiem Robinem. Człowiek nietoperz stał się także obiektem zainteresowania badaczy kultury i teorii komiksu. Istnieje kilka naukowych opracowań interpretujących go z punktu widzenia teorii queer i prac naukowych z dziedziny gender studies. Zawsze były to jednak motywy wyczytane z treści oraz kadrów, a nie wyraźna deklaracja twórców Batmana.

W ostatnim wywiadzie dla Playboya jeden ze współtwórców superbohatera przyznał, że zawsze był świadom jego homoseksualnego charakteru. Już w 1954 roku opublikowano słynną historię, w której milioner Wayne sypiał z Dickiem Graysonem, czyli pierwszym Robinem w uniwersum DC.

Jest bardzo zamożny i ta postać ma w sobie pewną seksualną dewiację - mówi o Waynie. Homoseksualność jest wbudowana w postać Batmana. Nie używam słowa "gej" w negatywnym sensie, ale Batman ma w sobie bardzo, bardzo dużo z geja. Nie można temu w żaden sposób zaprzeczyć – przyznał Grant Morrison.

Oczywiście, jako postać zmyślona miał być oryginalnie heteroseksualny, jednak u podstaw całego konceptu superbohaterskiego leżą cechy kojarzone z gejami. Myślę, że to dlatego ludzie to lubią - dodał. Wszystkie te kobiety go uwielbiają, noszą stroje sado-maso i skaczą po dachach, aby go dorwać. Jednak on je ignoruje i woli spędzać czas ze starcem oraz dzieciakiem.

Zgadzacie się z tą opinią? Też widzicie homoseksualizm postaci ubierających się w obcisłe stroje superbohaterów?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(204)
gość
12 lat temu
każdy znawca komiksów wie, że większość superbohaterów to odzwieciedlenie osób odrzucanych przez społeczeństwo. superbohaterowie to tacy homoseksualiści, kolorowi i inne mniejszości, tylko że z supermocami.
gość
12 lat temu
odczepcie się od gejów! to też ludzie! do tego strasznie kochani :)
gość
12 lat temu
e tam, tak jak teletubisie... czepiają się
gość
12 lat temu
kochana, ja też zdradzałem swoją dziewczynę z facetem. tak jednak nie można, bo zaczynasz się czuć jak ostatnie gówno. powiedziałem jej, były łzy, krzyk, ale w końcu pogodziła się z tym, no i mi ulżyło. zrób to samo, nie ma co łamać serca drugiej osobie.
gość
12 lat temu
czekałem na tą informację całe życie!!!! :)
Najnowsze komentarze (204)
Maksymalna
11 lat temu
nie wiem co napisać xD
lubiebatmana
11 lat temu
;( dlaczego
Nightwing
11 lat temu
Coś wątpię w to trochę , przecież on potem miał syna z Seliną Kyle ( Catwoman ) i ożenił się z nią ...
Nightwing
11 lat temu
Przepraszam , ale żeby oceniać Batmana może trochę lepiej się o nim dowiedzieć , a nie przeczytać coś na wikipedi i uważać się za jego znawce ! .
gość
12 lat temu
0 tolerancji ludzie!! :/
gość
12 lat temu
jak to gdzie? w castoramie
gość
12 lat temu
!S!WCRTESTTEXTAREA000000!E!
gość
12 lat temu
!S!WCRTESTTEXTAREA000000!E!
gość
12 lat temu
!S!WCRTESTTEXTAREA000000!E!
gość
12 lat temu
tworca batmana zmarl dawno temu, cwoki pudelkowe
gość
12 lat temu
i piróga
gość
12 lat temu
bzduryy i nic wiecej.... jakis gej to wymysli i nic po za tym:)
Kwejk2.pl
12 lat temu
D_D_ Jeżeli chcesz zobaczyć śmieszne obrazki to zapraszam na stronę Kwejk2.pl
gość
12 lat temu
Może to prawda. Mąż mojego przyjaciela z Hiszpanii właśnie miał te zdjęcia na facebooku, więc może geje utożsamiają się z Batmanem hihi.
...
Następna strona