Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lis atakowany w TOK FM! BRONI OKŁADKI ze Smudą...

459
Podziel się

"Krytyka dziennikarzy przez dziennikarzy jest formą robienia sobie dobrze" - poniżał na antenie rozmówców z "Wyborczej".

Lis atakowany w TOK FM! BRONI OKŁADKI ze Smudą...
bDeCVuhx

Tomasz Lis lubi zabawne i straszne okładki, w mocno tabloidowej stylistyce. Newsweek pod jego rządami zaczął od głośnego apelu "NIE ZABIJAJCIE NAS" przy pokrzywdzonych twarzach nielubianych celebrytów - Jarosława Kuźniara i Zbigniewa Hołdysa. Któryś z komentatorów ocenił wtedy trafnie, że Lis tą okładką "odleciał tak daleko, że został naturalnym satelitą Ziemi".

Najnowsza okładka Newsweeka wywołała poruszenie w mediach i została skrytykowana nawet przez dobrych znajomych Tomasza Lisa, między innymi przez dziennikarzy Gazety Wyborczej. Na pierwszej stronie gazety Lisa prowokacyjnie zamieszczono zdjęcie Franciszka Smudy przerobionego na marszałka Piłsudzkiego z podpisem Bitwa warszawska, przypominając, że gramy mecz z naszym "historycznym wrogiem". Atmosferę przed meczem udało się podgrzać. Rywalizacja nie zaczęła się niestety na murawie, ale na ulicach Warszawy, gdzie doszło do bójki. Zobacz: Bijatyka w centrum Warszawy! Rosjanie kontra Polacy!

Lis utrzymuje, że okładka jego pisma to był jedynie "żart". Skrytykował przy okazji Gazetę Wyborczą, która jego zdaniem miała "nakręcać atmosferę konfliktu polsko-rosyjskiego".

bDeCVuhz

Całkowicie odrzucam tę kuriozalną i absurdalną krytykę. Oczywiście przykro mi, że "Wyborcza" przez trzy tygodnie nakręcała atmosferę konfliktu polsko-rosyjskiego – odpowiedział atakiem na krytykę Lis w porannej audycji w radiu Tok.FM. Przez trzy tygodnie czytałem, czy będzie marsz, czy nie. Czy dojdzie do zamieszek pod Bristolem, czy nie. Rzeczywiście, to, co zrobiła Wyborcza, było wysoce niestosowne.

Oczywiste, choćby dla trenera Smudy, któremu sprezentowałem tę okładkę, że chodzi o bitwę na boisku. Dla każdego, kto ma elementarne poczucie humoru i wyczuwa pewną metaforę i pewną konwencję – przekonywał tych, których okładka nie rozbawiła. I postanowił poniżyć krytykujących go w studio rozmówców: Krytyka dziennikarzy przez dziennikarzy, okładek i artykułów jest formą robienia sobie dobrze, jacy my to ważni jesteśmy.

Po ukazaniu się numeru Newsaweeka ze Smudą na okładce w sieci szybko pojawiły się jej przeróbki dostosowane do nadchodzącego meczu z Czechami. Oto dobry pomysł dla Lisa na kolejną okładkę. Czy wygra z żartami oskarżając tym razem o brak poczucia humoru Internautów? :)

bDeCVuia
KOMENTARZE
(459)
gość
8 lat temu
nie moge zrozumiec za co pan Lis zarabia tyle kasy...
Antek Muzykan...
8 lat temu
Poczytajcie z jakiej rodziny pochodzi Lisica i zrozumiecie skąd wynika brak etyki dziennikarskiej, z powodu której kilka lat temu została wyrzucona z TVP. Jeśli się jest córką propagandzistów PRL wyliczonych przez samego KISIELA w 1984 r. na tej samej liście, co Jerzy Urban, to trudno być wychowanym na patriotę. Idealnie się dobrała z mistrzem obiektywizmu dziennikarskiego, który jako naczelny WRPOST zatrudniał wspomnianego teścia, jako SZEFA działu zagranicznego. Przykre, że ogromne pensje LISÓW są opłacane z naszego abonamentu, BY ŻYŁO im SIĘ LEPIEJ.
gość
8 lat temu
Biało-czerwoni dają czadu w sobotę!!! bez względu na to,na jakich okładkach będzie Smuda!!!
bDeCVuib
LaLa
8 lat temu
Okladka bardzo niestosowna, List popisal sie calkowitym brakiem smaku, inteligencji, perspektywy. Na mecz z Niemcami proponuje Rudy 102 zdobywajacy Berlin.
gość
8 lat temu
Lis i spółka Zoo ciągle szukaja zaczepki, tu dorysują wąsy Hitlera tam berło cara i już myślą że podzielą Polaków jak to robili kilka lat temu> Lisie to już nie te czasy ocknij się!!!!
Najnowsze komentarze (459)
J14R6M ekdqk...
8 lat temu
J14R6M <a href=" [url= [link=
gość
8 lat temu
franciszek smuda brawo byles dobry nzawsze musza znalezc czarna owce
gość
8 lat temu
PIŁSUDSKI !!! Ludzie tą sa podstawy. Jak można robić takie błędy ? Chyba tylko przez ludzii bez jakiegokolwiek wykształcenia... Wstyd.
gość
8 lat temu
100% RACJI
gość
8 lat temu
tylko razem!
gość
8 lat temu
lis zniszczyles newsweek, ktory dzieki tobie stal sie kolejnym tabloidem
gość
8 lat temu
Takie nawiązywanie do Tragedii narodów przy okazji tak durnego przy tej pierwszej wydarzeniu jak Euro 2012, jest po prostu karygodne. Kompletny brak wyczucia. Głupota nawet. Mnie to oburza.
gość
8 lat temu
żart, jeżeli pan Lis w ten spoisób żartuje to ja się pytam co on w tej gazecie jeszcze tam robi.
bDeCVuhT
gość
8 lat temu
Pudel Piłsudzkiego??? PIŁSUDSKI, CO ZA BYK!!!!!!!!!!!!!!!
gość
8 lat temu
chyba PIŁSUDSKIEGO!!!!!!!!!!!!!
gość
8 lat temu
brakiem smaku wykazał się już przy wyborze drugiej żony
gość
8 lat temu
lis to dobry publicysta w koncu mamy wolny kraj czy nie?
gość
8 lat temu
skaczcie razem dwie nielojalne kreatury
gość
8 lat temu
dla kasy zrobią wszystko
...
Następna strona
bDeCVuiv