Trwa ładowanie...
Przejdź na

Radio Eska Rock STRACI KONCESJĘ?!

2420
Podziel się

Krajowa Rada uznała, że doszło do naruszenia ustawy o radiofonii i telewizji. Czy odpowiedź na apel ukraińskiego MSZ będzie aż tak zdecydowana?

Radio Eska Rock STRACI KONCESJĘ?!
bDgIOVZx

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji straciła chyba ostatecznie cierpliwość do kolejnych prowokacji i poniżania ludzi przez Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego na antenie radia. Z powodu "dowcipów" na temat gwałcenia Ukrainek dwaj showmani stracili już swój program na antenie Eski Rock, zaś, jak się okazuje, stacji grozi cofnięcie koncesji. Czy to dlatego jej szefowie przestali nagle bronić prowadzących i wyrzucili ich z pracy? Może dotarły do nich informacje, że z uwagi na Euro2012 i ostry apel ukraińskiego MSZ sprawa zrobiła się poważna i tym razem się nie upiecze?

Po ostatnim posiedzeniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jednomyślnie uznała. Że w trakcie show Poranny WF doszło do naruszenia ustawy o radiofonii i telewizji, według których audycje "nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość".

bDgIOVZz

W medialnym oświadczeniu Krajowa Rada podkreśliła, że przy rozpatrywaniu wypowiedzi Wojewódzkiego oraz Figurskiego bierze pod uwagę "wszystkie możliwe działania wynikające z przepisów ustawy o radiofonii i telewizji". Oznacza to, że Eska Rock może zapłacić sporą grzywnę, albo stracić prawo do emisji. Nic zatem dziwnego, że broniący wcześniej Wojewódzkiego oraz Figurskiego prezes radia nagle zdecydował się zdjąć ich z anteny.

Rada Etyki Mediów uznała, że żarty z tego, że Ukrainki są za brzydkie żeby je gwałcić to "chamstwo, ksenofobia i mowa nienawiści". Ukraińskie MSZ poprosiło stronę polską o zdecydowaną reakcję w tej sprawie. Trudno im się w sumie dziwić, że nie mają do siebie takiego "dystansu", jakiego wymaga Kuba.

Myślicie, że te słowa i zdecydowana reakcja na nie, nawet przy wymownym milczeniu przyjaciół Kuby, może zniechęcić reklamodawców do zatrudniania go do nowych kampanii? Zrobił się z tego naprawdę nieprzyjemny, międzynarodowy skandal.

bDgIOVZF
bDgIOWaa
KOMENTARZE
(2420)
gość
8 lat temu
dobrze ze ich sciagneli, te ich zarty sa po porstu niesmaczne
gość
8 lat temu
Doigrali sie
gość
8 lat temu
Słusznie. Koniec z gburowatośćią i bezkarnością idiotów. Koniec z poczuciem bezkarności!!!
bDgIOWab
gość
8 lat temu
no to przypal, trzeba bylo wiekszych kretynow zatrudnic
gość
8 lat temu
Trzeba bedzie oddac ferrari:P
Najnowsze komentarze (2420)
Słuchacz ESKI...
8 lat temu
Jak widzę komentarze typu Doigrali sie , dwoch dupków to mnie szlak trafia JAK NIE CHCESZ TO NIE SŁUCHAJ a ja chce . To było ukaranie za nabijanie się z prezasa jednej z polskiej parti POZDRAWIAM Kubę i Michała
gość
8 lat temu
Najpierw baliśmy się czy zdążymy ze stadionami - jakoś zdążyliśmy! Potem baliśmy się o autostrady - rzutem na taśmę się udało! Potem baliśmy się, że ziści się scenariusz BBC o polskich pseudokibicach – ale nie licząc incydentu w Warszawie, poważnych zadym na szczęście nie było! I jak już się wydawało, że stanęliśmy na wysokości zadania i cała Europa będzie nas chwaliła, to ci DWAJ KRETYNI zmarnowali 5 lat przygotowań i odwalili taki numer, że już się trąbi o tym za granicą, a sprawa nabrała charakteru dyplomatycznego. Ci I****I (zresztą ulubieńcy salonu), zaledwie WE DWÓCH, zrobili Polsce czarniejszy PR niż cała horda kiboli...
gość
8 lat temu
Powinni być wywalleni z telewizji po głupich żartach na temat katastrofy smolenskiej jeszcze Walterpwi powinni cofnąć koncesje to przestalby zatrudniać idiotów
gość
8 lat temu
Powinni być wywalleni z telewizji po głupich żartach na temat katastrofy smolenskiej jeszcze Walterpwi powinni cofnąć koncesje to przestalby zatrudniać idiotów
gość
8 lat temu
Eska to śmietnik i przechowalnia niepopularnych celebrytów
gość
8 lat temu
NieNieNieNieNieNieNieNieNieNieNieNieNieNieNieNieNieNieNieNieNie
gość
8 lat temu
w końcu może przyszedł czas na przetasowanie tego dziadostwa z tv i radio - niech juz przyjdzie MŁODA, ŚWIEŻA krew, nie taka durna i t**a jak ta co teraz. Wielcy ekranu i mikrofonu (Stuhr, Gajos, Olbrychski, Kondrat, itp) odsunęli się w cień, a szkoda, bo to byli WIELCY ludzie, którzy nie posuwali się do tępych żartów żeby być sławnymi. W*n tamdemy F&W Lis&Kuźniar piotrowska&szczuka! w*n!
gość
8 lat temu
przegieli
bDgIOVZT
gość
8 lat temu
Salon stale promował tego leśnego dziadka W. I nadal go broni, choć teraz coraz mniej i nieśmiało.
gość
8 lat temu
ja nie lubię facetów, ale to nie znaczy, że mam ich obrażać.
gość
8 lat temu
Dobry satyryk zawsze znajdzie sluchaczy,marne radio latwo ich straci.
gość
8 lat temu
lamborgini brałby
k_radek
8 lat temu
Szkoda by mi było porządnych ludzi pracujących w tym radiu więc nie życzę im utraty koncesji, ale mam nadzieje że im przywalą taką karę że już żadne radio/tv nie zatrudni tych baranów. Gdyby nie to że tam jeszcze ktoś inny pracuje to bym był za zabraniem koncesji.
gość
8 lat temu
Nie tylko radiu powinni zabrać koncesję ale także TVN.
...
Następna strona
bDgIOWav