Trwa ładowanie...
Przejdź na

W Facebooku PONIŻAJĄ KOBIETY?! "Zuckerberg to Napoleon"

303
Podziel się

Pracownice są traktowane jak podludzie? Muszą usługiwać mężczyznom i znosić chamskie propozycje seksualne - twierdzi była współpracownica Zuckerberga. "Zebrania lubił kończyć okrzykiem: "DOMINACJA!"

W Facebooku PONIŻAJĄ KOBIETY?! "Zuckerberg to Napoleon"
bDJOkPrF

Katherine Losse była pracownicą Facebooka przez 5 lat, od 2005 do 2010 roku. Zaczynała jako pracownik niższego szczebla, następnie została specjalistą od marketingu, by na koniec zostać awansowaną na stanowisko osoby... piszącej wystąpienia dla szefa firmy, Marka Zuckerberga. Teraz Losse wydała książkę pt. The Boy Kings: A Journey into the Heart of the Social Network, w której opowiada o kulisach pracy a największym serwisie społecznościowym świata.

A ponoć nie jest tam wesoło. Jak twierdzi autorka, korporacja ta to wyjątkowo złe środowisko dla kobiet, traktowanych jej zdaniem jak "pomoce domowe z lat 50-tych". Przytacza dość przerażające opowieści o kulcie jednostki, jaką otaczany był Zuckerberg - pracownice zmuszone były do noszenia koszulek z jego podobizną w dniu jego 22. urodzin. Co więcej, pracownice niższego i średniego szczebla traktowane były jak osoby gorszej kategorii: wypraszane z konferencji i ważnych spotkań, "zarezerwowanych" dla mężczyzn - jedynym sposobem, żeby mogły się tam znaleźć było usługiwanie "kolegom".

Jeszcze gorszy obraz wyłania się z opowieści Losse o stosunku przełożonych-mężczyzn nad podwładnymi-kobietami. Na porządku dziennym miały być niedwuznaczne propozycje, kierowane zarówno pod adresem samotnych, jak i zamężnych pracownic. Pewien menedżer miał być na tyle nachalny, że zasłynął notorycznym oferowaniem swoim podwładnym trójkątów w łóżku. Jedna z pracownic usłyszała podczas lunchu, że jej starszy kolega "ma ochotę wgryźć się w jej tyłek". Zgłosiła to przełożonym, w tym Zuckerbergowi, który całą sprawę miał zbyć słowami: "A co to w ogóle znaczy?"

bDJOkPrH

Sam twórca Facebooka jest określany przez autorkę jako Napoleon i "mały imperator", który stworzył wielką firmę, w której wszyscy byli zobowiązani do podziwiania jego geniuszu. Jego biuro, całe urządzone na biało, wyglądało jak "mafijny pokój przesłuchań". Losse określa go również jako wycofanego dziwaka, który "każdemu, kto nie ma obsesji na punkcie nowoczesnej techniki odmawiał prawa nazywania człowiekiem". Miał też w zwyczaju podkreślać swoje "panowanie" w firmie:

Wychodził ze swojego biura i przechadzał się wśród pracowników - opisuje była pracownica. Pierś wypięta do przodu, głowa podniesiona do góry w stylu Napoleona. Jego rude loczki podskakiwały na czole, jakby miały zapowiadać nadejście ważnego człowieka. Zebrania lubił kończyć uderzaniem pięścią w stół i okrzykiem: "DOMINACJA! ".

Przypomnijmy, że po premierze filmu Social Network, opowiadającego o kulisach powstawania Facebooka, Zuckerberg był oburzony sposobem, w jaki go pokazano. Groził nawet pozwem jego twórcom. Jak zareaguje tym razem?

Tym razem jego reakcja może wpłynąć również na kurs akcji, któremu nie pomogły zdjęcia ze ślubu wziętego celowo w czasie debiutu giełdowego.

bDJOkPrN

Przypomnijmy:

bDJOkPrO
bDJOkPsi
KOMENTARZE
(303)
gość
6 lat temu
on jest psychopatą, myślę że jego żona będzie bardzo nieszczęśliwa
USA
7 lat temu
P0o8iR Thank you ever so for you blog article.Really thank you! Fantastic.
gość
7 lat temu
ma miliardy a nawet porządnej chinki nie potrafi kupić
bDJOkPsj
gość
7 lat temu
ja na szczęście w porę szybko wycofałam się z tej sekty zwanej fejsbóg
gość
7 lat temu
Kuzwa rudy z poprzekpipa! Ale para
gość
7 lat temu
co za bzdury wyssane z palca
To oczywi cie...
8 lat temu
To oczywi cie wygmaa o akceptacji i przygotowania do nastania nowej i zjednoczonej Europy Dzi ki naszej skutecznej akcji administracja Reagana w tym sam prezydent i wielu innych przywodcow ameryka skich oraz wiatowych oficjalnie podj o ten temat. Do dzi wiele osob nie zdaje sobie sprawy e administracja Reagana by a przeciwna naszemu dzia aniu twierdz c i porozumienia ja ta skie by y dobre tyle e Sowieci nie wywi zali si z umowy. Mia o to prawdopodobnie wi ksze znaczenie ni sam fakt podpisania przez prezydenta Reagana ustawy wynegocjowanej na wspolnym posiedzeniu Izby Reprezentantow i Senatu USA a b d cej z agodzon wersj jej wst pnej propozycji ktora nie uniewa ni a samych porozumie ja ta skich a jedynie da a wprowadzenia do nich pewnych zastrze ..By y te liczne drobniejsze sukcesy po drodze jak cho by liczba miast i przywodcow wzywaj cych do uniewa nienia Ja ty a tak e ro nego rodzaju mniejsze akcje organizowane w tym samym celu ktore zyska y poparcie g ownych mediow.
... co mf3wią...
8 lat temu
... co mf3wią francuskie (i międzynarodowe) prizsepy dotyczące podrf3żujących samolotami (i nie tylko) na temat noszenia burki podczas kontroli paszportowej?Mnie się zdarzało (przed wejściem Polski do Schengen) stanąć przed oficerami Slużby Granicznej w okularach słonecznych. Proszono mnie grzecznie o ich zdjęcie. Czy osoby w burkach zdejmują je podczas kontroli? Czy można w ogf3le przejść przez granice zewnętrzne Schengen z zamaskowaną twarzą?Jakoś nie udało mi się podpatrzyć na lotniskach takiej sytuacji.
25 XII DZIEŃ ...
8 lat temu
25 XII DZIEŃ SŁOŃCA NIEZWYCIĘŻONEGO(Sol Invictus), utożsamianego z Heliosem,Apollonem albo Mitrą. To ktf3rego w końcu to Boga???!! przecież to ta sama trdaycja helleńska i 3 bogf3w??a przecież jeszcze jest trdaycja słowiańska,germańska oraz inne.Nie przeszkadza to Tobie?co do poprzedniej kwestii; uzdrowienia padre Pio . Co na ten temat sądzisz?
Karolek pisze...
8 lat temu
Karolek pisze:Mam pytanie, dlacezgo firma do ktf3rej trafiła ta oferta nie zgłosiła tego maila gdzie potrzeba ?? Jak tak dalej będziecie lekceważyć takie nieetyczne praktyki to coraz więcej będzie innych firm poszkodowanych takim podejściem do usług pozycjonowania.
Siema Mancer ...
8 lat temu
Siema Mancer ! Haha wszystko to co mf3wisz jest prawdą Wszystko się zgazda z tym co ja robię ..i to naprawdę działa !! Nawet mam więcej niż 2 koleżanki , z każdą piszę na luzie , tak samo jak z tą wybraną ,lecz tej bardzo działam na zmysły;p I jak sie przez jakiś czas do niej nie odzywam to już sie robi smutna , pyta mnie co źle zrobiła , czy się obraziłem itp itd;p a ja spokojnie mf3wie , że jest ok ;p I teraz sama wydzwania , chce się przytulać i wgl:D Czekam na dalsze filmiki Pozdro Mateusz
ojej bidulki,...
8 lat temu
ojej bidulki, orafiy "szowinistycznej i kłamliwej nagonki na Niemcf3w z Antify"zwlaszcza ci co wesoło i całkowicie pokojowo spiewali „Dymać Orła Białego” podczas swieta Niepodległości.zacytuje tu wiersz znanego poety lewicowego: "Za dłoń podniesioną na Polskę - kula w łeb" choc wam gf3wniarzom to sie jedynie w ryj należy za to coscie zrobili w dniu świeta Polakf3w. Bo przecież nie waszego.
kreez
9 lat temu
Jak tam można się "załapać"?
bDJOkPsb
gość
9 lat temu
kasuję konto na FB, pełna inwigilacja!!!
...
Następna strona
bDJOkPsD